Aktuálně

EKOSOUTĚŽ VE SBĚRU 2021/22

V letošním roce jsme se opět zapojili do Ekosoutěže ve sběru papíru a dalších surovin organizované Sběrnými surovinami. ZŠ Sportovní se opět stala absolutním vítězem již 12. ročníku v kategorii celkového množství odevzdaného papíru. Žáci naší školy pokořili 45 tun a navíc přidali 600 kg železa.  Této soutěže se zúčastnilo více než 20 základních a mateřských škol. SUPER VÝSLEDEK! GRATULUJEME!
Zároveň byla 15. června ukončena i školní soutěž tříd a jednotlivců. Slavnostní vyhlášení naší školní soutěže proběhlo 23. června v atriu školy.
Nejlepšími sběrači se stali žáci 3. C (350 kg/1 žáka), 2. místo patří 2. B (317 kg/1 žáka) a 3. skončila třída 4. B (187 kg/1 žáka). Po zásluze si všichni smlsli na výborných dortech. Oceněni byli i žáci dalších tříd. Pro dárky si přišli také nejúspěšnější jednotlivci. Na 1. místě se umístil Adam Bičánek /2361 kg/, 2. příčka patří Tomáši Smolkovi /1635 kg/ a 3. skončil Zdeněk Pelikán /1394 kg/. 40 nejlepších sběračů odjede 8. září na exkurzi do ZOO Lešná. Škola získala kromě finanční odměny za odevzdané množství materiálu i prémii 5000,- Kč za celkové 1. místo.
Obrovské poděkování patří všem /žákům, učitelům a rodičům/, kteří shromažďovali a odváželi druhotný materiál a podpořili tuto ekologickou aktivitu, která přispívá ke snaze nás všech chránit životní prostředí. Moc si vaší pomoci vážíme.

Součástí slavnostního setkání všech žáků bylo i ocenění našich vynikajících sportovních reprezentantů na celorepublikové úrovni. Mladší i starší dívky a chlapci 1. stupně přivezli pohár a zlaté medaile z Holešova, kde proběhlo celorepublikové finále Štafetového poháru.
Mladší chlapci přivezli pohár a bronzové medaile z celorepublikového finále Mc Donald´s Cupu, které se konalo v Teplicích. Starší žáci zde dosáhli historického úspěchu, neboť se stali bez ztráty bodu šampiony a přivezli obrovský pohár a zlaté medaile. Taktéž žákyně a žáci 2. stupně dosáhli obrovského atletického úspěchu, když se obojí stali vícemistry ve finále Poháru rozhlasu. Z Trutnova si přivezli poháry a stříbrné medaile.