Aktuálně

Jsme šampioni republikového finále Štafetového poháru!

26. května vyvrcholil 9. ročník Štafetového poháru pro žáky 1. stupně ZŠ v Holešově.

Mladé atlety ze 14 nejlepších škol v republice přijely podpořit členky vítězné štafety na 4 x 400 m z mistrovství Evropy do 23 let v Tallinu Věra Holubářová a Lada Vondrová.

Družstvo osmi děvčat a osmi chlapců ZŠ Sportovní ovládlo okresní i krajské kolo a právem odjelo do Holešova reprezentovat Zlínský kraj. Na zdejším atletickém stadionu byly k vidění výborné vyrovnané výkony, ačkoliv nebyla nouze o krkolomné předávky a kolize. To vše se naštěstí týmu ze Sportovky vyhnulo a v závodu se ukázalo, že máme štafety nejlépe sehrané. Děti nechaly na dráze všechny síly a ještě vylepšily své časy. Štafeta mladších žáků na 8 x 100 m skončila velmi těsně třetí, štafeta starších suverénně zvítězila a taktéž ve štafetách na 8 x 200 m nenašli žáci a žákyně ze Sportovky přemožitele.

Obrovský pohár a zlaté medaile za vítězství tak putují na ZŠ Sportovní již podruhé, v roce 2018 zvítězili reprezentanti ze Sportovky nejlepším časem historie soutěže  8:20,61 v Kolíně a zde v Holešově skvělý čas ještě vylepšili na 8:19,41. Pohár za druhé místo vybojovali soupeři a soupeřky ze ZŠ U Stadionu v Chrudimi s časem 8:25,45. Třetí příčku obsadila ZŠ Campanus z Prahy s časem 8:30,09.
Školu skvěle reprezentovali:
mladší žáci: Vojáček J., Shumulikoski T., Otrusina D., Kunovjánek A., Mojžíšová P., Sukupová V., Žišková L., Černochová K.
starší žáci: Vojáček M., Jamný D., Železník L., Michelfeit A., Valentová V., Vávrová J., Čevelová M., Sušilová N.

Patří vám, děti, obrovská gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci školy!