Edisoni jsou opět tady!

Edisoni jsou opět tady!

Rok se s rokem sešel a po zdárném premiérovém ročníku projektu Edison máme na naší škole opět příležitost hostit čtyři vysokoškolské studenty z dalekých končin světa. Tentokrát je zahraniční tým zastoupen 2 mladými ženami a 2 muži, kteří budou celý týden prezentovat své země a kulturu žákům naší školy.
V neděli 11.02.2018  k nám přicestovali:

Şeyda Öğüt, Turecko

Yiping Gong, Čína

Ari Nugroho Kartika Nasution, Indonésie

Po-Yuan, Chen, Taiwan

TĚŠÍME  SE

Projekt EDISON
Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Projekt Edison je projektem společnosti AIESEC, což je mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže nebo členstvím v organizaci. Díky tomu napomáhá rozvoji mladých lidí po celém světě.

http://aiesec.cz/

Jak projekt probíhá

Skupina vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy 1 týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.