třída IV. B

Opět 2. místo! - vyhlášení sběrové soutěže - 27. 06. 2016

Díky obětavé pomoci všech rodinných příslušníků jsme mohli letos opětovně převzít cenu za 2. místo ve sběrové soutěži tříd. Nejen díky vám jsme vyhráli i celkovou soutěž v okrese, nasbírali jsme více než 51 tun starého papíru! Děkujeme za spolupráci a pevně věříme, že na ni navážeme i v páté třídě.

A jak dopadne příští rok?

Ochrana člověka za mimořádných událostí - projekt - 24. 06. 2016

Jak zavázat zranění, co je to stabilizovaná poloha, jak houkají sirény při požáru, dále jsme si zopakovali dopravní předpisy, vyplnili jsme pracovní listy Zdravé zuby, připomněli jsme si, jak se chovat u vody a ve vodě a také jsme si zasoutěžili v parku. Prožili jsme zábavné a velmi poučné dopoledne.

A mimochodem, měli jste někdy na hlavě plynovou masku?

Fotbalové utkání deváťáků s trenéry a vyhlášení osobností třídy - 22. 06. 2016

Ve středu se konalo tradiční vyhlášení osobností tříd. Z naší třídy si toto ocenění za celoroční práci vysloužili Matěj Roman a Mikuláš Obdržálek. Kluci, blahopřejeme vám.

Rozlučkový fotbalový zápas deváťáků s učiteli naší školy a trenéry opět vyhráli dospěláci v poměru  2 : 1. Naši malí fotbalisti se už těší na devátou třídu, kdy se tohoto měření sil zúčastní taky.

Rozlučka se čtvrtou třídou - nocování ve škole - 16. 06. 2016

Plni očekávání jsme se ve čtvrtek odpoledne sešli v naší krásné třídě, abychom se s ní pomalu začali loučit.

Hodnocení účastníků: Julka D., Julka R., Nicol a Klára

V chemii jsme si vyskládali jídlo a pak jsme šli do atria. Tam jsme trénovali na vybíjenou, abychom pak přešli na družinové hřiště a tam se hrál regulérní zápas čtyř družstev. Taky hráli kluci fotbal a Áčko vyhrálo, jako vždy. Bylo pozdě a začínalo pršet, tak jsme se šli schovat do školy. Po provedení večerní hygieny jsme si v pelíškách pouštěli Robinsona Crusoe. V půlce nám to paní učitelka stopla a šli jsme na stezku odvahy. Bylo to super, každý se musel podepsat na papír podpisů pravdy a tmou dojít zpátky do třídy. Všichni jsme to zvládli. O půlnoci jsme vypnuli film a šli jsme do Hajan. Ráno jsme zase v chemii posnídali a vrátili jsme se do třídy, kde nám začalo normální vyučování.

Zasloužíme si nocování i v páté třídě?

Jeden svět dětem - výtvarná soutěž - 16. 06. 2016

Filmy, které jsme zhlédli na uvedeném festivalu nás inspirovaly k zapojení do výtvarné soutěže se stejnomenným názvem. Cena je velmi lákavá. Kdo by nechtěl vidět zákulisí České televize a být přítomen natáčení zajímavých pořadů?

Uvidíme, komu se to podaří!

Hradišťské sluníčko - literární soutěž BBB - 13. 06. 2016

V letošním školním roce jsme se zúčastnili literární soutěže, kterou pořádala hradišťská knihovna při příležitosti výročí narození krále a císaře Karla IV., s názvem Hradišťské sluníčko. Naši třídu reprezentovalo několik zdařilých prací, ale v silné konkurenci jsme se na oceněná místa nedostali. Alespoň jsme si užili slavnostní předávání cen ostatním.

Pro příští rok to bereme jako výzvu a pokusíme se uspět.

