Výsledky ekosoutěže 2013/2014

ZŠ Sportovní obsadila 2. místo v Ekosoutěži ve sběru papíru a elektrozařízení s Rudou Sběrňáčkem organizovanou Sběrnými surovinami v kategorii celkového množství odevzdaného papíru. Žáci naší školy odevzdali celkem 46 458 kg papíru, 2 367 kg železa a 1454 kg elektromateriálu a překonali tak svůj loňský úspěch o 8 296 kg. Přesto byli opět překonáni žáky ZŠ Staré Město, kteří nasbírali 52 763 kg a mohli se tak radovat z vítězství. 3. příčka patří ZŠ Mariánské nám. Uherský Brod /33 370 kg/.  Zároveň byla k  16. červnu ukončena i školní soutěž tříd a jednotlivců.

Slavnostní vyhlášení školní soutěže proběhlo 23. června v atriu školy. Tradičně žáci tří nejlepších tříd obdrželi dorty, 10 nejúspěšnějších sběračů sladkosti a  dárky věnované firmou Sběrné suroviny.

Naše škola získala kromě finanční odměny za odevzdaný separovaný odpad /50 855,- Kč/ prémii 2 000,- Kč za 2. místo a drobné dárky věnované sponzorem soutěže.

Ze získané finanční částky byly zakoupeny ceny pro nejlepší třídy, zaplacena doprava dětí do Lešné a budou zakoupeny pomůcky pro výuku a sportování. Stejně jako v minulých letech jsme se rozhodli sponzorovat částkou 7 000,- Kč zvíře v ZOO Lešná. Pro další školní rok si naši nejlepší „sběrači“ vybrali žirafu rotschildovu.

Obrovské poděkování patří všem /žákům, učitelům a rodičům/, kteří shromažďovali a odváželi druhotný materiál a podpořili tuto ekologickou aktivitu, která přispívá ke snaze nás všech chránit životní prostředí. Moc si vaší pomoci vážíme.

Mgr. Alena Kahánková

Poznámka redakce:
Velké poděkování patří Aleně Kahánkové, která se celoročně a dlouhodobě o celý projekt stará.