třída IX. A

A je to tu!

     Je to tu!! Ano, je před námi devátý, poslední ročník na této škole. Nechce se nám ani věřit, že to tak rychle uběhlo.... Čeká nás rok plný změn... Správný výběr středních škol, úspěšné splnění přijímacích zkoušek... A nejen to...

Začali jsme, jak jinak, fanděním našim klukům z FC Slovácka

Sportovní třída se nezapře !!!

     Sportovní úspěchy naší třídy pokračují i v devátém ročníku. Nejprve se konal atletický čtyřboj, ve kterém naši třídu reprezentovali Jakub Kaňovský, Michal Kohút, Jiří Švrček a Kateřina Smolíková s Barborou Čagánkovou. Dále následoval přespolní běh, ve kterém jsme měli také velké a úspěšné zastoupení ...

Máme krásná absolventská trička ...

K devátému ročníku neodmyslitelně patří absolventská trička, která jsme si i se šortkami navrhovali sami :-).

Začínáme se připravovat na závěrečnou polonézu...

Tanec. Krásná společenská chvíle, která nás čeká... Proto se každé pondělí začínáme připravovat na polonézu, kterou Vám představíme na Den matek a na závěr školního roku ...


Netradiční výuka s panem učitelem Chvojkou, aneb sport je v nás ...

     Pan učitel Chvojka je sportovec tělem i duší, a proto předává našim dětem to nejlepší v oblasti tělesné výchovy... Proto tedy nelenil a natočil děti při výuce ... A kluci to, jak jinak, zvládli na výbornou ...

A opět tu máme pondělí...

Pondělí, 7 hodin ráno ... Mnozí z vás ještě spinkají a sní svůj poslední sen... A my už pilně trénujeme na polonézu ... Dnes už jsme přidali i kreativní obuv :-)

Kulturní akce - Zásady slušného chování

     Kdo první vchází do dveří? Kdo komu nabízí tykání... a mnoho dalšího... to vše se žáci mohli dozvědět z kulturního vystoupení Michaely Dolinové a Ladislava Ondřeje, kteří vtipným podáním představili žákům zásady slušného chování.

Dnešní polonézu vedl opravdový "profík"

      Dnes měly děti možnost tancovat opravdu s mistrem tance. Naučily se tak základy tance Cha-cha a myslím si, že se mnozí i zapotili a holky tentokrát bolely nožičky...

Vánoce jsou za dveřmi... 24. 11. 2015

Vánoce jsou za dveřmi a pomalu nám začíná advent... Proto jsme se rozhodli si vánočně vyzdobit třídu. Budou to naše poslední společné Vánoce...

Nemožné? To slovo neznáme...

Že je pro nás něco nemožné, že nestíháme více věcí v jeden den? My stíháme všechno, a proto jsme ještě před výzdobou naší třídy navštívili BURZU STŘEDNÍCH ŠKOL V KLUBU KULTURY.

Naše poslední společné Vánoce

     Vánoce. Pro každého z nás znamenají něco jiného. Pro někoho jsou to svátky pohody, klidu, štěstí a pro druhé jsou to svátky stresu a shonu. 

     Vánoce by ale měli být pro každého z nás tím nejkrásnějším dnem na světě. Dnem, kdy jsme s lidmi, které máme rádi, s lidmi, kteří jsou nám blízcí... Zároveň bychom si měli uvědomit, že bychom se měli, v dnešním uspěchaném světě, chovat slušněji a to nejen o Vánocích. Proto jsme strávili společné Vánoce ve škole. Ano. Od 19. - 21.12. jsme trávili společné Vánoce ve škole.

     A jak celé Vánoce probíhaly? V sobotu, v ranních hodinách, jsme se sešli ve škole. Nachystali jsme stoly v jídelně, nachystali jsme naši hudebnu tak, abychom tam mohli každý den spát, připravili jsme veškeré prostory na to, abychom se cítili dobře. Kolem poledne jsme se vydali hrát bowling do Sportcentra Morava, kde jsme strávili 3 hodiny. Poté jsme se vydali opět do školy, kde jedna část hrála fotbal s panem učitelem Mgr. Radkem Nedbalem, druhá část se mnou připravovala vynikající tortilly na večeři a holky si připravovaly doprovodný program. V 17 hodin jsme všichni společně povečeřeli tortilly a poté jsme šli do 1. patra, kde pro nás holky připravily doprovodný program. Nalíčily kluky, oblékly je do dámského oblečení a každý byl na chvilku modelkou... Po programu následoval volejbal a následná osobní hygiena :-) a film ...

     Sobota uběhla jako voda a my už jsem se probouzeli do nového dne - neděle. Ráno jsme společně posnídali a program byl opět velmi bohatý. Po snídani jsme hráli volejbal, na oběd jsme si předem objednali pizzu a od 15 hodin už jsme se věnovali přípravě štědrovečerní večeře. Bramborový salát jsem připravila doma a společně jsme připravovali maso. Kluci krásně nachystali štědrovečerní tabuli, zákusky, ... V 18 hodin se tedy konala večeře. Připili jsme si nealkoholickým šumivým vínem, pronesli jsme proslov a společně povečeřeli kuřecí řízek s bramborovým salátem. Jako dezert jsme měli luxusní panna cottu s malinami a samozřejmě vánoční cukroví. Po večeři jsme se vydali vypouštět lampionky štěstí. Ač nám moc nepřálo počasí - foukalo, tak jsme to zvládli :-) Po vypouštění lampionků nás čekalo předávání dárečků u stromečku a film.

