Poznávací zájezd za krásami Paříže a Londýna

První červnový týden byl pro některé naše žáky vrchovatě naplněn nevšedními zážitky. Přes Německo a Paříž jsme cestovali až do Londýna. A zase zpátky. Vzhledem k tomu, že jsme navštívili dvě evropské metropole za sebou, neubránili jsme se jejich srovnávání.

Paříž jsme si nejdříve prohlédli s nadhledem - z Eiffelovy věže. Bylo jasné, že za návštěvu stojí katedrála Notre Dame, obraz Mony Lisy v Louvru, pařížská čtvrť Montmartre a její kostel Sacré Coeur a v nedalké Versailles zámek a Velký a Malý Trianon. Tím jsme se francouzské metropole nabažili do sytosti a vydali se překonat kanál La Manche s cílem objevit britské ostrovy.

Stará dobrá Anglie na nás udělala silný dojem. Bodoval pohádkový hrad Leeds s nádhernými zahradami a úžasným bludištěm nebo taky Canterbury. A teď to hlavní – Londýn. A všechno to, co znají děti z učebnice nebo z vyprávění, je najednou tady, v reálu: Tower of London, Tower Bridge, Westminster, Big Ben, Buckinghamský palác, Trafalgar Square… Ale  i to, co zatím v učebnicích není.V muzeu Dungeon nás trochu postrašili - naštěstí to bylo jen z legrace! V tomto strašidelném hradě se vypráví okořeněné příběhy z historie města Londýna a vy můžete dobrovolně bloudit v obrovském zrcadlovém bludišti.  Pro pobavení jsme navštívili také největší londýnské hračkářství Hamleys. A protože jsme škola sporotvní, nechyběla ani návštěva fotbalového stadionu, tentokrát Chelsey. 

Londýnský výlet jsme zakončili opět pohledem svrchu - vyhlídka z Londýnského oka nám nabídla na město proslulé deštěm nebývalý výhled, který jen umocnil naše nadšení. Naši návštěvu korunovali pouliční hudebníci a umělci na nábřeží Temže, kteří nás báječně naladili na cestu domů.

Také naše hostitelské rodiny, kterých jsme se nemohli dočkat, nám pomohly poznat, jak dnes žijí Angličané, jak bydlí, co jim chutná. A vyzkoušet si učebnicovou angličtinu v pravé anglické kuchyni rozhodně není k zahození! Skvělé bylo, že děti se dorozuměly - jedna skupinka dokonce hrála anglickým dětem v rodině divadlo – a to už je pořádný jazykový kumšt! Jen to někdy zkuste sami.

A vedle úžasných cestovních zážitků nám v mysli bezesporu zůstane i dlouhá jízda autobusem.

Byl to zkrátka skvělý týden plný nezapomenutelných zážitků, dojmů a zkušeností i pohledů na jiné kultury. Seznamování se s pozoruhodnostmi a památkami jiných evropských zemí napříč mnoha školními předměty a navíc setkání a vyzkoušení angličtiny v reálném světě, radost z toho, že rozumíme a domluvíme se, k tomu poznání, jak  žijí Angličané a i to, že se umíme na cestách postarat sami o sebe – to je bezesporu dobrá škola životem.  A všichni účastníci říkají: „Byl to zkrátka super týden a  už teď se těšíme na další takový.

Mgr.Zdeňka Brehmerová

Všechny fotky najdete kliknutím na odkaz níže

Anglie a Paříž 2014 - odkaz na rajče