Třída II. A

ADVENT - výukový program

Výukový program

ADVENT je předvánoční čas, o kterém nám do školy přišla vyprávět paní z výchovného centra TRNKA. Určitě nám nemusela připomínat, že před Vánoci k nám chodí Mikuláš, ale už ne každý věděl, proč nás navštěvuje o den dříve a ne v den svého svátku. Kdysi dávno totiž pro lidi nezačínal nový den půlnocí, ale první vycházející hvězdičkou na nebi. A jakmile vyšla, Mikuláš vyrazil na obchůzku. A přitom bylo teprve 5. prosince. Dále jsme se dozvěděli něco o  Luciích, které nám vymetou neštěstí z domu,  svatém Ambroži, který pro děti vyhazoval sladkosti z kapes i o svaté Barboře.

Děti si také vyrobili závěsný výrobek a potom jsme se při svačince podívali na pohádku.

Tak snad se k nám ten vánoční čas zase o něco přiblížil a těšíme se ještě více:)