třída III. A

VÝSLEDKY SBĚRU - 25.6.2015

I letos jsme se velmi úspěšně zapojili do celoročního sběru druhotných surovin v naší škole. Podařilo se nám nasbírat 4 170 kg a skončili jsme těsně pod stupni vítězů za 1.B, která nás překonala o 260 kg. Svého zástupce jsme měli také mezi 10 nejlepšími sběrači. Štěpa odevzdal neuvěřitelných 1217 kg a byl 6. nejlepší ve škole. Na výlet do Lešné pak  spolu s ním odjely také Káťa a Verča. Celkově naše škola soutěž mezi školami vyhrála. Za to patří poděkování hlavně vám všem, kteří jste dětem se sběrem celý školní rok pomáhali.

SPORTOVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ, RUSAVA - 15.-19.6.2015

Letos poprvé jsme vyrazili na sportovní soustředění. Počasí nám přálo a tak jsme celý týden trénovali, sportovali a soutěžili. Nechyběla ani celodenní túra na Hostýnek a večerní opékačka. Domů se děti vrátily unavené, ale určitě i spokojené. prožili jsme spolu hezký týden a už teď se těšíme na další společné zážitky ve 4. třídě.

TRÉNUJEME, SPORTUJEME...

SOUTĚŽÍME...


PUTUJEME...

HRAJEME SI...

ODPOČÍVÁME...

HODNOTÍME A ODJÍŽDÍME...

BALÍČKY DO NEPÁLU - 15.6.2015

S velkým odhodláním se děti zapojily do humanitárního projektu Kids to Kids, který má pomoci dětem v Nepálu, v oblasti postižené ničivým zemětřesením. Kromě věcí k osobní hygieně a několika nejdůležitějších školních potřeb přibalily děti také hračku a obrázek s přáním.

Všem rodičům děkujeme za podporu a pomoc.

UČÍME SE, SPORTUJEME, ... A PŘITOM I ZDRAVĚ JÍME

Zeleninu milujeme. Tuto, na které si právě pochutnáváme, nám do školy poslala  farma RÁJEČEK. A byla opravdu čerstvá a výtečná .


ČÁSLAV - 28.5.2015

Skvělého úspěchu dosáhli žáci ze Sportovky v republikovém finále v Čáslavi. Poté, co suverénně vyhráli krajské závody, soutěžili s těmi nejlepšími z celé republiky a obsadili fantastické 6.místo. Z 8 soutěžících mladší štafety bylo 7 dětí z naší třídy. Vítězství chutnalo sladce i po návratu domů. Štěpa přinesl na oslavu dort, na kterém si pochutnali také spolužáci, kteří celý čtvrtek drželi pěstičky.

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA - 26.5.2015

Úžasného úspěchu dosáhl žák naší třídy Honzík Ressler v Ostravě, kde vyvrcholila "čokoládová " šňůra závodů. Na start se v 16 městech postupně postavilo téměř 5300 dětí. Honzík běžel výborně, nedal svým  soupeřům šanci a jasně zvítězil na 100 metrové trati. Jako jediný pokořil hranici 15 sekund a jeho čas 14,69 je v 9 letech obdivuhodný.

Velká gratulace, Honzo :-)

ABECEDA ŘEMESEL - 25.5.2015

Víte, co je katr, poříz nebo kosmatice? My už ano. A ještě mnohem víc jsme se dozvěděli  při výukovém programu ve  skanzenu ve Strážnici. Ten letošní byl rozdělen do dvou částí, které nám přiblížily postupy využívané našimi předky při zpracování dřeva a kovu. Některé činnosti jsme si mohli také vyzkoušet a vůbec to nebylo tak jednoduché, jak to na první pohled vypadalo.

VÝLET S EXKURZEMI - 13. a 14.5.2015

Čeká nás náročný závěrečný finiš a tak jsme odjeli načerpat potřebnou energii do malebné krajiny v okolí Hrubé Vrbky. Děti byly skvělé a oba dny jsme si pořádně užili. První den jsme se po výborném obědě ve školní jídelně v Kuželově vydali na prohlídku větrného mlýna. Po návratu do "základního tábora" jsme si pochutnali na vynikajících koláčích, které pro nás upekla Lukyho prababička a až do večera děti běhaly a hrály fotbal, vybíjenou, schovku na poli...Aby holky nezlobily dlouhé vlasy, vzala si je do parády Lukyho maminka a vytvořila jim kouzelné účesy. Večer nechyběla opékačka ani stezka odvahy a pak už hupky šupky do spacáků.

Ráno proběhla nezbytná polštářová bitva, posnídali jsme a celé dopoledne jsme pak poznávali zdejší Horňáckou farmu. Když děti krmily ovečky, hladily selátka a chytaly slepice, nikdo by neřekl, že jsou to holky a kluci z města. 

Moc děkujeme mamince Lukyho, která výlet zajistila a skvěle se postarala o celý program :-)

ÚSPĚŠNÁ ŠTAFETA - 12.5.2015

Dnes jsme byli povzbuzovat naše spolužáky na Štafetovém poháru. Byli ze všech soutěžících  nejlepší, pohár krajského kola zaslouženě vyhráli a postoupili do republikového finále v Čáslavi. Skvělé, jsme na vás pyšní :-)

​PŘÁNÍ MAMINKÁM - 5.5.2015

Úterní odpoledne patřilo v naší škole hlavně maminkám. Děti si pro ně ve svých třídách připravily krátká vystoupení, z kterých vznikl dlouhý program v tělocvičně. Domů si maminky odnesly také milá přáníčka, ke kterým patřila pořádná pusa od malých rošťáků a rošťaček.

Všem maminkám přejeme hodně zdraví, lásky a čím dál pevnější nervy. Děkujeme také za podporu tatínkům, babičkám, dědečkům a všem, kdo jste za námi přišli.

DEN ZEMĚ - 24.4.2015

V areálu společnosti Rec Group ve Starém Městě jsme prožili příjemné dopoledne plné zábavy a sluníčka. Kromě Ekoolympiády, ve které jsme si prověřili a doplnili svoje znalosti o přírodě a její ochraně, jsme využili taky nejrůznější lákadla a atrakce. A jako správní sportovci jsme se vrátili na oběd do školy hezky po svých.

BYLINKY Z BABIČČINY ZAHRÁDKY - 23.4.2015

Ještě jednou bylinky - tentokrát jako výukový program s lektorkou ekologického centra Žabka. Společně jsme poznávali, očichávali i ochutnávali. Taky nám do třídy přibyla nová bylinková zahrádka, kterou si určitě řádně "osázíme" dalšími  léčivkami a bylinkami do kuchyně.

DNY ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU - 20.- 22.4.2015

Také v letošním školním roce se naše škola zapojila do projektu Ovoce do škol. V pondělí 20. dubna k nám přijeli zástupci firmy Ovocentrum, aby děti zábavnou formou seznámili s vitamíny, které našemu tělu ovoce a zelenina poskytují.

V úterý jsme si zašli do nedalekého Slováckého muzea na poutavou výstavu s názvem Bylinky a jejich dvojníci. Kromě samotného poznávání léčivých rostlin a luštění tajenky jsme si vlastnoručně vyrobili krásná voňavá mýdla.

Jako zkušení kuchaři jsme si ve středu připravili ve školní kuchyňce zdravou svačinu z vlastních zásob. Pochutnali jsme si na ní v našem krásném atriu. Vydatně posilněni jsme vyrazili do DELTA FIT STUDIA, kde jsme využili získanou energii.

Děkujeme mamince Honzíka "atleta" za teplý voňavý  chleba a mamince Honzíka "tenisty" za péči ve fitku :-)

JARO JE TADY - 4.4.2015

I když to venku vůbec nevypadá, jaro už netrpělivě číhá za dveřmi. V hodinách výtvarné výchovy jsme modrou a bílou vyměnili za oranžovou, žlutou a zelenou. Děti jsou moc šikovné a naše třída se rozzářila a celá rozkvetla. To se nám to bude učit.

​I přes nepřízeň počasí přejeme všem VESELÉ VELIKONOCE.

KARNEVAL NA LEDĚ - 27.3.2015

V pátek jsme se definitivně rozloučili se zimní sezonou. Na ledě se pohybovala spousta krásných masek, organizátoři z 5.A si pod vedením paní učitelky Kahánkové vedli na výbornou a tak se nám to všem společně moc povedlo.

