Třída VIII. C

Adaptační pobyt

Každoročně se žáci šestých tříd na začátku roku účastní adaptačního pobytu, během kterého se nově vytvořené třídní kolektivy mají možnost vzájemně seznámit a více poznat. Navázat nová přátelství a užít si i prima zábavu při různých společných hrách.

Letos jsme vyrazili jako první my – žáci 6.C. Od 8. – 10. září  jsme společně trávili čas ve Vřesovicích u Kyjova na chatě s příznačným názvem „Radost“. Počasí nám přálo, sluníčko nás hřálo, i když v chatě bylo i přes den docela chladno. Ale na to jsme byli připraveni. Každé ráno jsme si vyběhli na rozcvičku, o kterou se postarala děvčata. Dopolední program tvořilo spoustu her a aktivit. Nejvíc nás bavila  „Skrytá tvář“ a „Jedna,dva,tři“. Venku jsme se zapotili při hraní her „Ptáčci“ a „Mnohonožky“, které prověřily nejen naši trpělivost, ale i fyzičku. Družstva, která byla vytvořena náhodně, si musela zvolit správnou strategii a prokázat schopnost týmové práce. Nejúspěšnější byli vždy spravedlivě odměněni drobnou sladkostí.

Pracovali jsme společně také na tom, abychom si pro naši třídu vytvořili pravidla, která pro nás budou závazná a budeme je dodržovat, aby se nám ve třídě všem dobře pracovalo. Shodli jsme se například na tom, že v naší třídě se neubližuje slabším, každý má svou cenu, vzájemně si pomáháme a zároveň si chceme užít legraci a zábavu.

K nejlepším zážitkům patřil pěší výlet na hrad Cimburk a také táborák. Nechyběly vlastnoručně opečené špekáčky, ani zábava v podobě písniček a vyprávění vtipů. Velký dík si zaslouží také pan a paní z kuchyně, kteří nám připravovali samá chutná jídla. Jediné, s čím se někteří z nás těžce smiřovali, bylo to,  že jsme neměli přístup k WIFI a signál také nebyl nic moc. Ale přežili jsme, myslím, všichni bez úhony.

Celý pobyt jsme si bezva užili – o tom svědčí i následující fotografie: