třída VIII. A

A začala škola... Naše hodina dějepisu

Velké učí malé

Už tradičně učila děvčata 8.A i 8.B malé žáčky sportovním dovednostem. I tento školní rok spolupracujeme s třídou paní učitelky Uhříčkové 2.B. Tématem bylo házení a chytání míče.

Hodina plavání

Každý čtvrtek ve 13.00 hodin náím začíná v místním aquaparku hodina tělesné výchovy zaměřená na plavání. Učíme se nejen plavecké styly, ale i obrátky, startovní skoky. Někdy hrajeme hry, blbneme s rúznými pomúckami a relaxujeme v páře.


A v zimě opět bruslíme

Na zimním stadionu města každé pondělí bruslíme. Kromě dovedností z krasobruslení - obratů, rovnovážných poloh, skoků a podobně, hrajeme hry a v relaxačním týdnu se věnujeme malým dětem.


Týden relaxačních aktivit

V posledním lednovém týdnu proběhl na naší škole týden relaxačních aktivit. Je to doba, kdy se starší žáci z druhého stupně věnují mladším žáčkům z prvního stupně. Naše děvčata již tradičně spolupracují se třídou paní učitelky Uhříčkové - 2. B. Tentokrát jsme jim připravily hodinu bruslení a v tělocvičně hodinu zaměřenou na obratnost a sestavily jim opičí dráhu. Dále děvčata připravila pro naše čtvrťáky hodinu  o Karlu IV., protože v tomto roce oslavíme 700. výročí jeho narození.

Výpomoc při atletické olympiádě 1. stupně

Dne 24. 2. 2016 se v naší tělocvičně uskutečnila atletická olympiáda 1. stupně a někteří naši žáci pomáhalii při organizaci. Paní učitelky byly s nimi velmi spokojené.


Dny zdravého životního stylu

Tyto dny strávila naše třída částečně ve škole, ale hlavně na sportovištích a na exkurzi do Uherského Ostrohu, při které jsme navštívili zámek - největší pamětihodnost tohoto města. V zámku jsme si prohlédli křišťálovou jeskyni, muzeum panenek a hraček a vyhlídkovou věž, ze které byl nádherný výhled do širokého okolí.


Třídní výlet

dne 16.6. jsme se vydali vlakem na trampolíny do Brna - super zážitek