třída II.C

Mgr. Marcela Dorňáková

Týden relaxačních aktivit

V týdnu od 27.1. - 30.1.2014 proběhl na naší škole projekt nazvaný Týden relaxačních aktivit, jehož cílem byla spolupráce starších žáků s mladšími. Myslím, že společná komunikace žáků různých ročníků byla přínosná a zajímavá pro obě strany.

 V tělocviku se dětí z 2.C ujali žáci 6.A a 3.B, kde soutěžili v družstvech. Děvčata z 6.C si připravila pro děti pracovní listy a křížovku do českého jazyka. Nejvíce asi zaujaly chemické pokusy, které s paní učitelkou Krystovou prováděli žáci 9.C.

Poslední hodinou byla návštěva ve 4.B, kde si žáci připravili pro děti čtení pohádek z vlastnoručně vyrobených leporel.

Již teď některé děti projevily zájem připravit něco podobného pro mladší žáky, tak uvidíme, zda se jim to za rok podaří...


Karneval na ledě - 27.3.2014

Již podruhé prožívali děti 2. C Karneval na ledě v pečlivě vybraných maskách a opět jim to hodně slušelo...


Ochrana člověka za mimořádných událostí 16.4.

Ve středu se děti z 2. C podílely na různých aktivitách v rámci projektu Ochrana člověka za mimořádných událostí.

Vyzkoušely si rychlost a pozornost při sportovních aktivitách, připomněly si pravidla první pomoci a jak pečovat o svůj chrup, prakticky si zopakovaly pravidla silničního provozu na kolech. Myslím, že si to užily.

Lesopark Kunovský les 22.4.

Den Země druháci oslavili v Kunovském lese, kde plnili úkoly zaměřené na rostliny a živočichy žijící v lese a ochranu pestrokřídlece podražcového.

Kovosteel 25.4.

Kovosteel - akce ke Dni Země.

Návrat ze Starého Města (Kovosteel); unavení, ale krásní...


Týden zdravého životního stylu

V rámci Týdne zdravého životního stylu se děti formou stolní hry učily nejen zásadám zdravého způsobu života, ale také si prakticky vyzkoušely, jak se zachovat při ohrožení psem. Věřím, že to nebudou nikdy potřebovat.


Hipocentrum Koryčany (Kdo bydlí v lese - ptáci) 4. 6. 2014

Již podruhé se naším cílem staly Koryčany. Tentokrát jsme se zaměřili na pozorování a zvuky ptáků a na hledání jejich stop v blízkém parku. Děti se seznámily s technikou land art a tvořily ve skupinách ptačí zátiší. Moc se jim to povedlo.

Výlet v Modré 13. 6. 2014

Po úvodním dovádění jsme se ocitli ve světě vodních živočichů a mohli jsme je pozorovat ze všech stran. Program Živá voda nás všechny velmi zaujal, bylo stále co sledovat. V závěru děti svlažily své nohy v přírodním rybníčku a po občerstvení v blízkém bufetu jsme společně vyrazili na dlouhou "pouť" do Hradiště, děti by se mnou určitě souhlasily :-)


Exkurze do drůbežárny v Jarošově 25. 6. 2014

Ve středu jsme podnikli exkurzi do drůbežárny v Jarošově, kde na nás čekalo 72 000 pípajících kuřátek.

Také jsme zjistili, že dohromady vážíme 600kg. To by by bylo sběru, panečku :-)

Škola končí, hurá prázdniny...