Krasobruslař Jakub Tykal Mistrem ČR

Ve dnech 3. - 5. 3 2023 se konalo v Kopřivnici Mistrovství České republiky v krasobruslení v žákovských kategoriích.

Kuba se na toto mistrovství nominoval již koncem roku 2022, ale v polovině ledna si zlomil nohu a jeho účast na mistrovství byla do poslední chvíle ohrožena, neboť po sundání sádry měl na přípravu pouhé 4 týdny, ale vše se povedlo a Kuba se mistrovství zúčastnil.

V této sezóně poprvé soutěžil v kategorii žáci, kde již musí předvádět dva soutěžní programy.
V sobotu Kuba předvedl velmi kvalitní krátký program, kde se mu povedly předvést všechny požadované prvky včetně trojitého skoku, za což získal 40,19 bodu, které mu zaručily průběžné první místo z celkového počtu 9 závodníků s náskokem 4 bodů na průběžně druhého Valteru z Náchodu.

V neděli ve volné jízdě se sice Kuba nevyhnul jednomu pádu, ale obtížnost jeho jízdy mu zaručila celkový zisk 102,48 bodu, což mu s náskokem přes 10 bodů  na druhého Klementa z Prahy zaručilo vítězství a zisk čtvrtého titulu Mistra České republiky v žákovských kategoriích v řadě za sebou.

VELKÁ GRATULACE!
(KOS)