Filharmonie Bohuslava Martinů

Dnešní dopoledne bylo ve znamení klasické hudby. Všechny druhé a třetí třídy se vydaly do Kongresového centra ve Zlíně, aby společně zhlédly hudební představení Filharmonie Bohuslava Martinů. Dozvěděli jsme se, že si nástroje mohou spolu  povídat, že v hudebních dílech poznáme i minulost a historii, nálady nebo pocity lidí. Také jsme slyšeli, jak může být hudba pestrobarevná.

Záleží jen na nás, jaká skrytá tajemství v ní objevíme.

Zážitky dětí:

Tereza Hasoňová

Navštívili jsme Kongresové centrum ve Zlíně, kde jsme poslouchali hudbu a bavili se o tom, jak umí hudba mluvit a jak hudba kreslí a hádali jsme hádanky. Hráli tam někteří muzikanti z Uherského Hradiště. ZŠ Sportovní si to velice užívala.

Alex Horníček a Robin Uherka

Začali jsme u zimáku a přijel autobus. Jeli jsme asi půl hodiny. Pak jsme přijeli ke Kongresovému centru a potom jsme poslouchali krásnou hudbu. Dozvěděli jsme se, že hudba umí mluvit a malovat. A také umí zvýraznit všechny pocity a nálady. A hráli jsme si na včely, které honily čmeláka.

Martina Šátková a Mathias Letocha

Naše třída měla dnes výlet do Kongresového centra ve Zlíně. Bylo to tam velké a pěkné, celkem hrálo sedm muzikantů. Hádali jsme, jaké pocity ukrývala hudba. A to nejen my, ale všechny druhé a třetí třídy. Měli jsme krásný výlet a taky jsme si hráli na včely.

Alžběta Vitovská a Agáta Baráková

Fiaolové dobrodrůžo. Dnes jsme navštívili Kongresové centrum.  Na koncertě jsme mohli poznat, co je všechno ukryté v hudbě a třeba, co si hudba povídá. A ještě něco jiného, že je v hudbě nějaký pocit nebo slovo nebo zvíře. A nakonec jsme si hráli na včely.