Aktuálně

Adventní Vídeň vlakem

V mikulášské pondělí 5. 12. 2022 jsme s žáky 2. stupně vyrazili do vánočně laděné Vídně. Cesta vlakem byla svižná a pohodlná a aniž jsme se nadáli, už jsme mířili vídeňským metrem na naši první zastávku - do 3D Picart muzea. S trochou kreativity a mobilním telefonem jsme si odtud v mobilech odnesli nápadité 3D fotografie -  byla zde nabídka až 41 různých fotoscén a moc jsme si to užili. Před návštěvou Motýlího domu jsme si vyslechli informace k tradičním rakouským pokrmům, až nám vyhládlo, a tak jsme navštívili místo s občerstvením. 

Z tepla velkého skleníku s motýly jsme posléze vyrazili do ulic historického centra Vídně, kde jsme se postupně dozvídali informace k budově Státní opery, ke galerii Albertinum, katedrále sv. Štěpána - gotické dominanty Vídně, k ulici Am Graben, náměstí Michaelplatz, sídle vládců Hofburg se španělskou jezdeckou školou, následně pak k rakouskému národnímu divadlu Burgtheater a budově vídeňské radnice Wiener Rathaus. Na trzích u radnice jsme za šera měli možnost nasát pravou vánoční atmosféru plnou krásných světýlek a stánků s rozličnými dobrotami a řemeslnými výrobky. 

Metro nás poté odvezlo příjemně znavené zpět na hlavní vlakové nádraží, kde jsme se usadili do mezinárodního spoje směr Staré Město. Ve vlaku jsme si zasoutěžili o tradiční rakouské pamlsky - čekal nás znalostní kvíz o Vídni a soutěž o nejlepší foto dne. Plni cestovatelských dojmů a zážitků jsme se okolo 20. h spokojeně vrátili zpět do svých domovů.  (BIC)

Fotogalerie k zájezdu:
https://www.rajce.net/a18230386