Finále Mc Donald´s Cupu a skvělé 3. místo pro Sportovku!

24. ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky 1. - 5. roč. základních škol se po 9 letech vrátil do Uh. Hradiště a ZŠ Sportovní se stala opět spoluorganizátorem.

Ve dnech 29. a 30. května se do našeho města sjeli reprezentanti nejlepších 16 týmů ve 2 věkových kategoriích /A, B/ a poprvé také 8 nejlepších týmů malotřídních škol, aby bojovali o co nejlepší umístění, medaile a poháry. Nemohli chybět ani reprezentanti naší školy, kteří se v loňském ročníku ve starší kategorii stali šampiony a mladší chlapci vybojovali 3. místo.
Letošní Svátek fotbalu po oba dny provázelo skvělé počasí, bouřlivá atmosféra na stadionu, známé osobnosti, a hlavně úžasný fotbal. Po pondělních zápasech ve skupinách si mladší žáci /kat. A/ i starší spolužáci /kat. B/ vybojovali 2. místa, takže následovalo čtvrtfinálové utkání. Starší žáci výhrou postoupili mezi nejlepší 4 týmy, mladším chybělo více štěstí a po těsné prohře spadli do skupiny
o 5.-8. místo.
Výsledky pondělí:
kat. A: UH - Brandýs n. L. 3 : 1; UH – Znojmo 4 : 3; UH – Praha Kbely 2 : 4;
UH  -  Jablonec n. Nisou 3 : 4
kat B: UH – Karlovy Vary 7 : 0; UH – Pardubice 3 : 3; UH - Kolín 5 : 1;  UH – Jihlava 7: 0

V úterý v kat A naši reprezentanti prohráli nejprve s Opavou 5:7, v posledním zápase zvítězili nad Jihlavou 4:1 a získali tak celkově pěkné 7. místo.

V dopoledních semifinálových utkáních šlo opravdu do tuhého, protože čtyři nejlepší týmy své kategorie z celé republiky věděly, že poslední krok na cestě do finále nebude rozhodně jednoduchý.
A nebyl pro naše reprezentanty, neboť s týmem pražské Marjánky prohráli 2:4.a zůstali tak před branami finále. Přes zklamání i slzy se však dokázali zkoncentrovat, skvělým výkonem porazili Pardubice 5 : 3 a získali cenné medaile a pohár za 3. místo.

Ve finále kat. A zvítězila ZŠ Praha Kbely nad ZŠ Jablonec n. Nisou 4:2; v kat. B se stala šampionem  ZŠ J. Šourala Ostrava, když v penaltovém rozstřelu porazila ZŠ Marjánku Praha. V kategorii M si vítězství odvezla ZŠ a MŠ Veselá.
Ještě před nástupem letošních finalistů se to na hřišti začalo hemžit hvězdnými jmény. Do exhibičního utkání se totiž zapojili a fanoušky svými fotbalovými dovednostmi bavili například Petr Švancara, Jakub Kohák, Přemek Forejt, David Lafata, Pavel Horváth, Milan Petržela, Klára Cahynová a mnoho dalších. Speciálním hostem na Svátku fotbalu byl Leoš Mareš.
Svátek fotbalu byl ukončen slavnostním nástupem a předáním cen jednotlivcům a týmům. Za nejrychlejší gól v kat. B byl oceněn náš žák Josef Šuranský /8 sec/.
Všem chlapcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Školu reprezentovali:
kat. A:
Zelina S., Basovník A., Stejskal T., Měrka J., Valenta A., Szkibik M., Bartošík M., Tajovský M., Huráb Š., Michalec J., Michalcio Š., Hromečekk J.
kat. B: Michelfeit A., Shumulikoski T., Vojáček J., Kučík Š., Soviš L., Vařecha O., Šuranský J., Zelina D., Korvas V., Obdržálek M., Vičánek E., Chovanec D. /KAH/