POHÁR ROZHLASU - KRAJSKÉ FINÁLE

V úterý 23. 5. si daly ve Zlíně dostaveníčko nejúspěšnější základní školy Zlínského kraje v atletické soutěži o Pohár rozhlasu.

Z okresního kola se do tohoto finále probojovala také čtyři družstva naší školy.

Bohužel z důvodů nemoci a účasti na fotbalovém turnaji zde nemohli poměřit své síly chlapci mladší.

Ostatní družstva si ale vedla skvěle a odváží si domů tři cenné kovy.

Starší dívky a chlapci zlato a mladší dívky stříbrnou medaili.

Do republikového finále, které se bude konat 7. 6. ve Svitavách postoupí osm škol s nejvyšším součtem bodů z jednotlivých krajských finále.

Družstvo starších chlapců zvítězilo s náskokem 700 bodů před ZŠ z Kroměříže a bodový zisk 6864 jim dává velkou naději na republikové finále.

Starší žákyně získaly 6488 bodů a musí si počkat, jestli jim to do republikového finále bude stačit.

Nejlepší výkony předvedli:

Vávra Matěj                 60m                7,39 vt.

Petřík Mikuláš             dálka               639 cm

výška             182 cm

Ondris Jan                  1500m            4:33,04 min.

Štafeta 4x60m           /Pecháček-Petřík-Vlachynský-Vávra/     27,43 vt.

Železníková Monika   800m          2:26,24 min

60m            8:48 vt.

Poděkování za bojovnost a vzornou reprezentaci školy patří celému družstvu, které tvořili:

Barák Jiří, Dvouletý Jan, Fojtík Tibor, Ondris Jan, Pecháček Jan, Petřík Mikuláš, Vaněček Maxim, Vávra Matěj, Vlachynský Petr a Zemek Roman

Kukulková Lucie, Michalcová Magdalena, Müllerová Sabina, Pálková Pavlína, Sedláčková Barbora, Tabery Sofie, Vaněčková Alžběta, Zapletalová Nikol a Železníková Monika

Čevelová Martina, Erbanová Viktorie, Kužílková Adéla, Mikulčíková Ella, Mojžišová Marie, Pajtinová Mária, Světničková Vanesa, Taftová Mia a Valentová Viktorie