Škola v přírodě - Domašov nad Bystřicí - 06. 06. - 10. 06. 2016

Pondělí

Přijeli jsme do Domašova nad Bystřicí a přivítaly nás holky z Lipky. Na pokojích se nám moc líbí. Hrajeme tu hry. Jsme rozdělení do skupinek se jmény řemesel. Vyráběli jsme si svůj ruční papír a barvili jsme vlnu přírodním barvivem. Na večeři jsme měli fazolový guláš s chlebem. Chystáme se na večer a těšíme se na program.

Adélka, Amálka, Markétka, Barča Z., Terka Bokšová

Úterý

V úterý ráno nás vzbudil vlak. Převlékli jsme se a šli na dobrou snídani. Potom jsme barvili vlnu a jiní recyklovali papír. Následovala svačina, která nám chutnala. Před obědem proběhla módní přehlídka, ve které jsme určovali, z jakého materiálu jsou naše modely. K obědu výborné rizoto. Po obědě jsme měli polední klid a pak jsme si zasportovali, kluci hráli fotbal a holky si házely s míčem. Dnes večer nás u večeře obsluhovali číšníci. Večerní program v režii 4. C.

Dušan, Adam H., Simon, Matěj, Jeňa, Adam N., Adam B.

Autentický rozhovor z nácviku módní přehlídky:

Kubo, můžeš říct, že mám ten kartáček za uchem, abych měla šarm.

A proč?

Aby ten proslov byl vtipný.

Víš, že já na proslovy moc nejsem.

Středa

Dnes nás čekal celodenní výlet do Moravského Berouna. Projeli jsme se vlakem, ochutnali jsme pramen minerální vody Ondrášovka a měli jsme rozchod na náměstí. Pak jsme šli na autobus a jeli jsme na biofarmu k Zaoralům. Na farmě chovali krávy a malé býčky. Potom nám ukazovali přístroje na dojení krav. Paní farmářka nám přinesla výborné sýry na ochutnání. Šli jsme na louku, kde se pásly dospělé krávy. Krmili jsme je starým chlebem a rohlíky. Pak jsme se vrátili na chatu a byli jsme moc unavení. Po opožděném obědě jsme si vyzkoušeli dva způsoby plstění vlny - mokrý a suchý. Suchý se dělá jehličkou a mokrý tak, že se vlna namočí do horké vody a pak do vody s mýdlem. Večerní program připravili kluci ze 4. B.

Bára P., Julie R., Julie D., Klára a Nicol

Čtvrtek

Dnes byl super den, byli jsme na kopci a hráli hry. Také jsme drátovali malé skleničky jako svícny. Zase jsme rozluštili někoho z rodokmenu Josefíny Bednářové. Naše paní kuchařky jako vždy uvařily dobrý oběd a za to jim dáváme diplom za výbornou stravu. I paním lektorkám dáváme diplom, protože nás hodně naučily. A zrovna. když jsme podepisovali diplomy, začalo hodně pršet a po chvíli začaly padat kroupy. Ke svačině jsme dostali výborný jogurtový dip se zeleninou a suchary.

Ještě nás čekalo vyhodnocení. Rozdalo se osm zlatých, sedm stříbrných a sedm bronzových medailí! Celý týden jsme získávali body za plnění všech úkolů. Na závěr jsme si rozdělili odměny, ve kterých bylo plno zajímavých cen.

Rodiče, děkujeme!

Jeňa, Kuba, Buča, Navra, Luky, Maty a Adam D.

Pátek

A je to tady. Nastal pátek a my se loučíme, balíme a už teď víme, že budeme rádi vzpomínat na krásné zážitky z letošní školy v přírodě.

Dravci - ochrana a ukázka jejich výcviku - 23. 05. 2016

Zayferus - to je společenství sokolníků lednického zámku, kteří dravce trénují k pravému lovu. Svou činností také přispívají k ochraně těchto ušlechtilých živočichů. Mohli jsme slyšet ucelený výklad o životě dravců a vidět vzácné ptáky v loveckých akcích.

Velice zajímavý byl přelet orla bělohlavého nad našimi hlavami. Báli byste se?