HALOVÁ OLYMPIÁDA - 25.3.2015

Sedm našich spolužáků vyměnilo ve středu aktovky za sportovní tašky. Vyrazili do sportovní haly na atletickou olympiádu 1. stupně dobývat stupně vítězů. Výprava to byla moc úspěšná a ve škole se nám sešla pěkná sbírka těch nejcennějších diplomů. Kéž bych tolik jedniček mohla psát i za diktáty :-)

BĚHEJ, HÁZEJ, SKÁKEJ RÁD - 3.3.2015

V úterý se všichni žáci 1. stupně zapojili do atletické olympiády. Na děti čekalo celkem 5 disciplín - překážkový běh, člunkový běh, skok z místa, hod oštěpem a hod na cíl. I když máme ve třídě vynikající sprintery, skvěle házející borce i parádní skokany, při celkovém součtu bodů obsadili stupně vítězů ti nejvšestrannější. Mezi třeťáky jsme dopadli skvěle. Naše holky Katka a Veronika získaly 1. a 2. místo, kluci Honza s Peťou stáli na stupínku číslo 2 a 3. Blahopřejeme.

 PRAKTIKANTKA V NAŠÍ TŘÍDĚ - 9.-20.2.2015

V pátek jsme se rozloučili se studentkou pedagogické fakulty Klárkou. V průběhu čtrnáctidenní praxe se nejen dívala, sama také odučila pár hodin. Jak nám to spolu šlo vidíte na fotkách.

FAŠANK - 13.2.2015

Letos jsme ho prožili všemi smysly - vyhledali jsme si informace v knížkách, namalovali jsme masopustní průvod, kluci vyráběli masky a holky připravily voňavé koblížky. 

STAVĚLI JSME SNĚHULÁKY - 4.2.2015

Se sněhem to bylo slabší, proto zdobí naši školu sněhuláci z nejrůznějších dostupných materiálů. I my máme svoje zástupce. Postarali se o ně Luky, Katka, Ema a Verča. Škoda jen,  že se zapojilo do soutěže tak málo dětí z naší třídy. Na všechny ostatní krasavce se můžete podívat na stránkách školy.

RECITAČNÍ SOUTĚŽ - 2.2.2015

Ve školním kole recitační soutěže naši třídu mezi třeťáky reprezentovali tito žáci: Katka Škrabalová, Verča Brostíková a Honza Ressler. Veronika vybojovala krásné druhé místo a s básničkou Lenoch natolik zaujala, že nás bude reprezentovat v okrskovém kole. Držme jí palce :-)

TÝDEN RELAXAČNÍCH AKTIVIT - 26.-29.1.2015

​Rozjeli jsme to naplno hned v pondělí, kdy jsme vyrazili na Stupavu. A protože v neděli napadl čerstvý sníh, lyžovačka byla parádní.

V úterý přišlo na řadu i učení, ale trošku jiné, než jsme zvyklí. Celým dnem nás provázeli dva starší spolužáci Jakub a Luky z 8.A. První hodinu jsme prožili v naší nové učebně chemie, kde si pro nás kluci s paní učitelkou Fuglíkovou připravili pár pokusů. Moc jsme si to užívali. Vydařila se i hodina českého jazyka, ve které jsme se pod vedením starších spolužáků z 8.A naučili psát pozvánku.

Středu jsme zahájili kulturou. První dvě vyučovací hodiny jsme byli v kině Hvězda na krásném filmu Bella a Sebastián. Po svačině jsme si tento týden už podruhé užili sněhovou nadílku a pořádně jsme se vyřádili při bobování, sáňkování, stavění sněhuláků i koulování.

Taky čtvrtek byl plný zážitků. Užívali jsme si ve Smajlíkově, oslavili jsme vysvědčení a nabitý týden jsme ukončili v relaxační zóně Aquaparku.

No uznejte. Není ta škola prima? :-)

ŠŤASTNÉ A VESELÉ

Školní dny v roce 2014 skončily, dárečky pod stromečkem ve třídě jsou rozdány a tak nezbývá než popřát všem rodičům klidné a pohodové sváteční dny, hodně porozumění, tolerance, lásky a zdraví.

