třída II.A

Mgr. Xenie Botková

To jsme my v roli prvňáčků. Celkem 21 zvídavých dětí, 8 holčiček a 13 kluků. Právě jsme si povídali o tom, jak pečovat o svoje zoubky a za odměnu si neseme domů malý dárek

V první třídě jsme si zimní počasí náležitě užili. Jen co napadlo trochu víc sněhu, vyrazili jsme řádit na nedaleký kopec. Do školy jsme se vrátili unavení, ale spokojení.

UŽ! - 27. 06. 2014

A je to tady. Vysvědčení je vydáno a nic nebrání tomu, abychom mohli odpočívat. Na druhou třídu už nám zůstanou jen hezké vzpomínky a po prázdninách se sejdeme jako třeťáci. Všem dětem přeji krásné prázdniny a rodičům moc děkuji za celoroční vzornou spolupráci.

​Třídní paní učitelka :-)

PRÁZDNINY JSOU ZA DVEŘMI - 26. 06. 2014

Dnes jsme zvládli generálku na prázdniny. V plavkách nám to sluší, s vodou jsme kamarádi, tak už zbývá jenom předat vysvědčení a hurá na ně.

SPANÍ VE ŠKOLE - 24. 06. 2014

Už v první třídě jsme si vyzkoušeli, že nejlepší loučení se školním rokem se dá prožít právě ve škole. Letos jsme osvědčené sportování doplnili novinkou -  grilováním v našem skvělém atriu. Večer jsme si zpříjemnili zpíváním při kytaře, nemohla chybět ani noční stezka odvahy. Usínání v našem soukromém třídním kině taky nemělo chybu. A za snídani, o kterou se postarali naši hodní rodiče, by se nemuseli stydět ani v několika hvězdičkovém hotelu :-) 

SLADKÉ VÍTĚZSTVÍ - 23. 06. 2014

Díky vám, milé maminky, tatínkové, babičky, dědečkové a všichni, kdo jste celý školní rok trpělivě třídili a odevzdávali sběr, jsme vystoupali na nejvyšší příčku v naší školní soutěži. Odměna byla sladká a my za ni moc děkujeme. Třešničkou na dortu byl výlet do ZOO Lešná, který si užilo hned šest sběračů z naší třídy.

NA TŘEŠNÍCH - 19. 06. 2014

Vypadá to jako prázdniny, ale nejsou to prázdniny. Co je to?

Jen malá odměna. Všechno, co jsme si naplánovali máme splněno, známky jsou uzavřeny, už jen vyměníme druhácké učebnice za třeťácké a můžeme vyrazit na prázdniny. A tak jsme si mohli dovolit využít pozvání na zahradu babičky a dědy Emy a Kuby. Na třešních to bylo super. Ukázalo se, že i dnešní "počítačové"děti umí lézt po stromech, střílet po sobě peckami i pořádně natáhnout prak. Není ta škola vlastně prima?

ŽIVÁ VODA - MODRÁ - 13. 06. 2014

Je to tady! Prázdniny ťukají na dveře a škola už není moc o učení. Na pátek jsme si proto naplánovali školní výlet. A protože bydlíme v krásné lokalitě, nemuseli jsme cestovat nikam daleko. Navštívili jsme vodní svět na Modré a bylo na co koukat. Největší zážitek byl asi podvodní tunel v hloubce 3 a půl metru, ve kterém jsme se stali na chvilku návštěvníky velkého akvária. Děti si užily taky koupání  v přírodním koupališti a pochopitelně nechyběly tolik oblíbené nákupy, hlavně v bufetu. Cesta domů pěšky po cyklostezce byla náročná, ale zvládli jsme ji všichni. Na únavu brzy zapomeneme a zůstanou hezké vzpomínky.

ZNOVU V KORYČANECH - 04. 06. 2014

Také druhá výprava do Koryčan se vydařila. Viděli a zažili jsme toho spoustu - malá koťátka, prohlídka stájí, povídání o životě ptáků, plnění úkolů v parku a jako bonus lasování, práskání bičem i házení sekerou. 

