třída II. B

Letos poprvé v knihovně BBB

Naše první setkání v knihovně BBB proběhlo netradičně. Nejdříve jsme si vyslechli zajímavé povídání o pohádkových knížkách a českých autorech pro děti, a poté jsme se pustili, za pomoci ochotných knihovnic, do výroby lampionů.Celou návštěvu jsme zakončili "šmejděním" v dětském oddělení. Každý si našel nějakou zajímavou knížku. Těšíme se na další návštěvu !

Projektový den- les

V pondělí 20.10. jsme se po ranním povídání s liškou začali toulat" skřítkovým lesem".  Nejdříve jsme zjišťovali co v lese roste, zda jsou to stromy, keře nebo houby. V dalších hodinách jsme si otiskáváním listů a kresbou vytvořili vlastní les plný zajímavých příběhů. V závěrečném kvízu jsme určovali, zda chování lese, zachycené v prezentaci, je správné.

 Rodina- naše nové téma

V hodině Čs jsme se pustili do nového tématu. Popovídali jsme si o rodině. Ve skupinách jsme společnými silami vypracovali  odpovědi na kvízové otázky. Nakonec jsme pantomimou zázorňovali činnosti typické pro jednotlivé členy rodiny. Docela jsme se u toho pobavili. Hádejte s námi!

Pohádkový listopad

Listopadové chladné počasí a brzké stmívání nás přímo nabádá k ponoření se do uhrančivých příběhů světa pohádek. My jsme si pro cestování krajinou fantazie vytvořili létající koberce a velkého pohádkového draka. JE OPRAVDU MOC KRÁSNÝ !

Barevné dny v naší třídě

Letos jsme si vyzkoušeli zahalit se do melancholické černé, slušivé modré a sladké růžové barvby. Každá barva nás naladila a ve všech nám to moc slušelo.

Mikuláš

V pátek 5.12.  nás v plném očekávání navštívil Mikuláš se svou družinou čertů a andělů. Neposluchy si čerti pořádně očichali a označkovali. Andělé nás posypali nebeským prachem. Nakonec Mikuláš každého obdaroval pytlíkem sladkostí.

Zpívání u vánočního stromu

Nadílka

V tento den "D" jsme společně zažili plno povídání, napětí, očekávání a radosti.

Děkujeme všem rodičům za krásné dárky.

Krásné prožití vánočních svátků přejí děti z 2.B

Pracujeme ve skupinách

Učíme se násobilku

Atletika pro děti

Karneval na ledě

Týden zdravého živitního stylu

V tomto týdnu jsme absolvovali pestrý program.V pondělí jsme se dozvěděli mnoho užitečného  o ovoci a vitamínech. V úterý jsme dokončily druhou část s Hasíkem a naučili se, jak ohlásit požár, kdy přivolat hasiče, co dělat, když v domě hoří. Ve středu jsme si vyšly do přírody k nedalekým jezerům do Starého Města a pozorovali jsme život u vody, také jsme obdivovali technické prvky postavené na Baťově kanálu. V pátek jsme zapracovali na svém chování a pěkných vztazích ve třídě v centru výchovné péče Help.

Ovocentrum a ovoce

Hasík

Přírodovědná vycházka

Centrum výchovné péče Help

Svátek matek

Zelená je tráva!

Poštěstilo se nám projít si všechny nové prostory FC Slovácka, prozkoumat zázemí fotbalistů, trenérů, novinářů a vyzkoušet si nový trávník.

Jsme malí, ale umíme pomáhat!

Letos jsme zabalili balíčky pro nepálské děti postižené zemětřesením, doufáme, že jim naše pomoc udělá radost v každodenním životě.

Podruhé na Helpu

Školní výlet do ZOO Lešná

Máme rádi zvířata a cestování. To vše se nám podařilo spojit v jeden velký a krásný zážitek. Putovali jsme africkou savanou, proklestili jsme si cestu divokou Amazonií, pluli  na " křídlech rejnoků"... Byla to krása.

Jak se dělá pizza?

Dopoledne 18.6. jsme se naučili vyrábět pizzu. Každý z nás si na svůj plátek těsta vybral přísady, které má jeho jazýček nejraději. Zkušený pan kuchař nás zasvětil do zpracovávání těsta a předvedl téměř artistické číslo s vyhazováním těsta. Velmi děkujeme všem zaměstnancům za ukázku a možnost se na chvíli stát kuchařem. Pizza byla výborná !!!