třída II. A

La Brusla

 V prostorách restaurace La Brusla proběhla první třídní schůzka rodičů dětí z 2.A třídy. Cílem této schůzky byly nejen informace do nového školního roku, ale i stmelení  kolektivu rodičů mezi sebou i s třídní učitelkou. Záměr schůzky se po všech stránkách vydařil.

A už jsme druháci!

A už jsme druháci a opět je tu podzim. Máme plno nápadů a některé nám naše paní učitelka nafotila. Věřili byste tomu, že i hrnečky dokáží obživnout? Chodili se na ně dívat i děti z jiných tříd, a tak se jim líbily, že si je také vyrobily.

Návštěva knihovny

V knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana jsme si někteří nejen vypůjčili knížky, ale také vyrobili lampiónky z krabiček od sýrů, abychom mohli jít svítit jako Karafiátovi Broučci na Setkání broučků, které se každoročně koná na Masarykově náměstí. 

Projektový den - Naši domácí mazlíčci


Náš růžový den

Kéž by byl každý den tak růžový, jako ten dnešní, který vidíte na obrázcích.

Mikuláš na nás nezapomněl!

Mikuláš na nás sice nezapomněl, ale přišel i s hroznou čertovskou cháskou v čele s Luciferem. Přestože někteří z nás někdy zlobí, tak se báli, že nejen, že od něho nic nedostanou, ale že ho odnesou čerti. Málem se to i stalo! Vše zachránil Míkuláš, který dal nezbedníkům šanci - museli přísahat na mikulášskou berli, že už budou hodní. Ještě dlouho nám zůstal po této návštěvě zápach síry a špinavá třída.  

Zpívání u vánočního stromu na Masarykově náměstí

- no začalo to krásně!! Pozvání pana Chrástka, majitele restaurace U  HROZNU, na děstký punč! A pak už zpívání na pódiu na Masarykově náměstí ( jako vždy jsme se špatně slyšeli) a výsledek? - ve škole nám to šlo líp!! Ale nebyli jsme jediní. A tady je důkaz našeho nezvyklého a velmi příjemného dne:

A máme tady Vánoce!!

V pátek 19.12.2014 jsme prožili krásný poslední školní den v tomto roce. Zapálili jsme si čtvrtou adventní svíci, povyprávěli o vánočních zvycích, ochutnali cukroví mamiinek a plni očekávání jsme se vrhli ke stromečku, kde na nás čekaly dárky. Popřáli jsme si k příjemně prožitým Vánocům a na 14 dnů se rozloučili.

Policista je náš kamarád

- tak se jmenovala akce, kterou jsme dnes - 7.1.2015 - uskutečnili. Tisková mluvčí Bc. Milena Šabatová nás přivítala v budově Policie ČR v Uh. Hradišti. Kromě zajímavých informací jsme se mohli podívat do cely předběžného zadržení, navštívili vozový park, vyzkoušeli si posezení v policejním voze a seznámili se i s jejich zvířecími pomocníky - pejsky. Jejich práce nás nadchla. Od této chvíle chceme být všichni policisty.

Přivítali jsme nový rok 2015

dodatečně společně alespoň ohňostrojem ve výtvarné výchově! Popřáli jsme si hlavně zdraví a také si řekli, jak se ho snažit udržovat! Tak hodně zdraví v novém roce 2015!!   

Postavíme sněhuláka.....

- tak se jmenuje soutěž žáků 1.stupně. Do soutěže se zapojila téměř celá třída (i s rodiči) a teď už netpělivě očekáváme, jak se budou naši sněhuláci líbit. Moc děkujeme našim rodičům, kteří nám pomáhali!!

Týden relaxačních aktivit

- byl pestrý týden, plný akcí a netradiční výuky! Hned v pondělí ráno proběhlo třídní kolo recitační soutěže a dosyta jsme si zabruslil . V úterý jsme se dívali na film Jumanji a vyučování zakončili plaváním v relaxační zóně. Středa nás rozdělila - většina z nás odjela lyžovat na Stupavu, kde na nás čekal krásně upravený svah a místy na nás vykouklo i sluníčko. Zbytek dětí , které nejely lyžovat, měly kulturní zážitek z filmu Bella a Sebastián. No a čtvrtek byl akcemi přímo nabitý. Za pomocí záků 5.B jsme v počítačové učebně vyplnili dotazník Mapa školy a poté jsme si mohli na počítači hrát hry. Třetí vyučovací hodinu jsme se utkali o 3 nejlepší místa v ročníkové recitační soutěži a všechna 3 místa se podařilo obsadit dětmi z naší třídy. 1. místo patřilo Filipu Chrástkovi, 2.místo obsadil Šimon Kordula a 3.místo si zasloužila Denisa Lačňáková. Gratulujeme!! Týden relaxačních aktivit jsme zakončili předáním výpisu vysvědčení a mokrého vysvědčení. Tak a teď už jen s chutí do druhého pololetí, ať je alespoň tak úspěšné jako první.   

