Florbalisté prvního stupně se účastnili finálového turnaje mistrovství Moravy

Mladí prvostupňoví florbalisté se v pátek 18. března 2016 účastnili finálového turnaje TOP 8 Think Blue cupu v Olomouci, kterého se účastní stovky škol z celé republiky.

Postup na tento turnaj si vybojovali ve finálových zápasech okresního a krajského kola a dostali se tak mezi 8 nejlepších celků z celé Moravy a Slezska.

Bohužel před turnajem postihla nemoc či zranění dva důležité florbalistky našeho týmu, což se nakonec projevilo na výsledcích.

Naši kluci skončili celkově na 7. místě, když tři zápasy ve skupině prohráli (se ZŠ Mitušova Ostrava 5:9, se ZŠ Adamov 3:5 a se ZŠ Šumperk 1:3) . Chuť si chlapci spravili v zápase o sedmé místo, kde dokázali porazit Havlíčkův Brod 6:2.

I tak ovšem hráči dosáhli historického úspěchu, protože v této kategorii se ještě žádnému týmu ZŠ Sportovní nepovedlo postoupit do TOP 8.

Naše mužstvo tvořili: Hladík Lukáš, Ančík Marek, Pippal Vojtěch, Novák Jakub, Vjazanko Vojtěch, Konečný Richard, Šrámek Dominik a Kopčil Simon. Finálového turnaje se nemohli zúčastnit i dva hráči, kteří vybojovali postup přes okrení a krajská kola, a to Janečka Filip a Volas Patrik.