třída III. A

... a jsme třeťáci

Naše první akce - YOYOFREESTYLE

V pondělí 21.9.2015 nás čekalo v átriu školy překvapení. Dva nenápadní "borci".  Ale to, co nám předvedli, nám vzalo dech. Přiblížili nám zdánlivě obyčejné yoyo. Předvedli nám yoyofreestyle, s nímž obráží svět a soutěže, na nichž patří mezi úspěšné.  A že děti nadchli, svědčí zájem o yoyo. Vlastní ho téměř každý chlapec. Jejich triky je možné navštívit na youtube.com/slusnynet.

I tak se dá učit. Nevěříte?

Dnes - 8.10. jsme si prošli Naučnou stezku v Kunovském lese. Čekala tam na nás spousta poznatků a úkolů. Netradiční dopoledne jsme zakončili na pískovišti a průlezkách. Teď už víme, kam a proč zavedeme své rodiče a kamarády.

Viděli jste někdy tolik ježků pohromadě?

A o našem městě už víme zase něco více....

Paní doktorka Rašticová, historička Slováckého muzea, nám vše povyprávěla. Ještě nás čeká procházka městem. Už se těšíme!!

Jak tvoříme?

Máme nová trička!

Moc se nám líbí, máme z nich velkou radost! Jen jestli bude mít také radost paní učitelka v tělesné výchově, když se některým z nás objevují na zádech přezdívky, které jsme si sami vybrali jako např. Smíšek, Tygr, Štofi, Fifa, Flori, Sušenka, Roky, Kiki, Žužu aj. No podívejte se!

Vycházka po Uherském Hradišti s paní Dr. Rašticovou

Těšili jsme se a ne marně! Z vycházky máme krásný zážitek a spoustu poznatků. O mnohém mluví naše fotky.

Gratulujeme!!!

Naše spolužačka Barunka Slováčková na 3. místě ve výtvarné soutěži Stromy ve víru podzimu, která byla vyhlášena Přírodovědným centrem Trnka při Domě dětí a mládeže v Uherském Hradišti. (více na:

Tel.: 733 500 233
E-mail: info.trnka@seznam.cz
Web: www.trnka.xf.cz

Přišel k nám dnes Mikuláš.....

...v pátek 4.12. k nám přišel Mikuláš se svojí družinou. Brr, ti čerti ale byli!!! Však nám také bušilo srdce při každém ťuknutí za dveřmi, některým bylo špatně od žaludku a výborným úkrytem byl stůl paní učitelky. To byla skrýš!!

Čekání jsme si krátili výrobou čertů, ze kterých paní učitelka sestavila celé peklo. Také jsme se dozvěděli něco o postavě Mikuláše, že kdysi opravdu žil. A než přišla ta čertovská banda, tak jsme si stihli povykládat i o tom, co je to advent a udělat test.

Zcela v nečekané chvilce se otevřely dveře a stál tam on....sám velký Luciper!!Zazpíval si s námi písničku a vůbec nebyl zlý! Ale to bylo jenom zdání! Luskl prstem a už tam byli všichni!! Udělali nám ve třídě hrozný nepořádek, některé chtěli odnést do pekla, ale ještěže jsme hodně větrali!! Byla jim u nás zima, tak to brzy vzdali. Ale asi jsme nebyli vůbec hodní, protože nám Mikuláš nic nepřinesl. Zachránila nás ale paní učitelka, přimluvila se, a tak nám nakonec nechali koš se sladkostmi. Abychom se jich ale opravdu zbavili, museli jsme jim něco zazpívat. Náramně se nám hodila koleda, kterou jsme právě nacvičili.

Jak se nám ulevilo, když byli pryč! Při filmu "Mimoni" jsme si pak pochutnávali na sladkostech, které nám nechali. A také děkujeme mamince Vojty Vjazanka, která nám upekla vánočku a mamince Prokopa Šotnara za výborné perníčky. Perníčky od Ondry Kaštánka nám teď zdobí jedlovou větev.

