třída III. B

Konec třetí třídy - 30. 06. 2015

Vysvědčení je rozdáno, každý dostal zasloužené známky a právem se těšíme na prázdniny. Ještě jsme vyhodnotili naše celoroční snažení v políčkové soutěži. Letos jsme soutěžili, kdo se dostane hlouběji pod hladinu ke zlatému pokladu. Zvítězila Adélka Potyková, na druhém místě byl Adam Navrátil a třetí byl Jeník Hlaváček.

Blahopřejeme!

Krásné a pohodové prázdniny všem přeje vaše paní učitelka Pavla Gajdošová.

Předprázdninová vycházka - 29. 06. 2015

Nikde nechutná tak dobře, jako v přírodě. Na paloučku, v jetelíčku a ještě v Kunovském lese to zkrátka nemělo chybu. Domeček pro skřítky lesa si zkontrolujeme i o prázdninách.

Povedl se nám, že?

Ochrana člověka za mimořádných událostí - projekt - 26. 06. 2015

Letošní poslední projektové vyučování jsme prožili se sluníčkem a pohodou. Jsme připraveni na nástrahy prázdnin v podobě lákavé, i když neznámé vody, možných zranění a následné první pomoci i pravidel silničního provozu. Také se dokážeme zabavit v přírodě, rébusy a luštěnky nás všechny baví.

A prázdniny mohou začít!

Vyhlášení sběrové soutěže - 24. 06. 2015

Naše celoroční snažení vyvrcholilo dnešním slavnostním vyhlášením nejlepších jednotlivců a tříd. Mezi nejlepšími deseti jednotlivci jsme měli dokonce dva zástupce! Na třetím místě se umístil Filip Hanke a devátý byl Adam Daněk. Kluci, blahopřejeme!

Ale i ve třídě jsme měli mnoho těch, kteří svou snahou pomohli celé třídě k získání druhého místa! Letos jsme postoupili o jednu příčku nahoru, tak nám nezbývá, než příští rok náš úspěch zopakovat. Proto si brousíme zuby na první místo. Ve čtvrtek pojede jedenáct nejlepších sběračů z naší třídy na výlet do Lešné. Šťastnou cestu a plno zážitků!

Děkujeme všem rodičům, prarodičům a známým, kteří pomohli naší třídě, ale i celé škole. Jedině tak jsme mohli zvítězit v celé soutěži na Uherskohradišťsku a Uherskobrodsku.

Ten dortíček byl vynikající!!!

Osobnosti třídy a fotbalové utkání - 16. 06. 2015

Tradiční fotbalové utkání vycházejících žáků třídy 9. A proti trenérům a učitelům skončilo těsnou porážkou mladých sportovců 0 : 1. Zkušenosti dospělých byly zúročeny. Naše třída povzbuzovala ve velkém stylu a zaujetí fanoušků je vidět na fotografiích.

Další milou událostí bylo ocenění osobností tříd. Snažím se každoročně odměnit jednu dívku a jednoho chlapce nejen za přístup k vyučování a školním povinnostem, ale i za jejich celkový přínos pro kolektiv třídy. Letos byla oceněna Markétka Dubinová a Jeník Hlaváček.

Blahopřejeme!

Děti dětem - pomáháme v Nepálu - 11. 06. 2015

Alespoň trochu radosti můžeme udělat dětem, kterým vzalo ničivé zemětřesení střechu nad hlavou i spoustu jiných potřebných věcí. Zapojili jsme se proto do humanitární sbírky balíčků pro děti v Nepálu.

Snad jim také naše veselé obrázky udělají radost v jejich těžkých chvílích. Rodičům děkujeme za ochotu a spolupráci.

Štafetový pohár - Adélka Potyková a její medaile - 28. 05. 2015

28. května se v Čáslavi konalo republikové kolo ve Štafetovém poháru žáků 1. stupně. Naše třída měla zastoupení v šikovné atletce Adélce Potykové. Společně s dalšími sedmi běžci obsadili 3. místo v kategorii 1. - 3. tříd. Od Lídy Formanové a Jarmily Kratochvílové dostali medaile a určitě budou na tyto dny ještě dlouho vzpomínat.

Adélko, blahopřejeme! A jak chutnala sladká odměna?


