třída II.B

Mgr. Pavla Gajdošová

To jsme my!!!

Naše první velká výprava do Strážnice v čase adventním. Viděli jsme lidové zvyky a tradice a také nás odměnil Mikuláš.

Pasování na čtenáře

Na konci 1. třídy jsme byli slavnostně pasováni na čtenáře. Také proto jsme v knihovně od té doby jako doma.

Tak jsme se dočkali, vysvědčení - 27. 06. 2014

Dnes naposledy jsme přišli do školy jako druháci. Čekalo na nás krásné vysvědčení, které jsme si všichni svou poctivou prací zasloužili. Už nám nic nebrání, abychom se vydali vstříc báječným prázdninám.

Rodičům klidný odpočinek a dětem spoustu prázdninových zážitků přeje vaše paní učitelka.

A hlavně, nezapomeňte, v září do 3. B!

Rozloučení s druhou třídou - nocování ve škole - 24. 06. 2014

Již podruhé jsme zažili noční dobrodružství ve škole. V plném počtu jsme se v úterý odpoledne sešli ve škole, aby mohlo následovat fotbalové utkání, grilování, zábava, zpívání s kytarou, pohádka Jak se budí princezny, nepostradatelná stezka odvahy a nakonec společná snídaně v atriu školy. Usínali jsme sice unavení, ale spokojení s tím, že máme ve 2. B prima partu. Společně se už těšíme do třetí třídy.

Děkujeme všem maminkám, které se nás pokoušely vykrmit jako Jeníčka a Mařenku. Moc jsme si pochutnali!

Políčková soutěž vrcholí - 24. 06. 2014

Po celý školní rok se druháci snažili, aby získali co nejlepší umístění v celoroční soutěži. Za splněné úkoly dostávali červená políčka, pomocí kterých šplhali vzhůru na vrchol horského masívu. Nejlépe si vedla Barborka Zálešáková, dále Adélka Potyková a Adam Navrátil.

Vítězům blahopřejeme!

Sbírám, sbíráš, sbíráme....23. 06. 2014

Když jsme se tak domluvili, muselo to dopadnout dobře. A taky to dopadlo dobře! Naše třída získala třetí místo v celoškolní soutěži ve sběru starého papíru a jiných surovin. Mezi nejlepší sběrače patřil Filip Hanke, který obsadil celkové šesté místo, ale ani ostatní se nenechali zahanbit. Proto za odměnu do Lešné pojede nejen Filip, ale i Adam Daněk, Simon Kopčil, Klárka Snopková, Kuba Panák, Julinka Dudová a mohl také jet Jeník Hlaváček.

Rodiče, babičky, dědečkové i tetičky, děkujeme za spolupráci!

Výlet na Živou vodu na Modré - 13. 06. 2014

V pátek jsme se konečně dočkali a vyrazili jsme na školní výlet na Modrou! Podařilo se vám někdy, abyste se stali exponáty, které si ostatní prohlíží? My jsme se do této situace dostali. Obyvatelé rybníka si nás prohlédli opravdu pořádně. Vyza velká řekla všem, že máme na hlavách kšiltovky, štika si prohlížela batohy, okounci si chtěli popovídat s klukama a jikernačka paní kaprová si nás určitě spočítala.

Na zpáteční cestě jsme se osvěžili třešněmi a vydali se na pochod domů.

Hipocentrum Koryčany - druhá výprava - 04. 06. 2014

Na výlet jsme jeli autobusem. Po krátkém přivítání nám ukázali koně. Byli moc krásní a všechny jsme si pohladili. Dále nám ukazovali na malém plátně druhy ptáků. Pak jsme obědvali. Šli jsme do lesa a dívali jsme se, zda nějaké ptáky neuvidíme. Poté jsme vyráběli Land art. To jsou obrázky z toho, co jsme našli v lese. Například pírka, vajíčka atd. Po skončení programu, který byl pro nás připravený, se někteří zúčastnili lasování. Rozloučili jsme se a jeli jsme domů. Výlet se nám velice líbil a odnesli jsme si mnoho zážitků!

Napsala Adélka Potyková

Den dětí v obrazech - 30. 05. 0214

Žákovský parlament připravil ke Dni dětí sportovně vzdělávací dopoledne. Sportovali jsme, ale nejzajímavější byla soutěž Riskuj, ve které jsme museli prokázat naše vědomosti.

Nejvíc se mi líbila překážková dráha a taky úkol pro bystré hlavy. Celý den byl ve škole báječný.

