Štafetový pohár – celostátní kolo

S náskokem vyhráli okresní kolo, pokořili soupeře v krajském kole a tak po zásluze odjeli reprezentovat Zlínský kraj do celostátního kola. Tým složený z 16 běžecky nadaných chlapců a děvčat 1. stupně  odjel  s elánem bojovat ze všech sil do Čáslavi.  Na zdejším atletickém stadionu vyrůstaly legendy tohoto sportu-mistryně světa J. Kratochvílová a L. Formanová /patronka /, obě se také podílely na organizaci závodu a předávaly ceny.
​Natěšené děti z 15 školních týmů předváděly skvělé výkony. Výsledným /hodně vylepšeným/ časem 8:34,23 získali žáci ZŠ Sportovní  celkově krásné 6. místo a štafeta mladších dětí dokonce svým úžasným výkonem  vybojovala bronzové medaile Úspěch podtrhuje skutečnost, že letošního 2. ročníku Štafetového poháru se zúčastnilo 8800 dětí z 550 škol. Pohár si odvezli žáci ZŠ Slovácká Břeclav /8:25,31/, na 2. místě skončila ZŠ Jilemnice /8:28,59/ a 3. místo patřilo ZŠ Campanus Praha /8:29,67/. Z dvoudenního zájezdu vlakem do Čáslavi jsme se vrátili unavení, ale spokojení a obohaceni o spoustu zážitků.

O úspěch se zasloužili: mladší žáci -J. Ressler, Š. Michalcio, J. Vlachynský,J. Obdržálek, E. Vlachynská, K. Škrabalová, A. Chodurová, A. Potyková; starší žáci – J. Dvorský, F. Nejezchleba, N. Absolon, F. Janečka, N. Mikesková, V. Vykoukalová, A. Müllerová, J. Michálková

Více na www.stafetovypohar.cz