     Věřím a doufám, že si každý odnesl alespoň jeden zážitek, pocit, který si bude pamatovat a bude na něj i za 10 let rád vzpomínat ...

Vánoce jsou za námi

     Vánoce jsou za námi a před námi je nový rok, rok 2016. Všechno tak rychle uteklo, ale vzpomínky naštěstí zůstaly a navždy zůstanou... Zavzpomínejme ještě na společně strávené Vánoce...

Dny relaxačních aktivit - aneb jak spolupracujeme s 1. stupněm ...

     Na prvním stupni se každoročně konají dny relaxačních aktivit. Dnes, 25. ledna 2016, jsme se do nich zapojili i my. Navštívili jsme 4. A a představili jim hudební nástroj zvaný boomwhackers. Děti si mohly vyzkoušet hru na tento hudební nástroj, zároveň se o něm dozvěděli něco nového a naučili se hrát píseň Bob a bobek.

     Nebyli jsme ale jen ve 4. A, ale také ve 4. C. Žáci IX. A si vyzkoušeli opět výuku hudební výchovy a opět se žáky snažili naučit hrát na boomwhackers.

                           Fandíme i mimo školu!!!                                       25. března 2016 jsme se zúčastnili fotbalového utkání v Uherském Hradišti. U 21, Česko - Lotyšsko

     Fotbalisti tělem i duší... Tak bych charakterizovala naši třídu. Kdo jiný by měl fandit našim nadějným fotbalistům do 21 let, než právě fotbalová třída IX. A ???

Netradiční výuka tělesné výchovy díky paní učitelce Mgr. Ireně Bičánkové

Paní učitelka Mgr. Irena Bičánková nám zařídila velmi netradiční výuku tělesné výchovy. Díky ní mohli zažít žáci hodinu plnou tance a profesionálního basketbalu. Děkujeme !!!

                                                                                                Zdravý životní styl. Den první, 20. dubna 2016                                                                                                                                              

     Jako každý rok se na naší škole koná projekt s názvem Zdravý životní styl. Každý rok jsme navštěvovali Zoo Lešnou, hráli lasergame ale letos jsme to změnili !!!

     Přijel za námi profesionální kuchař Jiří Zajíček, který nám něco řekl o sushi a zároveň si děti své vlastní sushi vytvořily a ochutnaly. A ke zdravému jídlu jsme si pozvali profesionálního barmana Jakuba Orla, který nám předvedl skvělou barmanskou show, vytvořil pro děti 4 drinky, které si děti mohly namíchat a vypít...

Zdravý životní styl - den druhý ...

     Ve čtvrtek jsme žili sportem... Navštívila nás lektorka zumby Ivana Nedomová a lektorka hip hop a street dance Zuzana Volejníková.

Zdravý životní styl - den třetí

     A je tu poslední den projektu s názvem Zdravý životní styl. Navštívili jsme kino Revenant Zmrtvýchvstání a zároveň jsme navštívili 21. budovu ve Zlíně, ze které jsme viděli celý Zlín.

Den matek s IX. A

     10. května se v tělocvičně konal Den matek. Letos za pomoci IX.A. A zároveň žáci IX. ročníku otevřeli svou polonézou celý program.

Zlatá tretra Ostrava, 20. května 2016

    20. května 2016 se opět konal atletický mítink Zlatá tretra Ostrava. A to bychom nebyli my, abychom se ho opět nezúčastnili. Tentokrát jsme přizvali i pana učitele Radka Nedbala.
     Nejprve bych začala přípravou, jak se na takové závody vůbec dostat. Úspěchem všeho jsou dobrá místa :-)  A jelikož jsme už zkušení, tak jsme opět vybrali ta nejlepší a byli jsme téměř v každém televizním záběru !!!
     Asi v březnu jsme objednali lístky a už se těšili na závody. Zároveň jsme řešili ubytování. Nakonec jsme dokázali vybrat hotel Imperial**** v centru Ostravy, který nám nabídl své nejlepší služby – bazén s vyhřívanou vodou, saunu, fit centrum a luxusní snídani formou bufetu.
     Nastal tedy pátek a my jsme se v ranních hodinách vydali do Ostravy. Cesta trvala asi hodinu a půl. Po příjezdu do Ostravy jsme se šli ubytovat a šli ještě poznávat krásu nákupního centra Karolina. Kolem 14. hodiny jsme se opět vydali na hotel Imperial, vzali si vše potřebné a tramvají jsme zamířili na atletický stadion, kde jsme viděli  ty nejlepší sportovce, jako je například Usain Bolt, Pavel Maslák, Zuzana Hejnová, Julius Yego ...
     Jakub Janík se opět stal televizní tváří a opět získával jeden podpis za druhým od těch nejlepších sportovců na mítinku. Zároveň jsme se setkali se známými tvářemi, jako například s Martinem Dejdarem, Liborem Boučkem či bývalým desetibojařem Tomášem Dvořákem.
     Nejkrásnější na těchto dvou dnech byly ty zážitky, které nám nikdy nikdo nemůže vzít…

     A pokud jste nás neviděli, tak se podívejte:
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11327756294-zlata-tretra-2016/416232401017001

A svěle jsme fandili !!!

Blížíme se do finiše... Naše poslední společné focení -                           a tentokráte "na úrovni" ...