Barevné dny

Tento týden začal "černě"(doufejme, že ne opravdu), Ale škola se v pondělí zahalila do černého, jakoby ji zahalil černý mrak. No posuďte sami:

...v úterý se mraky zvedly a ve škole to vypadalo jako modrá obloha......

...ve středu to vypadalo jak u vodníků...

Byl to krásný, ale náročný týden! Přinesl nám krásné 2. místo!!! Však jsme si to zasloužili! Někteří z nás nelenili, přinesli pro třídu v pytli 30! triček, vyráběli barevné čepice z papíru, když skutečná nebyla a paní učitelka nás také podpořila.

Paní učitelku z toho všeho pořádně rozbolela hlava a náš spolužák Prokůpek jí koupil tygří mast. Udělal jí velkou radost!!

Netradiční dílničky

Ve čtvrtek jsme navštívili Střední průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou školu v Uherském Hradišti, která připravila pro školy netradiční vánoční dílničky.

Přiletěli k nám andělé...

...byli krásní a někteří z nich nám budou zdobit na Vánoce domovy a snad nás i chránit!!

Aby i ptáčci měli Vánoce

Na školní zahradě jsme vybrali strom, který jsme nazdobili dobrotami pro ptáčky, aby i oni se měli o svátcích dobře.

A na koho jsme mysleli nejvíc?

To není těžké uhodnout - na naše blízké! Přejeme jim příjemné prožité svátky vánoční a slibujeme, že i my se budeme snažit, abychom je nepokazili (budeme hodní!!).

Co bychom si přáli pod stromeček?

To ukrývají šupinky ve zlaté rybce.....!

Dnes jsme zapálili poslední adventní svíci

a těšíme se na zítřek, kdy nás čeká vánoční besídka -  koledování ve škole, ochutnávka cukroví a hlavně dárečky pod stromečkem!

...a je to tady!! Dočkali jsme se!

Poslední den školy před vánočními prázdninami!! Fotky mluví za nás!

Všem rodičům přejeme příjemné svátky vánoční, hodně zdraví, štěstí a pohody! 3.A

Karneval na ledě

Po několika měsících hodin bruslení nastalo rozloučení s ledem. Jak jinak, než jako každoročně - karnevalem.  Krásnými maskami to jen hýřilo! Ocenění by si zasloužily všechny děti. Kdyby jim na ledě nebyla zima a nebolely je nohy v pevně zašněrovaných bruslích, tak by tam byly určitě ještě doteď.

Lesnická naučná stezka OKOLO BUCHLOVA

Tato stezka nás seznámila na jedenácti zastaveních s prací lesníků v lesích Chřibů. Na téměř tříkilometrové trase, která vede kolem Buchlova, jsme se seznámili s Lesní správou Buchlovice, zrozením lesa, obnovou lesa, hlavními lesními dřevinami Chřibů, pěstováním lesa, těžební činností, ochranou přírody, lesním majetkem, myslivostí u LS Buchlovice a pověstí o Čertově sedle. Stezka byla v současné době doplněna o dřevěné sochy lesní zvěře z dílny slovenského řezbáře, které nás nejvíce zaujaly. Naši trasu nám zpestřovaly hry a byla zakončena příjemným občerstvením. Tuto akci jsme absolvovali v rámci Dnů zdravého životního stylu.  

Barevný den

 byla akce zaměřena na propagaci a představení problematiky třídění a recyklace odpadů, a to především zábavně - naučnou formou prostřednictvím různých atrakcí a soutěží. Byla pořádána společností EKO - KOM a. s. ve spolupráci s městem Uherské Hradiště. Děti si mohly vyzkoušet vědomostní soutěž "Odpadové riskuj", originální atrakci ve stylu čtyř barevných kontejnerů "WIPE OUT", divokou láhev v kontejneru "RODEO" a popelářské auto = skákací hrad pro nejmenší. Děti si to opět užily.