Slavnostní akademie ke Dni matek - 10. 05. 2016

Ani letošní rok nebyl výjimkou a opět jsme se sešli v přátelské atmosféře ve školní tělocvičně, abychom poděkovali našim milým maminkám za jejich lásku, péči a starostlivost. Krásné motýlí přání a rudá růže nejednu maminku dojala k slzám. Veřejně jsme ve společné písni slíbili, že budeme poslouchat, tak snad se nám to podaří splnit.

Ani se nenadějeme a za rok jsme tu zas!

Mc Donald's Cup - okresní kolo - 09. 05. 2016

I naši dva šikovní reprezentanti, Lukáš Basovník a Adam Buček, se společně podíleli na výborném úspěchu starších žáků, kteří zvítězili v okresním kole oblíbeného fotbalového turnaje.

Přejeme vám hodně úspěchů v kraji!

Průkaz cyklisty - testy a jízda dle pravidel - 03. 05. 2016

Dnes nadešel významný den, kdy máme prokázat své znalosti o pravidlech silničního provozu a také dokázat, že umíme jezdit na kole především bezpečně. Ne všem se to podařilo, a to nás moc mrzí. Ti, kteří to zvládli, si odnesli svůj první řidičský průkaz, tedy alespoň na kolo.

Přejeme všem hodně bezpečných kilometrů!

Hodina s paní psycholožkou - 26. 04. 2016

Téměř čtyři roky jsme spolužáci. Jestlipak se dobře známe? Na tuto otázku jsme se snažili odpovědět při činnostech s naší paní psycholožkou. Každý z nás se charakterizoval několika obrázky toho, co nás baví a zajímá. Některé jsme poznali hned, o některých jsme diskutovali. Ale celkově můžeme říci, že jsme dobří kamarádi a na každý den spolu ve škole se těšíme.

Máte také dobré kamarády?

Dny zdravého životního stylu - 20. - 22. 04. 2016

Zdravé kuchaření - dobrou chuť!

Nejen tělesný pohyb, ale především zdravá a vyvážená strava nám pomáhá k tomu, abychom byli zdraví. Letos jsme se vypořádali s úkolem velmi zdatně. Přesvědčili jsme se, že připravit zdravé občerstvení není tak složité. I za pomoci kuchyňských spotřebičů jsme dokázali připravit výbornou lososovou pomazánku, banánový koktejl, vajíčkovou pomazánku, ovocný salát a dětské mojito.

Děkujeme všem maminkám za pomoc při přípravě!

Hradišťská hledačka - o poklad Přemysla Otakara II.

Krásné dopoledne jsme prožili v ulicích našeho starobylého města. O historii jsme se učili ve 3. třídě, tak jsme dokázali vyluštit záludnou tajenku, kterou jsme dopsali do pracovního listu. Zněla takto:

Ať si vichr jinde duje, v Hradišti se dobře žije.

Barevný den - odpady, třídění, recyklace, soutěž

Barevné kontejnery používáme denně, ale používáme je správně? O tom jsme se přesvědčili nejen na prezentaci na náměstí, ale také jsme soutěžili v ekologickém Azkvízu.

Vyzkoušeli jsme i divokého býka, legrace velká!

Zapojení do výtvarné soutěže Ovocentra

Ovocentrum není pro nás neznámý pojem, velmi často ochutnáváme i neznámé druhy ovoce a zeleniny. Také nás baví hrát pexeso a nejraději bychom si zahráli s pexesem, na kterém budou naše soutěžní obrázky.

Podívejte se, jak se nám podařily.

Návštěva venkovního fitcentra

Cvičit se nemusí jenom v tělocvičně nebo na hřišti. My jsme v rámci Dnů zrdavého životního stylu navštívili posilovnu pod širým nebem. Počasí nám přálo a tak jsme si užili pěkné odpoledne.

Festival Jeden svět - preventivní program - 04. 04. 2016

Dokázali byste být celý rok bez rodičů? Vadilo by vám, kdyby se vám spolužáci posmívali, že jste tlustí? Soužití s mentálně postiženými lidmi také není jednoduché. Proto jsme navštívili zajímavý festival dokumentárních filmů Jeden svět a filmy s touto tématikou jsme viděli.

