Třída VIII. C

Dny pohybových aktivit a zdravého životního stylu

První únorový týden probíhal na naší škole ve znamení Dnů pohybových aktivit a zdravého životního stylu. Napříč vyučovacími předměty si žáci společně s učiteli připomínali, jak je pro život důležitý pohyb ve všech jeho podobách – chůzí počínaje - a také  jak dbát na zdravé stravování.

V hodině ČP jsme se zaměřili ne přímo na zdravou stravu, ale povídali jsme si o léčivých bylinách a jejich příznivému vlivu na naše zdraví. Prostřednictvím videa jsme se seznámili nejen s nejznámějšími bylinkami, na které lze narazit v přírodě běžně při procházkách, ale také jsme zjistili, jak tyto bylinky správně sbírat, sušit a k čemu je využít. Během hodiny jsme si z bylin, které si žáci přinesli, vařili čaje a vychutnávali si nejen jejich chuť, ale také příjemnou vůni.

Jelikož součástí zdravého životního stylu je nejen naše fyzická, ale také psychická pohoda, následně jsme ve dvou hodinách výtvarné výchovy zkoušeli naši mysl zklidnit a relaxovat pomocí relaxační hudby doprovázené slovem. Na některé žáky měla hudba takový účinek, že při relaxaci na chvíli i usnuli :-) Další formou relaxace, kterou si žáci zkusili, bylo vybarvování mandal, které naši mysl může také uvolnit od stresu všedních dnů. Všichni relaxační malování zvládli na výbornou :-)