Zdravá svačinka

Tak to se snad nedá nazvat ani svačinka, ale hotový raut! Dny zdravého životního stylu jsme zakončili úžasným občerstvením, které nám nachystaly maminky (i babičky) a všem jim za ty dobroty moc děkujeme!

Poslední tečka za Dny zdravého životního stylu

 - byla výtvarná výchova a člověk a svět práce. Ve výtvarné výchově nás inspirovala Rybářská pohádka, kdy pan Kalousek chodil na ryby a ty mu na háček věšely různé předměty nalezené ve vodě, které do vody nepatří. V předmětu člověk a svět práce jsme si přinesli různé letáky, vystřihávali obrázky a třídili odpad. Ostatně tomuto tématu byl letos věnován Den Země. Celý týden jsem si náležitě užili. 


Den matek

Jako každoročně jsme si pro své mamkinky přichystali vystoupení ke Dni matek. Dalo nám to hodně práce, protože jsme nacvičovaly tři třídy dohromady (tedy 65 dětí) a ne vždy jsme u toho byli hodní! Ale nakonec se nám to podařilo, měli jsme z toho radost, že se to maminkám líbilo. A to jsme právě chtěli! Maminky, máme Vás rádi, i když někdy (někdy častěji) zlobíme! A že si ze sebe umíme udělat legraci, to dosvědčují fotky:

Štafetový pohár

.....o tom, že jsme výborní sportovci, svědčí naše prvenství ve štafetovém poháru. Postupujeme do celorepublikového kola!!! A to jsme my: Šimon Kordula, Kristýna Štulířová, Fiilip Chrástek, Mariana Žišková, Jan Buják a Michael Bilavčík:

Školní výlet

Kde jsme byli? Zaujalo nás vyprávění paní učitelky o skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm a chtěli jsme se tam podívat. Přidala se k nám také 3.B. Kdyby den trval 48 hodin,tak ani to by nám nestačilo všechno projít a vstřebat zážitky. Celým výletem nás provázelo sluníčko, ale na 16. května bylo chladno. Nám to ale nevadilo, byli jsme stále v pohybu. Trasu jsme zahájili v Mlýnské dolině, kde nás provázela průvodkyně. Ve Valašské dědině jsme si dali oběd a v Dřevěném městečku jsme prohlídku zakončili. Z výletu jsme přijeli večer pěkně unaveni, se suvenýry, dárky a hlavně s čerstvými frgály přímo z Cyrilova pekařství. 

Zayferus opět v Uherském Hradišti......


Dnes - 23.5. do našeho města zavítala skupina sokolníků z parku lednického zámku pod názvem Zayferus. Na ukázku jejich práce jsme si vyšlápli do Mařatic na hřiště, kde nás celou školu rozdělili do dvou skupin, v nichž nám vtipným způsobem představili velmi zajímavou ukázku dravců a sov. Mohli jsme je sledovat i při loveckých akcích. Zapojili nás i do soutěže o různé ceny. A představte si, kdo vyhrál?! Náš spolužák Vojta Vjazanko vyhrál vstupenku na tuto akci pro celou rodinu v hodnotě 600,- Kč a Florián Pavelka kalendář v hodnotě 300,- Kč, jehož vyšlo pouze 500 výtisků. Mohli si také vyzkoušet přílety dravců na ruku. Sokolníci, děkujeme za práci a úžasný zážitek. Škoda, že jste tam nebyli s námi! Snad jindy.....

Den dětí...

....tak ten jsme si užili! Začal skákacím hradem, pak nás paní učitelka obdarovala pamlsky a příjemnou tečkou byl dárek pro všechny děti - a to krásné, příjemné, funkční posezení na chodbě školy. A co ještě? Dnes nám místo známek dávala paní učitelka samé dobroty. Takový den bychom přáli všem dětem!