Ještě ve škole v nás dozníval sevřený pocit z toho, když jsme viděli, jak se Tareq vítal po roce s rodiči. Někteří se neubránili slzám.

Kubík na návštěvě ve 4. B - 01. 04. 2016

Celoročně si užíváme výhod programu Ovoce do škol a téměř v závěru školního roku nás přišel navštívit veselý maskot Kubík, aby nám připomněl, že ovoce a zelenina jsou zdravé.

Balíčky nám moc chutnají, díky!

Jak jsme pekli placky - výukový program - 29. 03. 2016

Chránit životní prostředí, pečovat o přírodu a její ekosystémy. To byla hlavní myšlenka našeho zajímavého výukového programu. Jedním z ekosystémů je pole, na kterém se pěstují plodiny pro obživu obyvatel. Jak je složité, aby obilí vyrostlo, to už teoreticky víme, ale upéct z něj chleba a zahnat hlad, to jsme si v praxi vyzkoušeli právě dnes. Bylo potřeba připravit mouku, kvasnice, sůl, cukr, vodu, kmín a bylinky dle chuti. Těsto vykynulo a chlebové placky nám moc chutnaly.

Vlastnoručně vyrobené máslo na povrchu placek bylo lahodné, vyzkoušejte si náš recept i vy!

Památník Velké Moravy - vlastivědné učivo - 22. 03. 2016

Naše cesta historií začala se slovanským chlapcem Mojslavem, který nám přiblížil architekturu Veligradu, popsal výzbroj bojovníků a řemeslnou výrobu, ukázal také běžný život prostých lidí na Velké Moravě. Seznámil nás s hlaholicí a zajímavým životem a posláním Konstantina a Metoděje. Uvědomili jsme si, jaké významné nálezy z doby Velké Moravy máme na dosah.

Rádi bychom si vyzkoušeli aspoň jeden den v dobách Velké Moravy.

Naše loučení s bruslením - 10. 03. 2016

Jedno z posledních našich bruslení probíhalo v přátelském duchu. Nejen, že jsme si zopakovali všechny dovednosti, které jsme v průběhu roku na ledě získali, ale především jsme si zahráli přátelské utkání s žáky 4. C. Nakonec jsme vyhráli v poměru 6 : 5.

Děkujeme panu Snopkovi, který byl přísný, ale spravedlivý rozhodčí.

Atletický pětiboj - 25. 02. 2016

Ve čtvrtek proběhla soutěž v těchto atletických disciplínách: překážková dráha, člunkový běh, hod na cíl, hod oštěpem a tradiční skok z místa. Protože jsme pilně trénovali v hodinách TV, nejsou naše výsledky vůbec špatné.

Kdo se probojuje na stupně vítězů?

Knihovna BBB - Pověsti našeho kraje - 16. 02. 2016

Kvůli tomu, že se ve druhém pololetí budeme v hodinách vlastivědy zabývat historií naší země, navštívili jsme Knihovnu BBB a patřičně jsme se naladili. Učit se o minulosti je tak zajímavé! Mnoho poutavých místních pověstí nám převyprávěla paní knihovnice a dosud jsme netušili, že bydlíme v tak historicky zajímavé krajině.

Tak vzhůru za poznáním!

Výtvarná výchova - 08. 02. 2016

Každá věc na Zemi vrhá stíny a stromy v zimě jsou na tom úplně stejně. Podívejte se na naši galerii zimního parku, moc se nám povedla.

A ani nevypadají smutně, už se těší na jaro!

Ročníkové kolo recitační soutěže - 28. 01. 2016

V napjatém očekávání předávání pololetního vysvědčení jsme stihli uspořádat ročníkové kolo recitační soutěže. Slyšeli jsme spoustu zajímavých textů a básní. Porotu však zaujali tito recitátoři:

Markéta Dubinová 4. B, Mikuláš Obdržálek 4. B, Veronika Brostíková 4. A a Jolana Vašinová 4. C.

Kdo z nich postoupí do okrskového kola?

