Školní sportovní klub

Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) je multisportovní sdružení, které iniciuje a podporuje pohybové a sportovní aktivity ve školních klubech v celé České republice.

Svým pojetím se zásadně odlišuje od výkonnostního a vrcholového sportu především tím, že akcentuje spontánní radost z přirozeného pohybu a z účasti na celé řadě sportovních aktivit. Činnost školního sportovního klubu na naší škole zajišťují učitelé, nejčastěji tělocvikáři.

ZŠ Sportovní byla první v okrese Uherské Hradiště, která založila školní sportovní klub pro své žáky. Nadstandardní podmínky pro sportování dětí na naší škole umožňují dětem sportovat, kdy se jim zachce a vybrat si z nabídky školy, která je pestrá a rozmanitá. Předmětová komise tělesné výchovy společně s metodickým sdružením 1. stupně zorganizuje nebo se zúčastní za školní rok více než 40 jednorázových i dlouhodobých sportovních akcí a soutěží.

Volný čas dětí je velmi cennou devízou, proto učitelé s vedením naší školy věnují mimořádnou pozornost smysluplnému využití tohoto času k pohybovým aktivitám, pravidelnému pohybu v symbióze s pořádáním dlouhodobých sportovních soutěží, lyžařských kurzů, soustředění a řady dalších.

Sportovní akce a soutěže 1. stupně:

• McDonald's Cup - minifotbal
  • Atletická olympiáda - halová
  • Atletická olympiáda - venkovní
  • Štafetový pohár
  • Atletický pětiboj
  • Mikulášský florbalový turnaj
  • Florbalový turnaj ČEPS CUP
  • Školní liga miniházené
  • Vybíjená
  • Výběr do sportovních tříd - 3. ročník

Sportovní akce a soutěže 2. stupně: