třída II. B

Už jsme druháci :-)

Začalo nám plavání

Celoroční projekt ZOO

Letošní celoroční motivační projekt má název "ZOO". Během celého roku děti sbírají za práci navíc a aktivitu knoflíčky, které si pak proměňují za barevné obrázky se zvířátky. Ty si pak každý vlepuje do své zoologické zahrady. Zkoušeli jsme si i takovou ZOO vymodelovat.

Dopravní značky-VV

V prvouce jsme se učili základní dopravní značky a ve výtvarné výchově jsme si je zkusili i namalovat.Podívejte se jak se nám povedly.

Den bez aut

Cvičení nás baví

Ovoce

Šestý říjen byl ve znamení jablíček a hrušek. V rámci projektu "ovoce do škol", do kterého je naše škola, každá třída dostala bedýnku s hruškami a jablky, která jsme si také ve výtvarné a pracovní výchově ztvárnili. Podívejte se jak se nám to povedlo. Také jsme se dozvěděli, které vitamíny jablíčka a hrušky obsahují.

Panáčci z přírodnin

Jde nám i malování

Podzim

Další prosím aneb Na návštěvě u doktora


Dne 25.11.jsme navštívili Slovácké muzeum, podívali jsme se jak to vypadalo v léčebném ústavě za 1. republiky.Prošli jsme nemocnicí a ukázali  si originální exponáty, jako jsou například éterové masky, chirurgické nástroje, rentgen nebo horské slunce. Pomocí pracovních listů jsme si také zopakovali základy první pomoci, prevenci zranění a v neposlední řadě jsme si vyzkoušeli na figurínách umělé dýchání a masáž srdce.
S prvním sněhem tvoříme sněhuláky

Společný projekt se školkou

Ve čtvrtek 26.11. nás navštívila mateřská školka v rámci projektu "Co dělá moje máma a můj táta".První jsme jim s dětmi ukázali jak se učí ve škole a pak měli možnost si to také vyzkoušet, protože mnozí z nich už půjdou příští rok do školy.

Hrajeme si...,utužujeme kolektiv :-)

Napsali o nás


https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153787207492300.1073742307.85398412299&type=3


Zprávička o naší třídě na facebookových stránkách Slováckého muzea.

Mikuláš

Kde se vzal, tu se vzal,
Mikuláš pod okny stál.
V ruce velkou berličku,
na hlavě měl čepičku.
Z bílých vousů teplý šál,
takhle, děti, vypadal!

Ovoce a zelenina

Zpestření hodiny prvouky.Co jsme se naučili, musíme i ochutnat.A věřte, že nám chutnala i zelenina.

Barevné dny

Od 7.-9.12, probíhaly barevné dny.V pondělí se celá škola zahalila do černé barvy, úterý se rozjasnilo do modré a středu prosvítila zelená. Podívejte se jak jsme se vybarvili my :-).

Ten vánoční čas

Dne 8.12. jsme navštívili Slovácké muzeum a jeho výukový program "Ten vánoční čas". Nejprve jsme se seznámili se všemi  svátky a tradicemi  Adventu, poté si zkusili také nazdobit perníčky nebo si vyrobit ježka.

Vánoční program na SSZŠ

Ježíškova dílna 

Zpívání u vánočního stromu 

Malí obchodníci

Dne 18.12. jsme si zahráli na malé obchodníky.Den předem jsme si ve výtvarné výchově vyrobili letáky a nápisy obchodů, v psaní si napsali seznam prodávaných věcí a v matematice připravili cenovky.V pátek jsme si první hodinu nachystali své obchůdky a poté začali prodávat.Vzájemně jsme se vystřídali, zahráli si na prodavače i kupující a nakonec jsme pozvali i dospělé, kteří si zahráli na kupující.

Vánoce jsou za dveřmi

PF 2016

Týden relaxačních aktivit 25.-27.1.


Bruslení s děvčaty z 8.A,8.B

V pondělí 25.1. nám pár žáků odjelo lyžovat na Stupavu. Nelyžaři z 2.A a 2.B měli společné bruslení. Výuku nám tentokrát připravily žákyně osmých tříd.


Recitační soutěž

V úterý proběhlo ročníkové kolo recitační soutěže. Naší třídu reprezentovali: Valča, Terezka, Maruška, Saša, Patrik a Kamilka. Bohužel nikdo z nich se neumístil na prvních třech místech. 

Vv,Pč se staršími spolužáky

Téma: Poznáváme části lidského těla

Plavání v zábavní zóně

TV 

Ve středu do hodiny matematiky a českého jazyka přišli mezi nás také kamarádi ze sedmé a čtvrté třídy. 

ČJ

M

V matematice si na učitele zahrálo devět žáků ze 4.B. Čtvrťáci pro děti připravili krásnou hodinu plnou matematických her a rébusů. Nakonec jsme si stihli zahrát i na kukačky.

