třída V. A

Tak tvoříme

Planetárium Brno

Dne 25.11.2014 jsme se vydali do Planetárny a hvězdárny v Brně. Bylo to pro nás velmi poučné a zajímavé.

Projektové vyučování

1.12. jsme tři hodiny strávili s p. učitelkou Hochelovou, která nás rozvíjela nejen výtvarně. Bylo to pro nás příjemným zpestřením. V těchto hodinách jsme uplatnili znalosti, které jsme získali v Planetáriu a hvězdárně v Brně. Mohli jsme si vytvořit planety tak, jak je vidíme my. Někdy prostě není na škodu se chvíli pohybovat ve vesmíru :-)

Skupinová práce

Umíme pracovat i jako team. Jako komentář k této práci volíme přísloví:

"Každý chvilku, tahá pilku." " S chutí do toho, půl je hotovo." "Víc hlav, víc ví." "Trpělivost růže přináší."

Jak jsme se učili spolupracovat

V hodině s paní psycholožkou jsme si potvrdili, že je dobré vzájemně spolupracovat, pomáhat si. Byli jsme rozděleni do několika skupin, ve kterých jsme plnili úkoly. V závěru hodiny jsme si zahráli i zábavnou hru, při které jsme si užili i zábavy, ale odnesli jsme si i poučení, že je důležitá i fair play a důvěra v druhého člověka.

Chystáme se na Vánoce

Zpívání u vánočního stromu

Přejeme Vám ...


Seminář - Bezpečně na internetu

Lyžování

Sněhuláci

Další tvoření

Atletická olympiáda 1. stupeň

Dne 3.3. jsme se zúčastnili atletického pětiboje (člunkový běh, překážková dráha, skok z místa, hod oštěpem, hod na cíl). Soutěž probíhala v naší tělocvičně. Podařilo se nám dosáhnout skvělých výsledků.

Dívky: 1. místo: Viktorie Vykoukalová

Chlapci: 1. místo: Filip Šišák, 2. místo: Tadeáš Jurčeka, Filip Štaubert, 3. místo: Matěj Halík


Okresní kolo v gymnastice

Dne 19.3. se naše škola účastnila okresního kola v gymnastice. Na úspěchu mladších žákyň - 1.místa se podílela Nela Mikesková, která získala i 1. místo v soutěži jednotlivců.

Halová atletická olympiáda

Dne 25.3.2015 jsme dosáhli úspěchů v halové atletické olympiáde. Z naší třídy se zúčastnili tito žáci: Nikola Absolon, Tadeáš Jurčeka, Nela Mikesková, Filip Nejezchleba, Filip Šišák. Gratulujeme! Výsledky naleznete na hlavních stránkách.


Projekce pro školy v rámci festivalu Jeden svět

Tento týden probíhal v kině Hvězda Festival dokumentárních filmů o lidských právech, my jsme zhlédli projekci věnovanou osobnostní a sociální výchově, výchově demokratického občana, výchově k zamyšlení v evropských a globálních souvislostech, multikulurní výchově. Na programu byly tyto filmy. Merlijn se už školy nebojí, Nora zpívá pro Sýrii, Giovanni - první klučičí aquabela.

Loučení s ledem a hokejové utkání

TÝDEN ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU - Ovocentrum - 20.4.

V pondělí jsme se zúčastnili výukového programu s názvem Ovocentrum. Zábavnou formou jsme se dozvěděli informace o zelenině a ovoci. Např. jaké obsahuje vitamíny, čím jsou nám prospěšné atd., soutěžili jsme o ceny.

Zdravá strava - 21.4.

Na dnešní den jsme si přinesli nejrůznější zdravé potraviny. Rozdělili jsme se do skupin a tvořili svůj obložený stůl či zdravou svačinu. Nezbytnou součástí byla i prezentace jednotlivých pokrmů, nápojů a zajímavých potravin (kustovnice čínská, peruánská třešeň - mochyně). Posuďte sami, jak se nám to podařilo.

Vycházka na rozhlednu Rovnina - 22.4.