Chalupa Na Bělici - škola v přírodě - 18. - 22. 05. 2015

Konečně jsme se dočkali a v pondělí ráno jsme vyrazili na Vysočinu za dobrodružstvím. Cesta byla trošku dlouhá, ale nám to nevadilo. Počasí nám zatím přálo a nás čekaly nové zážitky.

Pondělí - malá ochutnávka prvního dne.

Úterní turistický výšlap se podařil. Cestou jsme dokonce našli rodný dům významného českého dirigenta a skladatele Gustava Mahlera. O životě v trávě se dozvídáme stále něco nového a zajímavého. Celý týden nás provází Ferda Mravenec, Beruška a Brouk Pytlík.

Jsou na dalších fotografiích.

Středa byla pod taktovkou deštivého počasí. O bylinkách jsme se dozvěděli mnoho nového. Někdy stačí znát tu pravou a zdravotní potíže jsou hned pryč. Však se nám také podařilo uzdravit Brouka Pytlíka. Výroba měsíčkové masti nás také moc bavila.

Uvidíte na fotografiích.

Čtvrtek - zopakovali jsme si, že je voda důležitá nejen pro člověka, ale i pro všechny živočichy. Model koloběhu vody v přírodě byl moc zajímavý. Dnešní den byl ve znamení chrostíků - našli jsme je nejen v potůčku, který tekl pod chatou, ale ze všech z nás se najednou stali malí chrostíci. Vyráběli jsme jejich domečky a mnoho zajímavých činností spojených s životem těchto málo známých tvorů.

Závěrečné hodnocení, předávání medailí, vyhlášení vítězů celotýdenní hry a především rozdělování cen a dárečků, které nám poskytli naši milí rodiče. Teď už jen hupky dupky do spacáčků a ráno se vydáme na dlouhou cestu domů.

Dárek pro naše milé maminky - 05. 05. 2015

V úterý jsme prožili s maminkami příjemné odpoledne. Náš program byl malý dáreček k jejich svátku. Naše milé maminky, máme vás moc rádi a slibujeme, že se pokusíme nezlobit a dobře se učit.

Posíláme velkou pusu!

Rec Group Staré Město - Den Země - 24. 04. 2015

Již tradičně jsme se zúčastnili parádního dopoledne v areálu firmy Rec Group. Spousta zajímavých stanovišť, krásné počasí  a zpáteční turistický výšlap se nám moc líbil.

Před odchodem se s námi přišel rozloučit i malý ježeček.

Léčivé bylinky - CEV Žabka - 23. 04. 2015

Ve čtvrtek jsme si zopakovali vše, co víme o léčivé moci bylinek. Hodně jich poznáme nejen podle toho, jak vypadají, ale hlavně podle toho, jak voní.

A jak nám chutnal lipový čaj!

Týden zdravého životního stylu - 20. 04. - 22. 04. 2015

V pondělí jsme navštívili výukový program Ovocentra z Valašského Meziříčí, tedy organizace, která nám dováží v průběhu celého školního roku zdravé svačinky. Dnes jsme se nejenom poučili o vitamínech a prospěšnosti konzumování ovoce a zeleniny, ale také jsme si pochutnali na zdravém jablíčku a banánu.

Víte, že se dá z mrkvičky vyrobit píšťalka?

V úterý se z nás stali kuchaři. Podle vlastních receptů jsme vyráběli výtečné pomazánky a ovocné vitamínové špízy. Ani si nedokážete představit, jak nám chutnala rybí, vajíčková, česneková a sýrová pomazánka s pažitkou. Nápaditě ozdobené chutnaly jako od maminky. Sladká tečka byla ovocná limonáda.

Tak dobrou chuť!

Ve středu jsme navštívili Slovácké muzeum. Výukový program s názvem Léčivé rostliny a jejich dvojníci byl velice zajímavý, ale také krásně voňavý. Nejen samotné bylinky, které voněly kolem nás, ale hlavně výroba přírodního mýdla se nám moc líbila. Každý měl možnost si vůni svého mydélka namíchat sám.

Snad uděláme maminkám radost.

Sluníčko, usměj se maličko! - 10. 04. 2015

Jaro se konečně probudilo a nás hladí první sluneční paprsky. Abychom se cítili dobře i ve vyučování, vyrobili jsme si našich sluníček o něco více, kdyby se nám náhodou to opravdové schovalo za mraky.