Pololetní vysvědčení

..........................a hurá na prázdniny......................

Pč - proplétání

Vv - Eskymáci, Hv - grónská zem

Anetka má narozeniny

A slavíme dál...tentokrát Alex a Tom

Bruslení nás baví

Atletický pětiboj


Dne 25.2. a  proběhl na naší škole druhý ročník atletického pětiboje (člunkový běh, překážková dráha, hod oštěpem, skok z místa a hod raketkou na cíl). Tato dovednostní soutěž byla určena pro chlapce a dívky 1. - 4. ročníku.


Na slavnostním vyhlášení výsledků jsme předali medaile, diplomy a ceny vítězům. Byli oceněni tři nejlepší chlapci a dívky z každého ročníku.Z naší třídy mezi kluky nejlépe dopadl Filip Šupka, který byl nejlepší v hodu oštěpem a Anetka Varmužová, oba skončili na krásném 3.místě z celého druhého ročníku.

Dále jsme také vyhlásili nejlepší sportovce za jednotlivé disciplíny a  vyzvedli některé skvělé výkony žáků.

Jak děti dopadly v jednotlivých disciplínách si  můžete vyhledat v přiloženém souboru na hlavních stránkách školy.

Vv,Pč

Karneval na ledě

Vítáme jaro

Dne 18.3.2016 se na všech zúčastněných školách uskutečnila soutěž "Matematický klokan". Všichni druháci a třeťáci soutěžili v kategorii "Cvrček".Nejlepšího výsledku ze všech druhých tříd dosáhl Martin Mitáček z naší třídy s 61 body.Celkově v této kategorii skončil na krásném třetím místě. Tímto bychom mu ještě jednou chtěli poděkovat za krásnou reprezentaci naší třídy.

Návštěva Kubíka z Ovocentra

Dny zdravého životního stylu 20.-22.4.

Na středu 20.4. jsme měli připravený výukový program centra Žabka s názvem "Strom a jeho duše".Žáci všech druhých tříd byli rozděleni do třech skupinek a plnili postupně úkoly, spojené s přírodou a především se stromy.

Barevný den

Středa byla ve znamení třídění odpadu. Na náměstí byly pro děti mateřských a základních škol připraveny různé atrakce spojené se tříděním odpadu (přeskakování pomyslných barevných popelnic, skákací hrad ve tvaru auta, vědomostní kvíz a hýbající se láhev od piva).Děti si dopoledne moc užily a snad si něco i zapamatovaly.

Učíme se čistit zoubky

V pátek mezi nás přišla paní zubařka Maříková, aby nám popovídala o správném čištění zoubků, zkontrolovala nám test, který jsme psali a odměnila tři nejlepší. Také jsme si s ní zkusili zoubky vyčistit. Ještě jednou mamince od Valinky moc děkujeme.

Muzikoterapie


Po velké přestávce jsme se přesunuli do učebny hudební výchovy, kde nás čekalo zábavné bubnování.Také jsme se naučili písničku, zatancovali si a vytvořili si vlastní orchestr.

Hasík-II.část

V druhé části jsme se dozvěděli, co dělat při stavu ohrožení, jak rozeznáváme poplachy a jak reagovat při požáru.V červnu nás čeká návštěva hasičské stanice.

Den matek

Pozvánka

Dáreček pro maminku

Dravci

Nevšední dopoledne jsme zažili v pondělí 23.05.
​Zayferus,
 obecně prospěšná společnost na ochranu dravých ptáků, předvedl kriticky ohrožené dravce, jak volně létají a loví. Tento výukový program nás zaujal odborným výkladem i ukázkami. Kdo byl pozorný a měl štěstí, mohl vyhrát i pěkné ceny.

Školní výlet

V pondělí 30.5. jsme všechny druhé ročníky jely na výlet do ZOO Hodonín.Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli prohléhnout všechna zvířatka.Po svačině nás čekal krásný výukový program o opicích, na kterém jsme se dověděli spoustu zajímavostí.

Kytičkový den


Den dětí jsme strávili ve Slováckem muzeu, kde jsme si vyrobili a zasadili kytičky.

Skákací hrad

Mozaika

Plážové sporty

Fotbalové utkání, vyhlášení osobností tříd

Dne 21.června se konalo na atletické stadionu fotbalové utkání, kde se mezi sebou utkaly dva týmy. Jeden složený z našich deváťáků a druhý tvořili osobnosti a bývalí hráči 1.FC Slovácko. Ostatní žáci vytvořili krásnou sportovní atmosféru. V poločase byli oceněni vždy dva nejlepší žáci (osobnosti) z každé třídy. Za  naši třídu byli žáky vybráni: Alex Kliment a Nela Mikysková. Moc gratulujeme.