třída VI. A

Září 2015

Český biatlon MČR:

Víte, kdo nám sedí v lavici a ještě ani neví, že 20. září 2015 se stane MISTREM REPUBLIKY v kategorii žáků v závodě s hromadným startem, který se konal v Břidličné?

Richard Vašíček /první řada zleva/

Blahopřejeme!V lavicích 3. září

Ve Vřesovicích 21. - 23. září - adaptační pobyt

Měli jsme radost

na chalupě

Radost,

v měsíci září

obličeje září.


Pár dní radost

a... dost!Říjen

Přespolák - Štěpán Kozel byl první v okrese a postoupil do kraje !

Ve středu 7. října 2015 se v biatlonovém areálu v Bystřici pod Hostýnem uskutečnilo krajské kolo v přespolním běhu.  Družstvo mladších dívek předvedlo skvělé výkony, když Dorka Ševčíková zvítězila a Jana Polášková skončila na 3. místě. Bohužel i přesto obsadily mladší dívky „až“ 2. místo a do republikového finále nepostoupily. Lépe se vedlo mladším žákům (Štěpán Kozel – 2. místo), kteří v celkovém součtu pořadí zvítězili a postoupili na republikové finále, které se koná v Hradci Králové 22. 10. 2015.

BLAHOPŘEJEME JANCE I ŠTĚPÁNOVI !

Mezi jednotlivci stáli na stupních vítězů:

Mladší dívky:           Jana Polášková – 3. místo

Mladší chlapci:         Štěpán Kozel – 2. místo  

Štěpáne, držíme pěsti  v HRADCI NA REPUBLICE !!!  

HRADEC KRÁLOVÉ - ŠTÉPÁN KOZEL  - krásné 11. místo.

Blahopřejeme.Jak se kluci učí v tělocviku salta vzad


Listopad

ETIKETA aneb Gentlemani nevymřeli!

Nejen sportem, ale i kulturním vystupováním ZABODUJEME.

Co se týče etikety, tedy vědy o společenském chování, jsme zatím ještě v plenkách.

Chováme se jak sloni v porcelánu.

Ale bacha: Gentlemani mají nejen úspěch u holek, nýbrž jsou to i úspěšní lidé!


A proto jsme se vydali dne 5. listopadu do Klubu kultury v Uherském Hradišti za KULTUROU. Divadelní představení neslo název

ČESKÝ JAZYK

Kája Vaľková válí v češtině!

VÝTVARKA

Neleníme ani v umění - JEŽCI v listí - jeden hezčí než druhý :-)

Prosinec

V GALERII - unikátní výstava - ilustrace Heleny Zmatlíkové

Slovácké muzeum a vánoční dílničky

17/12 2015 jsme se vydali do Slováckého muzea, abychom si sami vyrobili drátěné ozdoby na stromeček, perníky a srdíčka z kukuřičného šústí. Fakt umíme nejen sportovat, něco jsme se přiučili a hlavně: dýchly na nás VÁNOCE!

Vánoce

KRÁSNÝ, ŠŤASTNÝ, VESELÝ, POHODOVÝ, SLUNÍČKOVÝ                                                                                    ROK   2016

Leden

Těžký měsíc. Uzavírání známek za první pololetí. Písemky. Jedna, druhá, třetí... bylo toho dost.

Zvládli jsme to. A výsledek?

14 vyznamenaných :)

2x samé jedničky: Ríša Vašíček a Kája Vaľková - naši pokladníci.

Jedno velké blahopřání!!!

Recitace

Je tradicí, že každým rokem probíhají na 2. stupni nejdříve třídní kola v recitaci žáků 6. a 7. tříd, poté následuje školní kolo recitace žáků 6. a 7. tříd.

Do výběru se z naší třídy dostali: Lukáš Ambros, Bára Bujáková, Jůlie Michálková, Jana Polášková.

A jak dopadli?

Posuďte sami: 2x první místo: Bára Bujáková a Jana Polášková.

Blahopřejeme!!!

Školní kolo recitační soutěže

V pondělí 25. ledna proběhlo školní kolo recitační soutěže 6. a 7. ročníků. Zúčastnilo se celkem 12 soutěžících a převažovaly dívky z 6. tříd.