Sviť, sluníčko, sviť!

Karneval na ledě - rozloučení s ledem - 27. 03. 2015

Každoroční rozlučka s ledem proběhla i letos ve velkém stylu. Divili byste se, jaké zajímavé masky se nám proháněly na ploše. Rodiče zapojili svou představivost a hlavně zručnost, takže jsme mohli vidět dvojplošník z 1. světové války, havajské tanečnice, trplaslíky, papoušky, miminka, princezny, kovboje, kocoury v botách, čarodějnice, mumie a mnoho dalších.

Jen jestli se každý pozná!

Hu, hu, hu, jaro už je tu - 24. 03. 2015

Velikonoce jsou svátky jara a to je krásná příležitost vyrobit si zajímavé velikonoční dekorace. Letos jsme to pojali trochu netradičně, protože jsme naše kraslice nezdobili voskem a ani žádnou tradiční technikou.

Posuďte sami, jestli se vám náš nápad líbí.

Jak jsme pozorovali částečné zatmění Slunce - 20. 03. 2015

Začalo jaro a matička příroda nám připravila nevšední podívanou.

Atletika pro děti - projekt - 03. 03. 2015

V rámci evropského atletického svátku jsme se zapojili do celostátního projektu Atletika pro děti. Děti  měly možnost zasoutěžit si v atletickém víceboji jako naši reprezentanti. Vzhledem k tomu, že jsme několikrát trénovali, výsledky se dostavily. V celkovém hodnocení chlapců ze třetích tříd se na 1. místě umístil všestranný sportovec Adam Buček. V kategorii děvčat třetích tříd byla na skvělém 3. místě Adélka Potyková. Fotodokumentaci z vyhlášení dívek nemáme, protože Adélka nebyla ve škole.

Našim úspěšným sportovcům blahopřejeme!

Adélka Potyková - naše nadějná šachistka - 02. 03. 2015

Šachové turnaje nemají plné tribuny diváků jako atletika nebo biatlon, přesto tito sportovci dosahují neméně kvalitních výkonů. O tom nás s každou účastí přesvědčuje Adélka Potyková. I přesto, že hrála se samými kluky, dokázala na turnaji ve Starém Městě získat 2. místo!

Adélko, blahopřejeme! Jsme na Tebe pyšní!

Ještě je zima - výtvarné práce - 20. 02. 2015

Zima svou vládu lehce nepředá, ale snad se dočkáme. Zimní stromy nám tak učarovaly, že jsme si je zkusili nakrelit jiným způsobem. Práce nás bavila, pečliví jsme byli všichni a stromy rostly jako houby po dešti.

Můžete navštívit naši galerii.

Kdo šetří, má za tři - 17. 02. 2015

Dnes jsme se zúčastnili velmi zajímavého výukového programu na téma spoření a utrácení v našem životě. Víte, kde se berou peníze? Jak dlouho vyděláváme na rohlík nebo aktovku? Proč si nepůjčovat peníze na dovolenou? Na tyto a další podobné otázky jsme našli odpovědi sami.

Vždyť finanční gramotnost je jedna z nejdůležitějších dovedností v životě!


Masopust, fašank - 13. 02. 2015

Masopust na mrazu, někdo přijde k úrazu.

Tato lidová pranostika se sice nevyplnila a sluníčko svítilo, všichni si pochutnávali na koblížkách, slanině a zabíjačce. My jsme sice takové dobroty neměli, zato jsme si vyrobili zajímavé a nápadité masky.

Poznáte někoho z nás?

Postavíme sněhuláka - 05. 02. 2015

Tak znělo zadání výtvarné soutěže, do které se zapojili žáci 1. stupně. Vyráběli nejen doma, ale i společně ve třídě. Uvidíme, který sněhuláček se bude líbit porotě. Vyzdobili jsme celou chodbu, alespoň se u nás bude líbit všem budoucím prvňáčkům, kteří přijdou tento týden k zápisu.

A který se nejvíc líbí vám?

Školní kolo recitační soutěže - 02. 02. 2015

Hned po pololetních prázdninách jsme uspořádali ročníkové kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovali čtyři recitátoři. K naší spokojenosti se první umístila Markétka Dubinová a na krásném třetím místě byl Adam Horňák. V okrskovém kole přejeme hodně úspěchů Veronice Brostíkové z 2. A.

