Ohlédnutí za 60. výročím založení Sportovky

Ve dnech 13. a 14. října 2023 proběhla na naší škole dlouho očekávaná událost.
Oslava 60. výročí založení ZŠ Sportovní.

S přípravami jsme začali již v létě a pokračovali v nich i během září a října. V pátek i v sobotu mohli návštěvníci a hosté zhlédnout skvěle připravenou akademii, kterou tvořila různě zaměřená vystoupení žáků jak prvního, tak druhého stupně. V sobotu odpoledne proběhl zároveň také Den otevřených dveří a slavnostní přivítání hostů v atriu školy. Absolventi, rodiče, hosté z řad významných sportovců a představitelé města v čele s panem starostou Stanislavem Blahou si mohli prohlédnout prostory školy, zavzpomínat si na svá školní léta, posedět s přáteli v improvizované kavárničce, vyfotit se ve sportovně laděném fotokoutku či nahlédnout do školních kronik.

Celá akce se velmi vydařila především díky úsilí a nadšení žáků i pedagogů. Ten, kdo na oslavách chyběl, může zhlédnout na webových stránkách naší školy fotky z „šedesátin“ a videa vytvořená právě k výročí otevření školy a dozvědět se tak nejen o historii, ale především o současném životě školy.

Video o škole ZDE

Fotky ze 60. výročí ZDE