třída II. C

Druhá C byla na výletě.

Autobusem jsme se nechali zavézt na Bunč, z Bunče jsme šli po žluté značce, až jsme narazili na betonový portálek propustku pod dálnicí, rozestavěnou ve třicátých letech minulého století. Než jsme tajemnou chodbou několikrát prošli, našli jsme lentilkový poklad ukrytý nedaleko. Teď jsme pokračovali po červené značce až na Brdo. Cestou jsme ještě objevili nedokončený most a několik dalších pozůstatků rozestavěné dálnice. Na Brdu u rozhledny jsme posvačili a následoval výstup do nejvyššího patra rozhledny. Bohužel mlžný opar nám nedovolil podívat se až domů, ale i tak jsme si to na rozhledně hezky užili. V přístřešku pod Brdem jsme opekli a s velkou chutí snědli špekáčky a další dobroty. Pěkně najezení a umaštění jsme se po modré značce vydali do údolí na Salaš. Po krátkém odpočinku na místě salašské tragédie jsme prošli Salaší až k prvnímu otevřenému bufetu, kde jsme se po zásluze občerstvili a hlavně utratili, co jsme z domova dostali. Unavené, ale snad spokojené nás na autobusovém nádraží čekali rodiče.

Děti dětem

​Naše třída se s nadšením zapojila do humanitární akce Děti dětem. Cílem akce je poslat dětem do Nepálu drobné balíčky se základními hygienickými a školními potřebami. Součástí každého balíčku je také fotka odesílatele balíčku, jeho jméno, věk, adresa naší školy a krátký vzkaz v angličtině. Fotky pořízené při přípravě balíčků pošleme do Nepálu. Organizátoři nám na oplátku nafotí předání našich balíčků v Nepálu a přijedou nám povyprávět a na videu ukázat předání balíčků v Nepálu.

Den Země oslavila třída 2.C vycházkou do Kunovského lesa. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť, na kterých si děti vyrobily ptáčka z papírového tácku, prohlédly si dravce a mladou lišku, určovaly ptáky podle obrázků a podle peří, viděly různé typy ptačích budek a na závěr si zahrály taky několik her o zvířátkách. Více fotek nahrajeme zájemcům na flešku.

Jak jsme natáčeli film - další fotky
před 7 roky, 16.10.2014

Jak jsme natáčeli film - další fotky

podívejte se

​Podívejte se s námi, jak poctivě se naši žáci připravují na vyučování:

V pátek 19. prosince jsme pod stromečkem našli drobné dárky a jeden velký dar pro celou třídu. Tím velkým darem byla stavebnice celého Penny městečka, kterou jsme vyhráli v soutěži. Všichni se hned pustili do skládání městečka a po prázdninách vytvoříme velké město z obou stavebnic.


V úterý 27. ledna navštívily naši třídu žákyně 7. ročníku. Naše starší kamarádky si pro naši třídu připravily dvě zajímavé vyučovací hodiny. Druháci si pod vedením nových paní učitelek zábavnou formou procvičili matematiku a český jazyk. Podívejte se, jak si to všichni užili.

Ve čtvrtek 29. ledna 2015 dostali naši druháci vysvědčení a někteří i diplom z plaveckých závodů.

Tak jsme v naší třídě oslavili masopust, fašanek:

Tak jako spousta jiných i my jsme v pátek 20. března sledovali zatmění Slunce a podívejte se, jak jsme si to užívali: