třída VII. A

Výlet do Olomouce

Úspěchy plavců Andrey Galuškové a Vítka Polišenského 

Na mezinárodních závodech v rakouském St. Poltenu dosáhla Andrea dvakrát na stupně - 2. místo obsadila v disciplíně 50 m prsa a 3. místo na dvojnásobné trati. V mezinárodní konkurenci plavců z Rakouska, Maďarska  a Slovenska a děvčat o rok starších si vyplavala 2 osobní rekordy, což je dobrý výkon pro blížící se mistrovství ČR.
Na mistrovství střední Moravy (zlínský a olomoucký kraj a Vyškov) se výborně umístila nejen ona, ale i Víťa Polišenský - získal 2 stříbra na motýlkových tratích a Andrea 3 stříbra a 1 bronz na prsařské a polohovkových tratích.

Adriana Fornůsková v Praze ve dvou osobních rekordech!!!

Ještě v úterý chodila po americkém Chicagu ale  v neděli již reprezentovala nejmladší členka krajského výběru Zlínský kraj v hlavním městě České republiky. A i přes nakumulovanou únavu a zjevný "jet lag" si vedla skvěle. Ještě ani ne 14 letá slečna opět překonávala svá osobní maxima. Již v rozběhu šedesátky překonala s mírnou větrnou podporou (0,3 m/s) osobní rekord o 5 setin sekundy na 8,16 s!!! Ve finále C pak ještě již tak hezký čas o dalších 5 setin sekundy vylepšila , ale čas nemůže být uznán, poněvadž větrná podpora už tentokrát překročila povolenou normu o 8 desetin sekundy. Adrianka byla v početném poli nejlepších žákovských sprinterek z celé České republiky ve finálových bězích jedna ze dvou ročníku 2002, což je velkým příslibem pro příští rok, kdy drobná Adriana ještě zůstává v kategorii žactva. 

Áda nastoupila také na obávané třístovce a i zde si vedla skvěle a při své premiéře na této distanci běžela na úvod hodně pěkný čas 44,72 s.

Malá "Vlčice" pak byla členkou krajské štafety, která běžela ve složení Fornůsková, Hyjánková,Hudvová, Hillerová zaběhla hezký čas 31,23 s.

Workout ve Smetanových sadech

V pátek 6. 5. 2016 jsme v rámci tělesné výchovy vyzkoušeli nové posilovací hřiště v parku u stadionu. Kluci si zacvičili na hrazdách, bradlech, žebřících a lavičkách.

Adriana Fornůsková ovládla sprinterský trojboj v Přerově 

Vlčí smečka, sprinteři Slovácké Slavie Uherské Hradiště, má za sebou ostrý start do atletické sezony. O největší senzaci se na závodech v Přerově postarala nejmladší členka trenérské skupiny Adriana Fornůsková, která vyhrála sprinterský trojboj, když strčila do kapsy i o dva roky starší soupeřky!

„Atletickým projevem všechny okouzlila a já si nemohl nevzpomenout, že podobně začínala Kateřina Vávrová,“ žasl před výkony subtilní třináctileté dívenky trenér Jaroslav Vlček. Fornůsková ziskem 2161 bodů vyhrála sprinterský trojboj, když ovládla stovku i dvoustovku (13,28 s., resp. 27,43 s.) a na šedesátce byla druhá v čase 8,28 s.

Dny zdravého životní stylu 20. 4. - 22. 4. 2016

V rámci projektu "Dny zdravého životního stylu" jsme se snažili využít tento čas ke sportování. Ve středu jsme si zahráli v tělocvičně florbal, poté jsme pokračovali na atletickém stadionu bränballem a po obědě jsme navštívili zónu 2 v aquaparku. Čtvrtek patřil cyklovýletu. Trasu dlouhou 46 km zvládli všichni na jedničku, včetně 5,5 km dlouhého stoupání na Bunč. Pátek byl opět ve znamení oblíbeného bränballu, který by mohli žáci naší třídy hrát snad celý den v kuse.

Salto vzad - děláme pokroky!

Squashové úspěchy Marka Panáčka

O uplynulém víkendu (2. a 3. 4. 2016) bojovali junioři o prvenství na turnaji kategorie A "Multipower junior A" v pražském Squash Bowling Centru. Turnaj byl velmi dobře obsazen a celkem ve všech kategoriích bojovalo o tituly 130 dětí. Ve velké konkurenci se neztratil náš Marek Panáček, který zvítězil hned ve dvou kategoriích (U15 a U17).


Netradiční poslední bruslení

Ve středu 30. 3. 2016 nás čekalo poslední bruslení tohoto školního roku. Do výstroje a betonů se nasoukal trenér Ondřej Machala a kluci si tak mohli vyzkoušet střelbu na brankáře.

Šplh na tyči - Víťa Polišenský vs. Lukáš Matejkovič

V pátek 12. 2. 2016 jsme v hodině tělovciku šplhali na tyči (4,5m). Na závěr svedli souboj dva nejrychlejší "šplhouni": Víťa s časem 3,39s a Luki s časem 3,40s. Podívejte se na video :-)

Lyžák 3. 1. - 9. 1. 2016 - Skiareál Paprsek

Na začátku ledna jsme se společně se 7. C zdokonalovali v lyžování na Paprsku.

Sprintujeme jako o život...

Trapas nepřežiju!

Ve čtvrtek 5. 11. 2015 jsme navštívili divadelní představení o slušném chování. Rychlou pomoc slušného chování v autě, na rautu, v kině a na schůzce nám zahráli, zatancovali a zazpívali Michaela Dolinová a Ladislav Ondřej.

Andrea Galušková dvakrát bronzová na Velké ceně Prostějova

V sobotu 24. 10. se Andrea Galušková zúčastnila již tradičních plaveckých závodů v Prostějově. Úspěchem bylo už to, že se díky svým zaplavaným časům kvalifikovala ve všech šesti disciplínách a probojovala mezi 24 nejlepších ve své kategorii.

V závodech na 200 a 100 metrů prsa si doplavala pro bronzové medaile.

Kdo se bojí nesmí do lesa aneb učíme se salto vzad!

3 žáci naší třídy na republikovém finále v přespolním běhu

Ve čtvrtek 22. 10. 2015 se v Hradci Králové uskutečnilo republikové finále v přespolním běhu. Naši školu v kategorii mladších žáků reprezentovali také žáci 7. A - Adam Kadlček, Lukáš Matejkovič a Erik Měšťánek. Ve velké konkurenci škol se specializací na vytrvalostní sporty obsadili kluci krásné 7. místo - GRATULUJEME!

Andrea Galušková vyhrála cenu města Berouna

V sobotu 26. 9. se Andrea zúčastnila plaveckých závodů ve středočeském Berouně. V disciplíně 100 metrů prsa, což byla Cena města, zvítězila.  Na 200 metrů prsa skončila třetí a v polohovém závodě na 100 metrů obsadila ve své kategorii druhé místo. Gratulujeme!