Porota - p. uč. Tomaštíková a p. uč. Nedbal - hodnotila výběr a délku soutěžního textu, paměťové zvládnutí, přednes a celkový dojem soutěžících. Podle těchto kritérií rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Polášková Jana, 6. A

               Bujáková Barbora, 6. A

2. místo: Klučková Hana, 6. C 

3. místo: Pojezný Vojtěch, 6. B    Výběr z textů:

ukázka z knížky ŽIVOČICHOPIS / Miloš Macourek

ŽIRAFA  Když chodila žirafa ještě do školy, mívala jedničku z počtů i ze čtení, ale z tělocviku měla pokaždé pětku, protože neuměla udělat kotrmelec, ať dělala co dělala, kotrmelec udělat nemohla, byla z toho celá nešťastná, kdekdo jí radil, to musíš takhle a pak takhle, koukej, jak je to jednoduché, ale žirafě se to nikdy nepodařilo, nevěděla, co má dělat s krkem, a paní učitelka jí říkala, žirafo, žirafo, ty jsi ale nemehlo, to bude pěkné vysvědčení, co tomu řeknou páni rodiče, a žirafa velice plakala, a kdo šel náhodou kolem, myslel, že prší, a když byl konec školního roku a rozdávalo se vysvědčení, žirafa měla opravdu pětku z tělocviku a plakala ještě víc než posledně, a když přišla domů, ptal se jí tatínek s maminkou, co se jí vlastně stalo, a žirafa se přiznala, že má pětku z tělocviku, a maminka s tatínkem neříkali nic, šli do vedlejšího pokoje a dlouho se tam radili, a když se vrátili, nesli svá stará školní vysvědčení, a když si je malá žirafa prohlédla, našla tam pětky z tělocviku. 

PTAKOPYSK  Dřív míval ptakopysk docela pěknou pusu, míval pusu jako kočka a jedl, co mu chutnalo, například melouny, ale jednou se mu nechtělo meloun platit, vzal si ho v obchodě jen tak, vzal si ho v obchodě bez placení, a když vyšel ven, řekl si, tak to bychom měli.  Ale zelinář není slepý, utíká za ním, ptakopysk raz dva, skočí do taxíku, v taxíku jede kachna, jede právě z opery, kde zpívala na jevišti, ptakopysk sedne vedle ní, dá si meloun do aktovky, a řekne, tak to bychom měli.  Ale podívá se náhodou dozadu a vidí, že je zle, za nimi jede taxík a v něm zelinář, ptakopysk tedy řekne kachně, dovolíte, vymění si s ní pusu za zobák, vyleze klidně z taxíku, zelinář řekne, pardón, to bude nějaký omyl, ptakopysk řekne, ale prosím, jde domů a myslí si, tak to bychom měli.  Přijde domů, chce se pustit do melounu, ale ouha, zobákem se meloun nedá jíst, zobákem se jedí žížaly a ty ptakopysk nerad, nemůže je ani vidět, dělá se mu z nich nanic, ale neumře přece hlady, a tak sedí nad talířem a hrabe se v žížalách, co se dá dělat, každá legrace něco stojí. 

Únor

Výtvarná soutěž – 3. místo pro Janu Poláškovou

Dne 17/2 2016 ve Starém Městě proběhla venisáž soutěže, kterou organizovalo SVĆ Klubko a Městská knihovna s názvem V kouzelné říši Miloše Macourka. Zúčastnilo se 22 škol a ZŠ Sportovní ve IV. kategorii (6. – 9. třída) získala pěkné umístění.

Blahopřejeme.

Březen

Výstava - dějiny našeho města

Ve čtvrtek 3/3 2O16 jsme navštívilli perfektnívýstavu.

Stálá expozice dějin města s názvem Uherské Hradiště – město královské seznamuje s nejvýznamnějšími událostmi v dějinách města od jeho založení v roce 1257.


Salta vzad - zlepšujeme se!

Duben: Dny zdravého životního stylu - aquapark

KUNOVSKÝ LES - krásné počasí, jaro ...

Veká Morava láká k prostřenému stolu - 22/4 2016

NÁPLŇ PROGRAMU: co se jedlo na Velké Moravě, prohlídka expozice (se zaměřením na stolování a suroviny),  výroba mouky (mletí na kamenném žernovu), příprava jednoduchých receptů (placky pečené na kameni, různé nátěrky, ovesná kaše), konzumace vyrobených pokrmů (placky, tvarohová nátěrka  sádlová s česnekem, ovesná kaše s medem a ovocem).


Květen: DRAVCI


22/5 projekt Dravci - hezké, zajímavé, poučné pro všechny.

Červen: ŠKOLNÍ VÝLET

Sice jsme jeli bez kluků - ty zastoupil jen Ríša Vašíček, který zvládne jako vždycky všechno (fotbal i výlet), ale stálo to za to.

Jízda na kolech do Spyťáku, tenis, golf, zmrzka, jzda na kolech ze Spyťáku, oběd...fakt vydařený den :-)


A MÁME TO ZA PÁR... PRÁZDNINY JSOU TADY :-)

24/6 Braňák a kaplička na ROCHUSU - 3O stupňů JE LÉTO ...KONEC ŠKOLNÍHO ROKU 2O15/2016. VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ PRÁZDNINY.