DEN DĚTÍ - 30. 05. 2014

Letos měl premiéru sportovně - vzdělávací den, který pro svoje mladší spolužáky z "národky" připravil školní parlament jako dárek k jejich svátku. V první části jsme soutěžili ve sportovních disciplinách, po svačině si pak děti mohly prověřit své znalosti ve vědomostní hře "Riskuj". Nechyběla ani sladká odměna pro vítěze soutěží.

Děkujeme starším kamarádům za hezký den.

ZA TELÁTKY DO BABIC - 21. 5. 2014

Byla to hezká a zajímavá exkurze. Viděli jsme skoro 400 krav a telátek, dojírnu i úschovnu na nadojené mléko, které říkají tank. Do něho se vešlo asi 5000 litrů mléka. Jejich kráva rekordmanka nadojí denně asi 60 litrů ! Každé telátko mělo svoji boudičku, kam se mohlo schovat. Nejmladší telátko se jmenovalo Líza a bylo moc milé. Taky tam měli velkou stodolu se žrádlem a velkou jámu na senáž. Její přípravu jsme taky viděli. Po skončení prohlídky jsme se vydali na autobusovou zastávku. Cestou jsme si odpočinuli a posvačili. Potom jsme potkali pana starostu, který nám ukázal zlatého a stříbrného bažanta. Byl to hezký den.

Honza, Peťa a Štěpán 

DEN MATEK - 06. 05. 2014

Milé maminky. I když umíme někdy docela zazlobit a potrápit, máme Vás moc rádi. Vaše holky a kluci.

HOLKY ŠIKULKY - 28. 04. 2014

Víme, že ovoce a zelenina jsou zdravé, máme je rádi a také je umíme namalovat. A tak zatímco kluci bojovali o postup do dalšího kola McDonald's Cupu, namalovaly holky moc hezké obrázky do výtvarné soutěže "Ovoce do škol".

TÝDEN ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU  22. - 25. 04. 2014

Kromě lesoparku nás čekalo v tomto týdnu ještě několik zajímavých aktivit. Ve středu jsme si zahráli i se svými spolužáky z II. C stolní hru, zaměřenou na zdravé stravování s názvem Košík plný rozumu. Ve čtvrtek za námi přišla fenka Vera se svojí paničkou, aby nám ukázaly, jak se chránit při napadení psem. Taky jsme si coby zkušení kuchaři připravili zdravou svačinku plnou čerstvé zeleniny.V pátek jsme týden ukončili výletem do firmy Rec Group ve Starém Městě. No a v pondělí zase s chutí do učení.

DEN ZEMĚ V LESOPARKU - 22. 04. 2014

Týden zdravého životního stylu jsme zahájili vycházkou do Kunovského lesoparku, kde ekologická centra připravila dětem hezký program. Po vysilující cestě ze školy do lesa jsme se nejprve pořádně posilnili. Hned potom jsme vyrazili na naučnou stezku, kde nás čekalo poznávání ptáků, seznámili jsme se s ohroženým druhem motýla jménem pestrokřídlec podražcový, lovili jsme vodní živočichy v mokřadu. Taky už víme, co jsou to lužní lesy, učili jsme se poznávat jarní květiny a hledali zvířátkům úkryt na stromě. Na závěr nechyběla ani zábava v připravených dílničkách a na hřišti.

KORYČANY - 11. 04. 2014

Naše první výprava do Koryčan v rámci projektu Expedice Chřiby se vydařila. Děti si prověřily svoje znalosti ( někteří zatím neznalosti ) o stromech formou her a soutěží. Následovala vycházka po okolí Hipocentra, zaměřená na poznávání stromů. Nejvíce děti zaujalo vyplňování rodného listu stromu, kdy zaznamenávaly informace zjištěné pozorováním a měřením vybraného stromu. V květnu vyjedeme pozorovat ptáky.