Rozhovor s americkou lektorkou Madison

V hodinách anglického jazyka zazněla v posledních měsících americká angličtina. Fotbalová posila družstva žen FC Slovácka Madison Duncan zde vyučovala  žáky 2. stupně. Měli tak možnost rozšířit si slovní zásobu v různých tematických oblastech a vyzkoušet si autentickou komunikaci s rodilým mluvčím. Děti tyto hodiny velmi bavily a je škoda, že se Madison již za pár dní vrací zpět do Michiganu, v USA.
​Za tyto cenné zkušenosti Madison děkujeme a přejeme hodně štěstí ve fotbalové kariéře.

Závěrem jsme s Madison podnikli krátký rozhovor:

-Proč sis vybrala pro Tvé fotbalové angažmá právě Českou Republiku?

Chtěla jsem se dostat do evropské země, která má výhodnou centrální polohu na cestování a také proto, že mám přátele, kteří v České republice  dříve hráli a byli tu spokojení.

-Líbilo se Ti angažmá v týmu FC Slovácko?

Určitě ano, spoluhráčky spolu s trenéry byli velmi laskaví a vstřícní. Velmi se snažili, abych se tu cítila dobře a byla šťastná.

- Jak se Ti u nás vyučovalo?

Byla to zábava. Nikdy jsem předtím neučila, takže to byla pro mě nová zkušenost a zároveň výzva. Nejvíce se mi líbilo, když byly děti v hodinách zapálené a kladly mi různé otázky.

-Co Tě nejvíce na české kultuře překvapilo?

Asi nejvíce mě překvapil způsob stravování a rovněž nakupování potravin. V USA si namísto vaření častěji zajdeme někam na jídlo mimo domov, je to způsob setkávání. Také když jdeme na nákup, nakupujeme potraviny ve velkém množství, třeba i na 2 týdny dopředu. Zdejší lidé naopak nakupují po 1 či 2x týdně a v menším množství.

-Oblíbila sis něco z české kuchyně?

Musím říci, že úplně nej je pro mě svíčková. Také jsem zde poprvé ochutnala tatarský biftek, ač to není původem české jídlo. Moc mi chutnal a byl to můj největší gastronomický objev tady.

-Po čem se Ti tu nejvíce stýskalo a co Ti bude naopak chybět až se vrátíš zpět do USA?

Vzhledem k tomu, že jsem tu pobývala tři měsíce, mi nejvíce chyběla rodina a přátelé. Až budu zpět, tak mi bude jistě chybět evropský fotbal a spoluhráčky z týmu FC Slovácko.

-Jaké máš plány do budoucna?

Rozhodně se chci i nadále věnovat fotbalu a také cestovat.  Jsem zvědavá, kde bude mé příští angažmá..