Cílem tohoto dne byla nedaleká rozhledna Rovnina. Na cestu jsme se vydali v 9 hodin ráno, Vinohradskou ulicí jsme se dostali na stezku, která vede přímo k rozhledně. Bohužel jsme nemohli využít námi plánovanou a hezčí trasu přes Rochuz, ale i tak to bylo fajn. Kdo měl odvahu a chtěl vidět na všechny strany, mohl vyjít na rozhlednu. Většině se to podařilo, některým ne, ale nic se nemá dělat násilím, ale s dobrým pocitem. Vyšlo nám krásné počasí, byli jsme na čerstvém vzduchu, popovídali jsme si, sledovali okolí a někteří možná překonali i sami sebe.

Návštěva Kovosteelu -24.4.


Tento den jsme strávili v prostředí Rec group ve Starém Městě. Čekal nás den plný zábavy. Zajímavé úkoly nás měly poučit o tom, jak se chovat správně v souladu s přírodou, jak ji zbytečně neničit, prostě jak se chovat kulturně i ekologicky. Program byl zpestřen hudebním produkcí, vystoupením, výstavou. K tomu jsme měli objednáno i krásné počasí, takže můžeme říct, že se nám tento den velmi vydařil.

Úspěch ve vybíjené

V Bojkovicích reprezentovalo naši školu ve vybíjené 12 žáků. Z naší třídy 9. ZŠ Bojkovice každý rok organizuje okresní kolo tohoto turnaje pro 1. stupeň. Naši reprezentanti nenašli mezi 9 družstvy přemožitele, přivezli pohár za 1. místo a zároveň si vybojovali postup do krajského kola ve Valašském Meziříčí. Gratulujeme.

Z naší třídy reprezentovali školu:

F. Šišák, F. Štaubert, J. Dvorský, N. Absolon, T. Daníček, M. Halík, T. Jurčeka, L. Škrabal, N. Mikesková

Výsledky:

UH – Havřice 17:3, Záhorovice 17:1, Bojkovice B 18:2, semifinále UH  - Na Výsluní UB 13:4, finále UH - Mariánské nám UB 15:9.

Štafetový pohár - okresní kolo

Nejlepší běžci jednotlivých tříd se mohli s kolíkem proběhnout a zastupovat naši školu i třídu na druhém ročníku celostátní soutěže pod záštitou L. Formanové, která se konala na atletickém stadionu v UH.

Štafetové běhy 8 x 100m a 8 x 200m. V součtu čtyř štafetových běhů jsme jako škola zvítězili a jsme rádi, že i my jsme mohli být u tohoto úspěchu.

Naši žáci závodili za kategorii starší žáci: F. Nejezchleba, N. Absolon, J. Dvorský, V. Vykoukalová, N. Mikesková

Mc Donald's Cup - okresní kolo

V kategorii B (4. – 5. třída) se střetlo 15 školních družstev o 4 postupová místa do okresního finále. Ve 3 skupinách po 5 se bojovalo o 8 čtvrtfinálových míst. Naše škola zvládla čtvrtfinále, takže postoupila. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním finále!

Kluci z naší třídy se zúčastnili také: N. Absolon, Š. Beran, T. Daníček, J. Dvorský, T. Jurčeka, R. Petřvalský, L. Škrabal, F. Štaubert

Štafetový pohár - krajské kolo

Naši spolužáci se zúčastnili 12.05. Štafetového poháru. Pohár krajského kola vyhráli a postoupili do celorepublikového finále v Čáslavi.

Moc gratulujeme!

Čokoládová tretra


V úterý 19. 5. se žáci naší školy měli možnost zúčastnit akce s názvem Čokoládová tretra. Tento závod probíhal na atletickém stadionu v Uherském Hradišti. Z naší školy závodilo 91 dětí (ročník 2002 – 2008). Patronem tohoto kola byl bývalý český atletický vícebojař a olympijský vítěz v desetiboji z roku 2004 Roman Šebrle. Ti, kteří dosáhli nejlepších výsledků, získali z jeho rukou diplom.

Všichni závodníci dostali za odměnu sladkost a mohli si odnést skvělý zážitek, zajímavou zkušenost a radost z pohybu.

Z naší třídy unikla "bedna" jen o pár setinek - Luky Škrabal se umístil na krásném 4. místě.

Sportovní soustředění

Focení

Konec roku

Něco končí...děkujeme!