McDonald's Cup - okresní finále

McDonald’s Cup – Okresní finále, 7. května 2015, Staré Město


Turnaj v malé kopané pro žáky 1. stupně základních škol, který pořádá ZŠ Sportovní Uherské Hradiště ve spolupráci s oddílem 1. FC Slovácko, se stal již tradiční a žáky očekávanou událostí blížícího se závěru školního roku. Letošní ročník je již v pořadí osmnáctý.

16 škol ve dvou kategoriích, které dokázaly projít sítem okrskových kol v Uherském Brodě a v Uherském Hradišti, si zahráli nejen o titul přeborníka okresu, ale také o hodnotné ceny firmy McDonald‘s a především o postup do krajského finále. To se bude konat ve Zlíně na Vršavě 19. 5. 2015.

Poděkování patří vedení 1. FC Slovácko, které poskytlo prostory svého stadionu ve Starém Městě a pomohlo tak zajistit důstojnou atmosféru fotbalovému setkání, a hráči prvního mužstva Tomáši Břečkovi, který společně s ředitele ZŠ Sportovní Milanem Melichárkem předával ceny.

Po urputných bojích se z vítězství a tedy i z postupu do krajského finále radují v kategorii A (1. – 3. třída) ZŠ Bánov a v kategorii B (4. – 5. třída) ZŠ Mariánské nám. Uherský Brod. Hráči pořádající ZŠ Sportovní skončili v obou kategoriích na 3. místě když v semifinálových bojích nezvládli penaltovou loterii. Vítězným školám v obou kategoriích přejeme hodně štěstí při reprezentaci okresu Uherské Hradiště v krajském finále.