ITÁLIE 2

Pokračování

Ráno se rozhlížíme po okolní přírodě značně odlišně od té naší – všude v sadech za plotem kempu rostou fíkovníky, olivovníky, citrusy, v kempu palmy, po zelené trávě ani stopy, půda je vyprahlá a slunce smaží od božího rána.

Začínáme intenzivní rozcvičkou – pan animátor je sympatický a šikovný. Pak snídaně na velké terase – na bufetovém stole jsou kávy, čaje, džus, máslo, med, džemy, sýr, šunka a jiné, trochu ovocného salátu.

Horko se dá vydržet,  jen pokud naskáčeme do moře. Máme lehátka a slunečníky, takže se nespálíme. Oběd je lehký, pak povinná siesta, ale naše šesťačky – „andělské tvářičky“- intenzivně ječí silným ultrazvukem. Pak opět pláž, v podvečer míčové hry na kempovém hřišti a povinná hodina zumby. Nejen holky se vrtí v latinskoamerických rytmech, je to celkem legrace. Ranní rozcvička a zumba jsou každý den. Asi třetí den nás pan zumbový učitel vytáhne na turistiku na blízkou horu MONTE SARACENO , není to malý kopec, ale  ty pohledy téměř jako z letadla a krásné fotografie za  to stojí.

Další večer je výlet, tentokrát s milou průvodkyní do historického města MANFREDONIE. Stmívá se, ale město Páně ožívá, pofukuje příjemný mořský vánek a mladé italské matky vyráží na procházku se svými ratolestmi. Ochutnáme zmrzku a hodně pozdě v noci se vracíme do kempu.

Další večer je diskotéka v kempu, hrají nám na přání. Takže volíme „MAŠINKU“  a obtancujeme místní klienty.

Následující den proběhne podle standartního programu, některé děti jedou s doprovodem dospělých na další výlet, který si připlatili – výlet lodí do mořských jeskyň s ochutnávkou italských dobrot. Večer je fotbalový turnaj našich kluků proti českým středoškolákům – vyhráváme! Ti jsou fajn, nezlobí se, vyjadřují našim klukům obdiv.

Zato naše „andělské tvářičky“ celý den zlobily, ječely, hádaly se, pomlouvaly a žalovaly, a tak jim učitelé vymysleli 7 speciálních sportovních disciplín v moři. Utahané holčičky pak už nezlobí.

Musíme pochválit starší žáky, až na malou výjimku se chovají nad očekávání slušně, asi samým štěstím, že nemusí sedět ve škole.

Video z Itálie ke stažení najdete zde: https://uloz.to/!5ITDnUZReNDk/sportovka-v-italii-2017-mp4