Halloween Friday

V pátek 3. listopadu proběhla na naší škole tematická akce s názvem Halloween Friday.
Původně byl Halloween keltský lidový svátek a znamená „předvečer všech svatých“. Keltové vnímali tento den jako čas, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých a kdy je možné navázat spojení s mrtvými.

V pátek proto žáci přišli oblečeni v kostýmech, převážně v černé (symbol temnoty a smrti) a oranžové (symbol podzimu). Po chodbách se procházeli kostlivci, čarodějky, duchové, černé kočky a příšery všeho druhu. Strašidelnou atmosféru doplnily temné chodby a blikající záře svíček. U vchodu nechyběly dýně ani umrlec v rakvi. Tento nevšední zážitek nám všem zpestřil celé vyučování.

Originalita a účast byly také oceněny. Na 1. stupni zaujaly horní příčky třídy 4. B, 4. C a 1. A, na 2. stupni třídy 6. B, 6. A a 8. C. Gratulujeme!

Velké poděkování patří hlavním organizátorkám ze školního parlamentu – Natálii Čtvrtníčkové (9. C), Tereze Hasoňové a Martině Čevelové (obě 7. A).

(MIT)