třída IV. A

JARO OČIMA ŽÁKŮ NAŠÍ TŘÍDY - 6.5.2016

Jaro je v plném proudu a naše třída už definitivně opustila modrobílé barvy zimy. Podívejte se, jak hezké práce děti vytvořily v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností.

DNY ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU - 20.-22.4.2016

STŘEDA: Projektové dny jsme zahájili v čistírně odpadních vod ve Štěpnicích. Prohlídka byla opravdu moc zajímavá a poučná. Není vůbec jednoduché upravit člověkem znečištěnou vodu tak, aby se mohla vrátit zpět do přírody.


Využili jsme krásné počasí a po svačině jsme chvilku zůstali v lesoparku.

ČTVRTEK: Přihlásili jsme se na akci s názvem "Barevný den", která probíhala na Masarykově náměstí. Zjistili jsme několik nových informací o využití druhotných surovin, zasoutěžili jsme si při hře Riskuj a taky jsme si užili spoustu zábavy na doprovodných atrakcích.

A když už jsme byli ve městě, vydali jsme se na cestu za pokladem Přemysla Otakara II, kterou připravilo pod názvem "Hradišťská hledačka" informační centrum UH.

PÁTEK: Pro tento den jsme zvolili téma "Ovoce v našem jídelníčku". O ovoci jsme si nejprve povídali, pak jsme ho ochutnali a na závěr i namalovali. Holky navíc pomohly s přesazováním květin, kterými vyzdobíme naši školu.

OD SEMÍNKA KE SVAČINĚ - 29.3.2016

​V hodinách přírodovědy jsme  se učili o obilninách a tak jsme si výuku malinko doplnili. Povídali jsme si o cestě zrnek obilí z pole až na náš stůl, ujasnili jsme si rozdíl mezi senem a slámou a taky jsme připravili těsto, ze kterého ve školní kuchyňce vznikly chutné chlebové placky. Ty jsme si pak ochutili vlastnoručně "utlučeným" máslem ze smetany a zážitek byl dokonalý.

PAMÁTNÍK VELKÉ MORAVY - 23.3.2016

Za důkazy z naší dávné historie jsme v našem krásném regionu nemuseli putovat nijak daleko - vždyť je máme opravdu za humny. Procházkou jsme se přesunuli do Památníku Velké Moravy, kde nás chlapec Mojslav provedl obdobím Velkomoravské říše a my jsme se alespoň chvilku mohli pohybovat v období 9. století. Na závěr jsme dostali krásné pracovní listy, ve kterých zjistíme, jak moc jsme dávali při výkladu pozor.

ATLETICKÝ PĚTIBOJ - 25.2.2016

Máme za sebou druhý ročník atletického pětiboje a tentokrát jsme uspěli opravdu fantasticky. V rámci čtvrťáků nám patřila všechna medailová ocenění v kategorii dívek i chlapců. Všem oceněným patří gratulace, paní učitelce Kahánkové a paní učitelce Uhříčkové děkujeme za přípravu a skvělou organizaci akce.

NABÍDNĚTE SI, PROSÍM...16.2.2016

Že jim to  ve školní  kuchyňce jde opravdu na jedničku předvedli kuchtíci při výrobě chuťovek. 

​RECITAČNÍ SOUTĚŽ - 28.1.2016

Do školního kola recitační soutěže jsme se zapojili také my, čtvrťáci. Naši třídu reprezentovali: Veronika Brostíková, Honza Ressler, Kačka Škrabalová a Adrianka Zámečníková. V silné konkurenci soutěžících nejlépe obstála Verča, která spolu s Markétkou Dubinovou ze 4.B získala vítězné ocenění. Na 2. místě skončila Jolana Vašinová ze 4.C a 3. místo obsadil Miky Obdržálek ze 4.B. Všem blahopřejeme.

DNY RELAXAČNÍCH AKTIVIT - 25.- 27.1.2016

Poslední dny tohoto pololetí byly spíš o zábavě, než o učení. Prožili jsme toho hodně a moc se nám to líbilo. Podívejte se, jak zodpovědně jsme naplnili význam slova "relaxovat" :-)

PONDĚLÍ :  S paní učitelkou chemie jsme vyzkoušeli několik nových pokusů. Vypadá to, že chemie je docela zábava.

Paní učitelka Pekařová a její deváťáci si pro nás připravili hodinu hudební výchovy. Učili jsme se hrát na "boomwhackers". Je to unikátní perkusní nástroj, laděný na určité tóny. Každý kus při úderu vydává jinak vysoký tón. Společně jsme se pokoušeli o písničku Bob a Bobek. Ještě pár hodin tréninku a dáme to!

Jako správní sportovci jsme nevynechali ani pohybovou aktivitu. Tentokrát ve "fitku" na Zimním stadionu. 

ÚTERÝ: Skvělý sníh, teplo jako na jaře a chvilkami dokonce sluníčko - tak vypadalo naše lyžování na Stupavě. 