Šťastné a veselé nejen Vánoce, ale i všechny dny v roce 2015.

U STROMEČKU - 19.12.2014

Dnešní den byl moc příjemný. Z dárečků, které si děti navzájem předaly u stromečku měli všichni opravdu radost. Ve třídě vládla pohoda a klid. Nechybělo ani tradiční  mlsání cukroví a zpívání koled na chodbě. Takové byly naše letošní Vánoce.

PERNÍČKY - 18.12.2014

Nejen v domácnostech jsou přípravy na Vánoce v plném proudu. Také my jsme se poctivě chystali a nechybělo ani pečení vánočního cukroví. Letos jsme se pustili do perníčků. Mnohé maminky by byly moc překvapené, jak šikovné pomocníky mají doma. Ve zdobení máme sice ještě malé mezery, ale na perníčcích jsme si i tak pochutnali. Vyzkoušeli jsme i zdobení stromečku - zatím jen papírového - a na Štědrý den jsme náležitě připraveni.

MILÉ PŘEKVAPENÍ - 17.12.2014

Za své obrázky cibule a banánu, které jsme poslali spolu s dalšími obrázky ovoce a zeleniny do výtvarné soutěže dostaly holky jednu odměnu v září - krásné obrázkové pexeso pro všechny děti 1. stupně.Tentokrát přinesla zástupkyně firmy Ovocentrum odměnu jen pro Emu a Viky - nádherný koš plný čerstvého ovoce. A protože i ostatní práce od dětí byly opravdu vydařené, bude nám třídu příští rok zdobit nástěnný kalendář s vybranými obrázky.

ZPÍVÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMU - 15.12.2014

Ani letos jsme nemohli chybět u zpívání koled na Masarykově náměstí. Děti to zvládly  moc hezky a udělaly tak radost nejen svým paní učitelkám, ale i všem rodičům, sourozencům, babičkám a dědečkům, kteří si je přišli poslechnout.

STROMEČKU, USTROJ SE, JE ŠTĚDRÝ DEN  - 5.12.2014

Po vpádu čertovské chásky byla s dětmi trošku složitější domluva. Zvolili jsme proto klidnější činnost a zašli jsme se podívat na nádhernou předvánoční výstavu do Slováckého muzea. Jednotlivá zákoutí poodhalila dětem kouzlo Vánoc od dávné minulosti, kdy lidé zavěšovali stromeček nad štědrovečerní stůl, až po současnou vyšperkovanou slavnostní tabuli.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA aneb ČERTISKA VE ŠKOLE - 5.12.2014

​Nezklamali. Přišli i letos a byli jako vždy skvělí. A co na to děti?

"Dnes je 5.prosince a ve škole chodí čerti, Mikuláš a andělé. Čertů je o trošku víc, ale to nám nevadí. Začínají chodit první hodinu, ale k nám přišli až třetí...." /Jakub/

"...Byly slyšet řetězy.Půlka třídy se bála, i já. Čerti stále nedorazili. O přestávce jsme vyběhli na chodbu, ale neviděli jsme je. Je druhá hodina a čerti stále nedorazili..." /Honza/

"Zatím se nic neděje. Po chodbách potichu chodí čerti, Mikuláš a andělé. Teď jsou u druháků. Kdosi zabušil na dveře. Všichni jsme utekli do kouta pod stůl paní učitelky..." /Viky/

"Už od rána čekáme na Mikulášovu sebranku, ale pořád nepřišli. Je třetí hodina a konečně slyšíme řinčení řetězů za dveřmi. Ty řetězy začaly řinčet víc a víc a najednou k nám vtrhli čerti. Bylo jich asi patnáct. Byli celí ušmudlaní a špinaví, jako by vylezli z pekla..." /Katka/

"...Možná nás čerti odnesou všechny! Ale to by paní učitelka nedovolila. Už čekáme dvě hodiny, ale pořád nic. Kdy asi dojdou? Z chodby slyšíme hlasité bouchání. Už jdou! Hemží se po celé třídě a mají s sebou pytle..." /Verča/

