Aktuálně

Den vítězů McDonald’s Cupu 2022

V sobotu 24. 9. a neděli 25. 9. 2022 si družstvo žáků ZŠ Sportovní UH vybralo odměnu za vítězství ve 23. ročníku turnaje McDonald’s Cup. Společně s žáky ZŠ Příbram – Březové hory, kteří zvítězili v mladší kategorii, se sešlo v Praze, kde je čekal nabitý program, jehož zlatým hřebem bylo utkání Ligy národů mezi reprezentacemi České republiky a Portugalska na stadionu v Edenu.

Nebylo to ale jen o utkání reprezentace. Po příjezdu do hlavního města a ubytování v hotelu Meritum se vydali na Strahov, kde absolvovali trénink pod vedením reprezentačních trenérů kategorií U15 a U16 Karla Havlíčka a Jiřího Žiláka. Po tréninku následovala prohlídka síně slávy v sídle fotbalové asociace a diskuse s trenéry. Poté se už všichni plni očekávání vydali do Edenu, kde se těšili především na hvězdného Cristiana Ronalda. Portugalci nám svým dominantním výkonem moc radosti neudělali, ale ani prohra 0:4 nemohla zkazit krásný zážitek z návštěvy utkání.

V neděli jsem se vydali opět na Strahov, kde proběhlo setkání s hráči reprezentačního A týmu a mohli jsme shlédnout i jejich pozápasový trénink. Kluci si celou akci maximálně užili a odjížděli plni dojmů a motivace do dalších tréninků. Každý z nich by chtěl jednou nastoupit do utkání v reprezentačním dresu. Přejeme jim, aby se jejich sny staly skutečností.

Petr Chvojka


Odkazy na články ve Slováckém deníku a Dobrém dni s kurýrem:

https://1url.cz/PraPO

https://1url.cz/praP5