McDonald’s Cup – Okresní finále, 6. května 2014, Staré Město

Turnaj v malé kopané pro žáky 1. stupně základních škol, který pořádá ZŠ Sportovní Uherské Hradiště ve spolupráci s oddílem 1. FC Slovácko, se stal již tradiční a žáky očekávanou událostí blížícího se závěru školního roku. Letošní ročník je již v pořadí sedmnáctý.

16 škol ve dvou kategoriích, které dokázaly projít sítem okrskových kol v Uherském Brodě a v Uherském Hradišti, si zahráli nejen o titul přeborníka okresu, ale také o hodnotné ceny firmy McDonald‘s a především o postup do krajského finále. To se bude konat ve Zlíně na Vršavě 20. 5. 2014.

Poděkování patří vedení 1. FC Slovácko, které tentokrát poskytlo prostory svého stadionu ve Starém Městě a pomohlo tak zajistit důstojnou atmosféru fotbalovému setkání a také trenéru Svatopluku Habancovi, který společně s ředitele ZŠ Sportovní Milanem Melichárkem předával ceny. Po urputných bojích se z vítězství a tedy i z postupu do krajského finále radují v kategorii A (1. – 3. třída) ZŠ Staré Město a v kategorii B (4. – 5. třída) ZŠ Dolní Němčí. Hráči pořádající ZŠ Sportovní skončili v obou kategoriích na 3. místě. Vítězným školám v obou kategoriích přejeme hodně štěstí při reprezentaci okresu Uherské Hradiště v krajském finále.