Výsledky atletické olympiády

Gratulujeme vítězům!! Všechny stupně vítězů patřily našim děvčatům: 1. místo obsadila Denisa Lačňáková, 2. místo - Denisa Kubíková a 3. místo - Zoe Taftová. Z chlapců byl nejúspěšnější Michael Bilavčík, druhé a třetí místo si vybojovali chlapci z 2.B a 2.C.

A jak dopadla soutěž "Postavíme sněhuláka"?

Tady máme vítězné sněhuláky s jejich majiteli:


Ondrou Kaštánkem, Vítkem Klučkou a Deniskou Lačňákovou. Ať se Vám nikdy neroztopí!!

Karneval na ledě

V pátek 27.3.2015 jsme se pro tento školní rok rozloučili s ledem karnevalem. Že jsme si to užili, o tom svědčí naše fotografie. Tak zase za rok!!

HASÍK

- tak se jmenovala akce, které se "druháčci" 9.4.2015 zúčastnili. Ještě nás čeká druhá část této akce, na kterou se už moc těšíme, protože její první část se nám moc líbila. 

Náš spolužák, Prokůpek Šotnar, měl dnes narozeniny.....

a jeho maminka si dala velkou práci se sladkostmi pro nás na jeho oslavu. Nejen, že to dobře vypadalo, ale také to velmi  chutnalo. Děkujeme a blahopřejeme ....

Naši sportovci - v čem sportujeme

Lyžařka: Mariana Žišková


Krasobruslařka - Zoe Taftová

Judo: Míša Bilavčík

Tenistky: Mariana Žišková a Denisa Lačňáková

Volejbalistky: Deniska Lačňáková a Barunka Slováčková

Atleti: Filip Chrástek, Milan Andrýsek, Prokop Šotnar a Kristýnka Štulířová

Fotbalisté: Šimon Kordula, Jan Buják, Michal Bilavčík, Kryštof Dvouletý a Ondřej Kaštánek

Hokejisté: Bára Slováčková, Denisa Lačňáková, Mariana Žišková a Kája Krátký

Plavci: Milan Andrýsek, Maruška Křižková


Týden zdravého životního stylu

No a máme to za sebou - "Týden zdravého životního stylu"! Ukázal nám, jak se starat o své zdraví po všech stránkách.

V pondělí jsme měli zajímavý program o vitamínech jednotlivých druhů ovoce a zeleniny, kdy k nám přijeli pracovníci z Ovocentra z Valašského Meziříčí, kteří nám dodávají zdarma ovoce a zeleninu na svačinku. V úterý naši školu navštívili hasiči, kteří nám dali také spoustu dobrých rad, jak nevyhořet či způsobit úraz. Ve středu, na Den Země, jsme se vydali do Kunovského lesa. Letošní téma bylo zaměřeno na ptactvo. Čtvrtek byl zaměřen na zdravou svačinku a pátek nám díky programu v Kovosteelu naznačil, jak šetřit naši přírodu, naučit se recyklovat apod.    

1. FC Slovácko

Naše třída je jednou z prvních, která dnes 13.5.2015 mohla nahlédnout do zázemí fotbalového stadionu, kde se dokončují přípravy na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Děti měly příležitost vyzkoušet pulty komentátorů a novinářů, nahlédnout do šaten hostů, mohly si ohmatat masážní lůžka a prohlédnout si místnost s vířivkami. Největším zážitkem ovšem bylo setkání s hráči 1. FC Slovácka, kteří se zrovna chystali na trénink. To vše je nejen na webových stránkách školy, ale i na webových stránkách 1. FC Slovácka.

Z naší besídky ke Dni matek

Jak jsme prožili Den dětí....

- netradičně, ale krásně! Paní učitelka nám popovídala o zemětřesení v Nepálu, ukázakala nám fotky, videa a to rozhodlo. Připojili jsme se k mezinárodnímu programu KIDS TO KIDS - Děti dětem. Vychystali jsme podle seznamu balíčky pro děti postižené tímto zamětřesením. Některé maminky poslaly balíčků více, za všechny své děti a maminka Marušky Křižkové dokonce oslovila své známé, kteří se chtěli do této akce zapojit a těchto balíčků přinesla 14! Také paní Taftová ochotně přinesla balíček za Zoinku, která je nyní nemocná a Den dětí s námi nemohla trávit. Pak jsme si užili i my - skákací hrad, sladkosti od paní Šotnarové a paní učitelky. Vše jsme zakončili filmem, na který jsme se ale nestihli dodívat, tak už se těšíme na jeho pokračování.

Škoda, že ne všechny děti mohly trávit Den dětí jako my!

A výlet je za námi......

Hádejte, kde jsme byli? Fotky Vám napoví....a komu ne, tak přece ZOO Lešná!!

A je tu léto.....

a s ním blížící se prázdniny.

Co jsme ještě stihli do konce školního roku...

"Ochrana člověka za mimořádných událostí", tak se jmenovala akce, kterou jsme celá škola v pátek 26.6. absolvovali.

Snad tyto informace a události nebudeme muset nikdy řešit.

A tak jsme zakončili školní rok!

Exkurzí do AIRCRAFT INDUSTRIES. Byl to opravdový zážitek nakouknout pod pokličku, jak vzniká letadlo. Teď už jenom vzlétnout do prázdnin plných zážitků.