Finanční gramotnost žáků 3. ročníků

Obzvlášť před Vánocemi je důležité s dětmi procvičit základy finanční gramotnosti. Máme k dispozici velmi ucelený program pro žáky 1. stupně ZŠ od Junior Achievement Czech, která je pobočkou nejstarší neziskové organizace na světě. U jejího vzniku v ČR stál v roce 1992 Tomáš Baťa mladší.

Děti se v tomto programu seznámily s penězi ve formě mincí, bankovek a platebních karet. Naučily se rozlišovat, co je jejich potřeba a co přání. A zrovna o Vánocích všechna přání většinou splněna nemáme. Také diskutovaly o správném rozhodování, kdy si všechno koupit nemůžeme. Takový výukový program je jistě zpestřením výuky, ale také buduje jejich rozvoj v oblasti základů finanční gramotnosti. Práce děti bavila a v dalších ročnících se budou dále v této problematice zdokonalovat. I taková výuka je příprava na život. (GAJ)