Aktuality v rámci Dnů relaxačních aktivit - 25. 01 - 27. 01. 2016

Tělesná výchova v režii žákyň 7. AB - 27. 01. 2016

Obratnost, odvahu, postřeh, koordinaci pohybu, orientaci v prostoru, zdokonalování hráčské zručnosti, týmovou spolupráci a mnoho dalších a velmi důležitých dovedností pro TV si pro nás připravila děvčata ze sedmých tříd. Taková spolupráce se nám moc líbí a jsme rádi, že jsme si všechno vyzkoušeli.

Ať žije sport a pohyb!

Učíme matematiku ve 2. B - 27. 01. 2016

Není na škodu si vyzkoušet, jak je těžké zaujmout malé žáčky hodinou matematiky. Po pečlivé přípravě jsme procvičovali počítání do 100, početního krále i piškvorky, řešení matematických hádanek a řetězců. Aby si naši malí žáčci v závěru hodiny odpočinuli, zahráli jsme si na kukačky. Nečekaně však nás čtvrťáky porazili.

Byli jste moc šikovní, druháci.

Hodina AJ pod vedením starších žákyň - 27. 01. 2016

Co jsme se už naučili, tak jsme si procvičili v rámci Dnů relaxačních aktivit s šikovnými žákyněmi 8. B, Bárou Jelínkovou a Natálií Ochranovou.

Moc se nám to líbilo.

Masopust na Slovácku - program ve Slováckém muzeu - 26. 01. 2016

Pod šable, pod šable, aj pod obušky, my všecko bereme aj plané hrušky.                                                                                 Tady nám nedali, tady nám dajú, komára zabili, slaninu majú.

S touto písní na rtech jsme se loučili s paní průvodkyní, od které jsme se dozvěděli, co znamená tradice fašankové obchůzky na Slovácku a proč jsou maškary v jednotlivých vesnicích jiné. Na závěr jsme vyrobili krásné masky.

Sluší nám to!

Zajímavá čeština s žáky 7. B - 26. 01. 2016

V rámci relaxačních dnů nás přišli učit páni učitelé ze 7. B. Přesvědčili se, že zvládáme vyjmenovaná slova a slovní druhy a zahráli si s námi několik her, ve kterých jsme zažívali, jak je naše mateřština krásná.

Hoši, děkujem!

Zábavné pokusy v chemii - 25. 01. 2016

Ani bychom nevěřili, že pomocí obyčejné vody, kypřícího prášku, inkoustu nebo oleje jde vykouzlit spousta zajímavých pokusů. Už teď se těšíme do osmé třídy, budou z nás pozorní žáci.

Nevěříte?

Tradiční koledování žáků 1. stupně - 22. 12. 2015

Klidné prožití vánočních svátků v kruhu rodinném, pod stromečkem splněná přání a do nového roku vše dobré, pohodu, štěstí a zdraví ze srdce přejí

Pavla Gajdošová a žáci 4. B

V následující fotogalerii uvidíte, jak jsme si dnešní den užili. I na diskotéku došlo.

Zima je tady - 17. 12. 2015

I když to za oknem tak nevypadá, Vánoce klepou na dveře a zima přebírá svou vládu. Tak alespoň naši třídu jsme si vánočně vyzdobili.

Líbí se vám?

4. B pomáhá - 15. 12. 2015

Ne všechny děti mají to štěstí, aby byly o Vánocích doma se svou rodinou. Některé musí trávit čas vánoční v dětském domově. Proto jsme rozhodli, že se zúčastníme projektu Kiss Rádia Publikum a splníme přání jednomu z dětí z Dětského domova v Uherském Hradišti. Protože je mezi námi mnoho aktivních sportovců, vyhrálo přání kamaráda Samuela, který touží po pouzdru na florbalovou hůl. A že jsme byli díky rodičům a prarodičům štědří, vyšlo i na další florbalové doplňky.

Užij si je ve zdraví, Same!

Zpívání u vánočního stromu - 14. 12. 2015

Vánoční nálada na nás dýchla při tradičním vánočním koledování. Trému jsme sice měli, ale síla celé třídy nám ji pomohla překonat. Snad jsme v srdcích diváků probudili kouzlo Vánoc i bez sněhové nadílky.