STŘEDA: Žijeme na Slovácku, ke kterému patří spousta tradic a zvyků. Jedním z nich je i blížící se "fašank". Ve Slováckém muzeu jsme získali spoustu informací o tomto období a taky jsme si vyrobili moc hezké masky.

A na závěr ještě trocha pohybu. Vyzkoušeli jsme všechno, co Aquapark nabízí - divokou řeku, venkovní bazén i tobogán. 


PF 2016

​Klidný, pohodový a bezproblémový rok.

Hodně zdraví, štěstí a spokojenosti všem, kdo čtete naše stránky.

Dětem spoustu kamarádů a hezké známky.

Rodičům hodné děti, hodně trpělivosti a málo starostí.

​Učitelům pevné nervy a zvídavé žáky.

​SPANÍ VE ŠKOLE - 21.- 22.12.2015

Letos poprvé jsme se rozhodli tradiční spaní ve škole spojit s rozdáváním dárků u stromečku. Bylo to moc fajn, rodiče se nám postarali o skvělé  pohoštění a večer jsme si opravdu užili. Ráno po snídani jsme připravili přáníčka  a pak si všechny děti z " národky" popřály hezké Vánoce při zpívání koled. Na závěr nechybělo ani mlsání cukroví spojené s naší každoroční hrou. 

PŘEDVÁNOČNÍ PŘÍPRAVY - prosinec 2015

Advent jsme si zpříjemnili řadou činností, které k tomuto období patří. Nejprve jsme ušili za pomoci Lukyho maminky pytlíčky, které nám po naplnění sladkostmi sloužily jako adventní kalendář.

Taky jsme si ve skupinkách vyrobili malé stromečky a adventní věnec na dveře. I tentokrát nám přinesla materiál Lukyho máma, které tímto moc děkujeme .

Mysleli jsme i na rodiče a připravili jsme jim originální kalendář a přání.

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ - 14.12.2015

Ani letos jsme nechyběli při zpívání koled a vánočních písniček u stromku na náměstí. Dětské hlásky určitě potěšily všechny rodiče, prarodiče a známé, kteří nás přišli v hojném počtu podpořit. Děkujeme.

BAREVNÉ DNY - 7. - 9.12.2015

K tradiční aktivitě v naší škole přistoupily děti opravdu zodpovědně. Zvítězili jsme ve všech dnech a krásný dort nám proto zaslouženě patřil. Byl nejen krásný, ale i moc dobrý :-)

PROJEKTOVÝ DEN - 4.12.2015

V pátek jsme dali hlavy dohromady a při skupinové práci jsme si zopakovali nejenom matematiku, slovní druhy a pravopis, ale taky spoustu vánočních zvyků. S náročnějšími úkoly nám ochotně pomohla naše informační kancelář a tak jsme všechno společnými silami zdárně zvládli.Trošku nás sice vylekali čerti, ale Mikuláš nám za dobře odvedenou práci nadělil plný koš sladkostí.

PODZIM OČIMA DĚTÍ NAŠÍ TŘÍDY

Letošní podzim byl kouzelný, nádherně barevný a stejně půvabné jsou i práce z hodin výtvarné výchovy.

KŘÍŽEM KRÁŽEM ČESKÝM STÁTEM - 4.11.2015

Hravou formou si dnes děti mohly zopakovat své vědomosti o České republice. Kromě práce s mapou je čekala prověrka státních symbolů a jako bonus lidové kroje známých regionů. Svými znalostmi by strčily do kapsy i mnohé dospělé.

KUCHTÍCI - 2.11.2015

Máme novou zábavu. Na přání dětí zahájil činnost kroužek kuchtíků. Holky i kluci pracují s velkou chutí, v zástěrkách jim to opravdu sluší a hlavně jsou moc šikovní. Zatím jsme úspěšně zvládli palačinky a sladkou i slanou variantu šneků z listového těsta.

JEZDÍM, JEZDÍŠ, JEZDÍME...22.10.2015

Máme za sebou podzimní lekci dopravní výchovy. Nejprve nám v učebně dopravní výchovy pan instruktor promítl několik krátkých epizod o jízdním kole, zopakovali jsme si nejdůležitější pravidla, která musí znát cyklista a pak už hurá do provozu. Zatím to byla jen jízda zručnosti na dopravním hřišti, ale pokud zvládneme jarní "zkoušky", dostaneme průkaz mladého cyklisty a pak opravdu  hurá na silnici.

DEN STROMŮ - 20.10.2015

O stromech toho víme už hodně, ale určitě ne všechno. Proto jsme využili nabídku ekologického centra Trnka a vyrazili jsme na naučné dopoledne o stromech. Zvládli jsme stezku s úkoly, výstavku starých odrůd jablek, vyrobili jsme si bonsaj a taky už víme, jak moc jsou pro náš život stromy důležité a kam se na podzim ztratí zelená barva listů.

DEN MATEK - 10.5.2016

Milé maminky,

máme Vás moc rádi a posíláme velikou pusu.

Kluci a holky ze IV.A