třída I.C

Mgr. Martin Ilčík

Třída 1. C se učí za peníze

Nejdříve si ale peníze sami navrhli, ze soutěže vzešel vítězný návrh a podle něj děti vyrobily mince různých hodnot. Při vyučování dostávají nejenom jedničky, ale taky "výplatu" podle kvality své práce. Za takto vydělané peníze si v třídním obchodě mohou koupit drobné sladkosti, hračky a jiné zboží. Za krásné nové prostory obchodu děkujeme sponzorům a všem rodičům.


Podívejte se, jak se žáci naší třídy připravovali na Velikonoce. Pokoušeli se uplést pomlázku a za pomoci studentky pedagogické fakulty vytvořili velikonoční přání a veselého zajíčka.

Podívejte se, jak se naše třída chystala na vystoupení ke Dni matek:

V pondělí 9. června pracovali žáci 1.C se školní psycholožkou. Nejprve sami ve třídě a odpoledne se do práce a her zapojili taky někteří rodiče. Děti si přihrách vyzkoušeli, jaké to je když spolupracují se spolužáky, ale i s jejich rodiči a jak složité je například vést toho, kdo neposlouchá. Zdá se, že tento den obohatil všechny přítomné o nové zážitky a zkušenosti.

Školní výlet 1.C byl turistický, autobusem jsme přijeli do Buchlovic, odtud už pěšky na Smraďavku, kde jsme posvačili a nakrmili kačeny v rybníčku. U Zabitého naše detektivní týmy pátraly po stopách dávné záhadné vraždy. Při strmém výstupu na Karlovu skálu se všichni zadýchali a zapotili, ale rozhled a nalezený poklad stál za to. Pod skálou Zbojník jsme opekli buřtíky, trochu se umazali a odřeli, ale to všechno přece k výletu patří. Cestou do Buchlovic jsme žasli nad krásnými výhledy na Hradiště a Buchlov. V Buchlovicích se konaly nezbytné nákupy důležitých zbytečností, bez toho by to nebyl správný výlet. U autobusu čekali spokojené výletníky rodiče. Sláva nazdar výletu, ...

Poslední den před vysvědčením se žáci z naší třídy vypravili na návštěvu do Huštěnovic k babičce jedné spolužačky. Babička nám ukázala malou zoologickou zahradu: asi 20 papoušků různých druhů, psa, králíky, rybičky a domácí drůbež. Děti si mohly ovonět a poznat aromatické bylinky, utrhnout si rybíz, ochutnat mrkev a kedlubny přímo ze zahrádky. Někteří také ochutnali arašídy a pistácie, kterými se papoušci krmí. Viděli jsme také úplně mladé papoušky, některé jsme si mohli vzít i do ruky. Mockrát děkujeme za úžasné zážitky.

Hurá na prázdniny. Snad jedna z posledních fotografií naší staré tabule, děkujeme všem, kteří nám pomohli získat novou, moderní tabuli.