Která koleda se vám líbila nejvíc?


Barevné dny - 07. - 09. 12. 2015

Zelená je tráva a dokonce i naše třída. Skoro to vypadalo, že nejsou za dveřmi Vánoce, ale Velikonoe. Všichni byli zodpovědní a doufáme, že nám naše snažení přinese hodně bodů.

Jak to jenom dopadne?

Modré úterý - šmoulí den. Dnes jsme dokázali, že umíme držet za jeden provaz a nikomu nechyběl ani jeden kousek oblečení. Modrá barva svítila a hned bylo veseleji.

Sluší nám to?

V pondělí začala tradiční povedená akce žákovského parlamentu s názvem Barevné dny. Zahájili jsme černou barvou, tak naše třída poněkud posmutněla, ale i tak nám tato módní barva docela slušela.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?

Naše sportovní úspěchy - 07. 12. 2015

I přestože nejsme sportovní třída, je mezi námi hodně aktivních a nadějných sportovců. Minulý víkend se někteří zúčastnili svých turnajů a soutěží v rámci tradičních mikulášských sportovních klání. A kdo je ten nejšikovnější?

Veronika Formánková - 1. místo - judo

Adéla Potyková - 3. místo - šachy

Jan Hlaváček - 1. místo - karate

Adam Buček - 3. místo - hokej - mezinárodní turnaj Maďarsko, oceněný nejlepší hráč zápasu

Srdečně blahopřejeme!

Projektový den - advent a lidové tradice - 04. 12. 2015

Procházku lidovými tradicemi, historii slavení Vánoc, kouzlo skupinové práce, návštěvu čertovské družiny a na závěr malé mikulášské překvapení jsme si užili při velmi podařeném projektovém dopoledni.

Pozor, pozor, Vánoce se blíží!


Filipe, ahooooj! - 01. 12. 2015

Dohromady tři roky a tři měsíce byl naším spolužákem i kamarád Filip. Dnes jsme se s ním rozloučili, protože se stěhuje. Všichni jsme mu popřáli hodně nových kamarádů a spoustu krásných zážitků v nové škole.

Filipe, měj se dobře!

Poradíš mi? - skupinová práce v JČ - 20. 11. 2015

Orientovat se ve vyjmenovaných slovech a slovech příbuzných není vůbec jednoduché. I mnozí dospělí s nimi mají problémy. Nás se to snad týkat nebude. Společnými slilami jsme úkol zvládli a vedoucí družstev mohli prezentovat výsledky naší práce.

A ještě jsme se učili morseovku, to je zábava!


Křížem krážem českým státem - 04. 11. 2015

Ve středu jsme dokázali, že umíme pracovat ve skupinách a když dáváme pozor, naše znalosti o České republice jsou velmi hluboké. Hodně věcí jsme už znali z hodin vlastivědy, ale hledání pramenů a modelování toků řek bylo moc zajímavé. Protože bydlíme v srdci Slovácka, dotkli jsme se i jiných národopisných oblastí naší vlasti.

Víte, kolik zajímavých krojů jsme poznali?


Na dopravním hřišti - 27. 10. 2015

Na kole jsme jako doma. Teoretické znalosti jsme zvládli v učebně dopravní výchovy a jízdou zručnosti jsme dokázali, že na jaře zvládneme test znalostí a obdržíme průkaz cyklisty.

Ještě je potřeba pilovat jízdu jednoruč!


Park Rochus - 24. 09. 2015

Ve čtvrtek jsme se vydali na první výpravu za poznáním. V krásné podzimní přírodě jsme pozorovali včelky, kterak se pomalu chystají na zimu. V pylových rouskách sice stále nosily do úlu pyl, ale podzim jsme ve vzduchu cítili. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o královnách, dělnicích a trubcích. Závěrečná ochutnávka lesního, květového a zajímavého pohankového medu nám dodala sílu na cestu do školy.

Škoda, že jste neochutnali s námi!