"...Trochu jsme se báli. Čerti nás chtěli vzít do pytle, ale paní učitelka nás nedala. A teď nesmím zlobit, aby si mě ani příští rok neodnesli." /Ressi/

"Konečně jsem se dočkal. Anděl začal rozhazovat sníh a čerti hráli na kytary a zpívali. Mikuláš četl ze seznamu všechny zlobivé děti. Ty se pak musely držet berle a slíbit, že už budou hodné. Nakonec andělé rozdali všem dětem bonbony..."/Peťa/

" ...Na čerty se vždycky těším, ale zároveň se bojím. Čertům slibuji, že budu hodný, ale sám vím, že už za chvilku budu zlobit :-) Čerty ve škole mám moc rád a už teď se těším, až zase přijdou příští rok." /Luky/


PROJEKTOVÝ DEN - 1.12.2014

V pondělí čekalo děti malé překvapení. Paní učitelky se mezi sebou vyměnily a tak si vyjmenovaná slova opakovaly pod vedením paní učitelky Gajdošové. Šlo jim to spolu moc hezky a výsledkem je obrázkové čtení, které děti ve skupinkách vytvořily. Spolupráci pak ukončili všichni třeťáci společným zpíváním.

BAREVNÉ DNY - 24.-26.11.2014

Děti je prožívaly velmi intenzivně. Do příprav se pouštěly s velkým nasazením a někteří doslova po hlavě, jak můžete vidět na fotkách. Poděkování patří také rodičům za pomoc s domácí přípravou a velkou toleranci při likvidaci " následků " barevného řádění  po návratu ze školy :-)

JEDEN ZA VŠECHNY, VŠICHNI ZA JEDNOHO - 7.11.2014

Hodina se školní psycholožkou byla tentokrát zaměřena na vzájemnou spolupráci. V náhodně sestavených šestičlenných týmech jsme zkoušeli "psát" ze svých těl. Písmenka nám docela šla, ale u slov jsme se pořádně zapotili i pobavili. 

PIPI - 5.11.2014

S postavou rozpustilé pihovaté uličnice Pipi Dlouhé punčochy se v letošním školním roce setkáváme již poněkolikáté - v hodinách čtení, při psaní slohu, ve výtvarné výchově a taky na představení Hoffmannova divadla. Pipi se zkrátka paní spisovatelce Astrid Lindgrenové opravdu povedla.

HUSTEJ INTERNET - 22.10.2014

Když nás paní knihovnice pozvaly, jestli bychom nechtěli přijít na besedu s autorkou knihy pro děti "Hustej internet" paní Lenkou Eckertovou, neváhali jsme ani chviličku. Spisovatelka si děti získala velmi poutavou prezentací knihy o nástrahách, které číhají nejen na internetu a aktivně děti do besedy zapojila. Někteří si na závěr knihu i s autogramem autorky koupili k důkladnému prostudování.

POZNÁVÁME UH - říjen 2014

Uherské Hradiště je krásné město s bohatou historií a proto jsme věnovali jeho objevování a poznávání náležitou pozornost. Nejprve nám paní Rašticová povyprávěla o dávné minulosti a vzniku královského města. Pokračovali jsme výstavou v Jezuitské koleji, která je zaměřená na historii a na závěr jsme se při vycházce, doprovázené odborným výkladem paní Rašticové, seznámili s mnoha zajímavostmi a nejvýznamnějšími památkami. 

VÝSTAVA VLÁČKŮ - 26.9.2014

Jsme sice už třeťáci, ale pořád jsme ještě děti. Nemohli jsme si proto nechat ujít výstavu vláčků a železnic v Klubu kultury, na kterou modeláři přivezli svoje skvosty z celé republiky. A opravdu to stálo za to.

PRVNÍ LETOŠNÍ ÚSPĚCH - září 2014

V loňském školním roce jsme poslali obrázky do výtvarné soutěže "Ovoce do škol" a letos sklízíme úrodu. Obrázky Viky Staškové a Emy Vlachynské byly vybrány a zařazeny na nové česko - anglické pexeso. Banán a cibule se tak dostaly nejen do rukou spolužáků, ale také mnoha dětí v celé ČR. Jste šikulky, holky.