Nicolka Tomaštíková

Nejlepší v pátek bylo, jak jsme sportovali a jak jsme dělali vědomostní soutěž. Sice jsme nevyhráli, ale zúčastnili jsme se. Potom jsme se dívali na konec filmu. Ale stejně, nejvíc se mu líbilo, jak jsme si udělali ten Den dětí!

Adélka Potyková

První úspěch šachového kroužku - 28. 05. 2014

Ve středu 28. května se děti zúčastnily prvního šachového turnaje na ZŠ Unesco. Krásné druhé místo vybojovala v silné konkurenci Adélka Potyková. Přiložené fotografie nám vyfotil pan Miroslav Potyka, za což mockrát děkujeme.

A tobě, Adélko, blahopřejeme!

Život mezi stébly trávy - zajímavá hodina Vv - 16. 05. 2014

Na malou chvíli se z nás stali kreslíři přírodovědných encyklopedií. V hodině výtvarné výchovy jsme si vyzkoušeli, jak náročná a zdlouhavá je práce ilustrátorů knih. Všechno musí odpovídat skutečnosti, abychom si brouky představili v jejich přirozeném prostředí.

Tak lupy do ruky a rychle na louku!

Můj koníček malovaný - výtvarná soutěž - 16. 05. 2014

Základní škola U Pálenice Kunovice vyhlásila u příležitosti letošní Jízdy králů v Kunovicích výtvarnou soutěž. Z naší třídy odeslaly své soutěžní práce Barunka Zálešáková, Julinka Dudová, Amálka Hrbáčová a Kristýnka Pavlová.

První dvě jmenované byly oceněny paní starostkou Kunovic. Blahopřejeme!

Dáreček pro naše báječné maminky - 06. 05. 2014

Ke Dni matek se v úterý 6. května uskutečnilo tradiční vystoupení. Poctivě jsme nacvičili country tanec a ke konci jsme si ani nemuseli počítat. Stačilo, když nás paní učitelka nenápadně dirigovala.

Malý dáreček udělal maminkám velkou radost.

Rec Group Staré Město - 25. 04. 2014

Den Země 25. 4. 2014 - recyklovaná zoologická zahrada, plavba na pirátské lodi, výstup na maják, skákací hrad, vláček Steelinka a nakonec pěší túra domů.

Deštík se slitoval a tak jsme si užili báječné dopoledne.


Bojíte se psa? - 16. 04. 2014

Od teď už nemusíte. Pokud na vás vyběhne rozzuřený pes, musíte si chránit životně důležité orgány. Paní cvičitelka nás naučila, jakým způsobem to udělat. Propleťte si prsty za hlavou a chraňte si krk, klekněte si na kolena, skloňte hlavu a lokty si přitlačte na uši. Na závěr se lokty snažte dát mezi kolena. Pokud se zpevníte, žádný pes nemá šanci.

I když rotvajlerka Vera zprvu vypadala krvelačně, stala se brzy naším mazlíčkem. Podívejte se.


Hravě, ale hlavně zdravě! - 16. 04. 2014

Ve čtvrtek jsme v rámci Týdne zdravého životního stylu kuchařili. Připravili jsme vynikající česnekovou pomazánku, kterou jsme si namazali na toustový chleba. Zážitkem bylo krájení zeleniny na ozdobu a dokonce ani kapka krve nevytekla! Všem se nám sbíhaly sliny, ale tak krásné výrobky nám bylo skoro líto sníst.

Máte taky chuť?

Lesopark Kunovský les - 22. 04. 2014

V rámci oslav Dne Země uspořádali DDM Šikula a SVČ Klubko pro děti zajímavou akci v Kunovském lese. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o životě v mokřadu, lužním lese, poznávali jsme ptáky, stromy a jarní květiny. Také jsme zkoumali hvězdářským dalekohledem stromy v okolí a vyzkoušeli jsme si zahrát discgolf.

Hlavně, že nám přálo počasí!

Hipocentrum Koryčany - první výprava - 11. 04. 2014

V rámci projektu EVVO Expedice Chřiby jsme v pátek 11. dubna vytvářeli rodný list stromu. V celém areálu Hipocentra jsme poznávali jednotlivé druhy stromů. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jejich růstu, potřebách při pěstování a také o jejich odlišnostech. V závěru jsme společně vyplnili pracovní listy, ve kterých jsme využili naše znalosti.

Proto si pamatujme: Les žije lépe bez člověka, ale lidstvo žije hůř bez lesa.

Karneval na ledě - 27. 03. 2014

27. března proběhl tradiční karneval, jako rozloučení s ledovou plochou. Tak jsme zúročili naše poctivé snažení při hodinách bruslení a ještě jsme se vydováděli v originálních maskách.