Z celého srdce vítězům blahopřejeme!

Reportáž z Týdne relaxačních aktivit - 26. - 29. 01. 2015

PONDĚLÍ - zahájili jsme zvolna. Na závěr pololetí se vždy těšíme na plavání v zábavní zóně a dnes jsme si ho užili parádně. Vyzkoušeli jsme všechny atrakce s výjimkou tobogánů. Ale na ně si brzy zajdeme s rodiči.

Vždyť nás čekají pololetní prázdniny!

ÚTERÝ - sněhová pohádka za okny vylákala naše lyžaře na Stupavu (foto si prohlédnete v souhrnném zpravodajství), ale nezaháleli jsme ani my. Využili jsme lopaty, boby, talíře, sáně a prožili jsme hodinu tělocviku na kopci.

Jak umíme vyjmenovaná slova nás přišla vyzkoušet v hodině českého jazyka děvčata z 9. C. Dokázali jsme jim, že už docela dobře zvládáme všechna vyjmenovaná slova po B, L a M. Soutěže nás bavily a vyhrálo klučičí družstvo.

Mnoho zajímavých pokusů nám ukázala paní učitelka Fuglíková s deváťáky. Viděli jsme výrobu sloní pasty, zázračný nehořlavý kapesník, jímali jsme vodík a zkumavky nám při tom štěkaly a na závěr jsme byli svědky výbuchu zelené sopky.

Ještě, že nemusíme laboratoř uklízet my! Děkujeme všem za spolupráci.

STŘEDA - kdo zná seriál Bella a Sebastián, ten si zavzpomínal, kdo nezná, ten byl okouzlen přírodou a filmovým zpracováním příběhu o přátelství malého chlapce a psa. Po filmu jsme se přesunuli do Smajlíkova a vydováděli jsme se na všech možných aktrakcích.

Podívejte se.

ČTVRTEK - ani ve čtvrtek jsme nezaháleli. Ještě jednou jsme se sešli s našimi kamarády z 9. B, kteří nám připravili s panem učitelem Novákem zajímavou hodinu tělocviku. Cvičení na rozvoj všestranných dovedností korunovaly florbalové zápasy. Máme ve třídě několik aktivních hráčů, ale ani ostatní se nenechali zahanbit. Když byli velcí brankáři nesoustředěni, dokázali jsme jim vstřelit i několik gólů!

A teď, hurá pro vysvědčení!

Vánoční besídka - dočkali jsme se - 19. 12. 2014

Rozzářené oči a plno překvapení pod stromečkem. Aby nám čekání na Ježíška utíkalo, vyrobili jsme svícínky z jablíčka, uvařili si čaj a ochutnali spoustu cukroví. Ale po zpívání na chodbě jsme se pustili do nadělování. Každý dáreček udělal obrovskou radost, proto jsme skoro zapomněli skončit.

U filmového Mrazíka nám bylo spolu dobře.

Vánoční koledování - 19. 12. 2014

K tradičním předvánočním akcím patří koledování žáků 1. stupně. I dnes jsme se sešli po velké přestávce, abychom si společně popřáli krásné prožití Vánoc a také si společně zazpívali koledy.

Vánoce už klepou na dveře...

Na výstavě betlémů - Galerie SM - 17. 12. 2014

Neoddělitelnou součástí českých Vánoc je betlém pod stromečkem. Na výstavě, kterou jsme navštívili v Galerii Slováckého muzea, jsme jich viděli velké množství. Ze dřeva, z keramiky, z kukuřičného šustí, z papíru i ze skla.

Ani jsme se nedokázali rozhodnout, který je vlastně nejkrásnější.


Zpívání u vánočního stromu - Masarykovo náměstí - 15. 12. 2014

Celé dopoledne zněly vánoční koledy v podání žáků hradišťských základních škol. Naše děti se představily v 11 hodin a potvrdily, že máme ve všech třídách šikovné zpěváčky. Díky hojné podpoře rodinných příslušníků se nám zpívalo ještě lépe.

Prohlédněte si fotografie, najdete každého z nás?

