Třída VI. A

Dny zdravého životního stylu

Dny 19.-21.4. byly na naší škole věnovány zdravému životnímu stylu. Ale co si pod tím pojmem představit či jak ho uchopit........ ? Jde jen o sport či zdravou stravu? Kdepak!

V páté třídě si povídat o zdravé stravě a navíc u sportovně založených dětí, je už téměř zbytečné. Toto téma už máme za sebou.

Sport? Tomu se věnuje každý žák naší třídy a rodiče v něm děti podporují.

Tak o co jsme si pojem obohatili?

Ve středu jsme si udělali jednu hodinu čas o povídání, co je to anorexie, různé závislosti a v této souvislosti jsme dospěli až k debatě "sociální sítě". Ano, bez nich si už život představit neumíme. Jsou dobrým pomocníkem, ale špatným kamarádem.

Ve čtvrtek jsme vyrazili všechny páté třídy směr Brno. Proč? Do planetária. Nejenže je to téma, které probíráme, ale také proto, že i toto patří ke zdravému životnímu stylu. Cestovat, poznávat, prožívat ....

Program byl přímo úchvatný, ale nesmělo se tam fotografovat. Takže máme fotky jen z doby před samotným programem, a to před planetáriem. A protože se nám vydařilo počasí, tak jsme si to po cestě autobusem užili venku.