Z naší třídy ocenila porota Kristýnku Pavlovou a Matěje Romana. Blahopřejeme!

Zajímavá návštěva podpalubí AQ - 26. 03. 2014

Velmi zajímavou exkurzi jsme prožili ve středu 26. března. U příležitosti Světového dne vody jsme navštívili technické zázemí Aquaparku v Uherském Hradišti. Od této chvíle už víme, co se nachází pod všemi bazény a jakými složitými procesy musí projít voda, než do ní každou hodinu plavání skočíme.

Ani zákaz vstupu nás neodradil. Děkujeme, vílo Voděnko!

Učíme se hrát florbal s žáky 8. B - 19. 03. 2014

Ve středu 19. března pro nás paní učitelka a pan učitel Novák připravili zajímavou hodinu tělocviku. Cvičení na různých stanovištích patří mezi naše nejoblíbenější. Když nás však osmáci zasvětili do prvních tajů florbalu, zjistili jsme, že musíme být pozorní, obratní, aktivní a rychlí.

Určitě bude v budoucnu tato sportovní aktivita patřit mezi naše oblíbené.

Žijeme olympiádou, žijeme Soči 2014 - 24. 02. 2014

Jako celá republika fandila našim sportovcům v olympijských soutěžích, tak i žáci 2. B prožívali medailové úspěchy všech českých reprezentantů. Vytvořili jsme pomyslné stupně vítězů a každé medailové umístění jsme pohotově zaznamenali. 

Také se nám podařilo nakreslit sportovce v akci a zjistili jsme, že nejoblíbenějším sportem je snowboarding a biatlon.

Bruslím, bruslíš, bruslíme - 12. 02. 2014

Tradičně a moc rádi trávíme každý druhý týden na zimním stadionu. Zpočátku některým nešlo na bruslích ani chodit, ale vytrvalým tréninkem jsme dosáhli velkých pokroků. Zvládáme rozjezdy, zastavení, projíždění slalomu, ježdění ve dvojicích, až si připadáme jako krasobruslaři na olympiádě.

Kdoví, možná za pár let budete držet pěsti i nám!


Je nám spolu dobře - hodina s paní psycholožkou - 07. 02. 2014

V pátek 7. února proběhla velmi zajímavá hodina ve spolupráci s naší paní psycholožkou. Zaměřili jsme se na pozitivní vztahy mezi dětmi a tvůrčí aktivity vedoucí ke správnému formování našeho třídního kolektivu.

Hráli jsme korunovou štafetu, kdy jsme používali jenom jednu ruku a koruna nám zázračně cestovala po obvodu kruhu. Dokázali byste to?

Také jsme spolupracovali při kreslení obrázků a přesvědčili jsme se, jak je důležité mít kolem sebe dobré kamarády. Pochopili jsme, že je mnohem jednodušší, pokud se do práce pustíme společně.

Pololetní vysvědčení - 30. 01. 2014

Dne 30. ledna 2014 jsme ukončili naše půlroční snažení a slavnostně jsme obdrželi pololetní vysvědčení. Na přiložených fotografiích můžete vidět naše šťastné tváře.

Týden relaxačních aktivit - 28. 01. 2014

Na těchto zdařilých fotografiích můžete vidět, jak jsme si užívali relaxace ve vyučování se staršími žáky naší školy.

Kouzla a čáry, naše hodina chemie s IX.C - 27. 01. 2014

V rámci Týdne relaxačních aktivit jsme prožili kouzelnou hodinu v učebně chemie s našimi deváťáky. Zajímavé pokusy se nám noc líbily. Když jsme si v závěru hodiny mohli sami vyzkoušet, co dokáže obyčejný kypřicí prášek, zjistili jsme, že se všichni na hodiny chemie na druhém stupni už teď těšíme.

Školní kolo v recitaci - 27. 01. 2014

V pondělí 27. ledna 2014 jsme uspořádali recitační soutěž druhých ročníků. Do okrskového kola postupují Veronika Brostíková z II. A a Markéta Dubinová z II. B. Porotu zaujal i Simon Kopčil ze II. B.

Všem zúčastněným děkujeme za odvahu vystoupit před publikem a rodičům za výběr originálních básní.

Jako barevné listí - 15. 10. 2013

Tak, jako se barví příroda na podzim, zkusili jsme se i v naší třídě maličko přebarvit. Ještě před začátkem celoškolní soutěže Barevný týden jsme zvládli generálku a proto jsme se potom umístili na pěkném 6. místě.

Byla to zábava a už se těšíme na další barevné dny!