Zajímavá výtvarná technika - zimní krajina očima dětí - 12. 12. 2014

Za okny sněhové království zatím nemáme, tak jsme si museli pomoci sami.

Posuďte sami, jak se nám naše práce podařily.

Týmová spolupráce pod vedením paní psycholožky - 08. 12. 2014

Jak je důležitý každý článek řetězu jsme se přesvědčili při zajímavých aktivitách s paní psycholožkou. Zasílali jsme faxové zprávy a aby mohlo dané družstvo vyhrát, museli všichni spolupracovat, aby mohla být zásilka dopravena do cíle. Některé družstvo zprávu neodeslalo ani jednou. Nevadí, možná příště.

Všichni vyhrát nemohli, ale naučili jsme se pracovat na společném cíli.

Adventní čas - Mikuláš s čertovskou družinou - 05. 12. 2014

Pokud někdo zlobí celý rok a 5. prosince si to pohlídá, s největší pravděpodobností ho čerti nenajdou. Ani z naší třídy letos nikdo v pytli neskončil.

Čerti a čertidla, vařili povidla a malý čertíček spálil si prstíček, když si chtěl osladit svůj mlsný jazýček.

Na bruslích jsme jako doma - 03. 12. 2014

I ve třetí třídě zdokonalujeme své bruslařské dovednosti. Umíme padat, vstávat, rozjíždět se i zastavit. Slalom projedeme skoro poslepu a snažíme se napodobit i naše dvě krasobruslařky.

Zkrátka, bruslení nás baví!

Projektové vyučování - učíme se v souvislostech - 01. 12. 2014

Vyzkoušet si práci s jinou paní učitelkou byl dnes bezva zážitek. Dnes nás učila paní učitelka Dorňáková ze 3. C. Pracovali jsme ve skupinách a procvičili jsme si své znalosti o vyjmenovaných slovech. Vymyslet příběh s využitím co největšího počtu vyjmenovaných nebo příbuzných slov byla pro nás skoro hračka.

Podívejte se, jak se nám práce dařila.


Barevný týden - růžová cukrová středa - 26. 11. 2014

Poslední soutěžní den jsme se také snažili. Růžová slušela nejen holkám, ale i všem klukům.

Uvidíme, kdo nám to vyhraje!

Barevný týden - v úterý je modrá dobrá - 25. 11. 2014

Světlejší barvička nás všechny parádně rozzářila. Vidíte?

Barevný týden - trošku černé pondělí - 24. 11. 2014

Černá je módní barva, tak jsme se dnes podle toho trochu vymódili.

Posuďte sami, jak nám to slušelo.

Hudbou proti drogám - 14. 11. 2014

Při společném zpívání a tancování jsme si zopakovali, že je kouření nezdravé a užívání návykových látek může být i velmi nebezpečné.

Určitě si to budeme pamatovat i ve starším věku.

Divadelní představení Pipi Dlouhá punčocha - 05. 11. 2014

Krásný umělecký zážitek jsme prožili při představení Hoffmannova divadla o Pipi Dlouhé punčoše. Hlavní hrdinka se podobala té filmové, knižní i naší nakreslené. Ani jsme se nemohli rozhodnout, která je vlastně lepší.

Co by na to řekla paní Astrid Lindgrenová?

Recyklohraní - zajímavý výukový program - 23. 10. 2014

Opakování je matkou moudrosti a platí to i v pravidlech třídění komunálního odpadu. To, že jsou kontejnery na odpad barevné, pomáhá všem lidem ke správnému třídění. Mohli jsme si prohlédnout, jak vypadá počítač uvnitř a co všechno se z něho ještě dá využít.

Uvědomili jsme si, že chránit naše životní prostředí pomocí recyklace je velmi důležité.


Třeťáci znají svoje město - 17. 10. 2014

Znát historii svého rodného města je samozřejmost. Poutavou besedou s paní Blankou Rašticovou jsme zahájili dobrodružství za poznáním. Navštívili jsme také expozici dějin města v Jezuitské koleji a při procházce s komentovaným výkladem jsme potvrdili naše znalosti.

Už víme, co zajímavého můžeme ukázat návštěvníkům našeho krásného královského města.

Tak jsme zase zpátky ve škole

před 7 roky, 12.9.2014

Prázdniny nám skončily a my jsme se stali třeťáky.

Číst celý článek