Mladší žákyně postupují na republikové finále v přespolním běhu

Ve středu 11. října proběhlo v Bystřici pod Hostýnem krajské finále v přespolním běhu žáků základních a středních škol.

Naše škola zde měla zastoupení ve čtyřech kategoriích. V každé kategorii se sešla konkurence osmi nejúspěšnějších škol z jednotlivých okresů.

V nabitém poli téměř padesáti běžců si nejlépe vedla naše děvčata mladší, která zvítězila a zajistila si tak postup na republikového finále, které se uskuteční 25. října ve Žďáru nad Sázavou.

V ostatních kategoriích (mladší žáci, starší žáci a starší žákyně) se to lesklo stříbrem a v soutěži jednotlivců dokonce dvakrát zlatem a jednou bronzem.

Reálný byl i postup v kategoriích chlapců. Bohužel několik opor muselo nastoupit ve stejnou dobu na fotbalovém turnaji v Budapešti a tak letos jejich pouť skončila v krajském kole.

Nejúspěšnější jednotlivci:

Starší žáci:             1. místo                  Hruška Filip

Starší žákyně:        1. místo                  Železníková Monika

Mladší žáci:            3. místo                  Železník Libor

Školu reprezentovali:

Mladší žákyně:

Erbanová Viktorie, Valentová Viktorie, Šáchová Barbora, Pokorná Kateřina, Čevelová Martina, Kudrová Sofie

Mladší žáci:

Železník Libor, Chovanec Damián, Korvas Viktor, Vaněček Denis, Novák Jan

Starší žákyně:

Železníková Monika, Zapletalová Nikol, Kukulková Lucie, Tannerová Karolína, Mullerová Sabina, Sedláčková Barbora

Starší žáci:

Hruška Filip, Bořuta Jaroslav, Matoušek Petr, Chaloupka Dominik, Jamný David

Všem patří velká gratulace za bojovnost a vzornou reprezentaci školy!

(MAN, CHV)