Poznávací zájezd do Anglie

V termínu od 31.10 do 4.11. se pod vedením paní učitelky Galuškové uskutečnil studijní vzdělávací zájezd do Anglie.

Od školy jsme odjeli autobusem v pondělí v ranních hodinách. Cesta byla hodně dlouhá. Ve francouzském přístavu Calais jsme se nalodili na trajekt, který nás přes kanál La Manche dopravil do Doveru. Odtud jsme pokračovali dále do přímořského jihoanglického města Brighton. Přivítalo nás typické anglické počasí. (It’s raining cats and dogs.) Neustále jsme měli v pohotovosti naše deštníky a pláštěnky. Zde jsme se prošli po přímořské promenádě a molu Brighton Pier, které zasahuje 512 metrů do moře. Moc se nám líbila návštěva mořského akvária Sea Life Centre. Potom jsme pokračovali procházkou kolem exotického královského paláce Royal Pavilion a prohlídkou historického centra The Lanes. Využili jsme možnosti koupit si první dárky a suvenýry. Večer si nás vyzvedly rodiny a odvezly nás na ubytování. Všechny rodiny byly moc milé a vstřícné. Měli jsme také možnost si s nimi popovídat a zjistit úroveň našich znalostí.

Další den nás čekal celodenní výlet. Dopoledne jsme si prohlédli malebné město Chichester včetně úžasné gotické katedrály. Poté jsme se přesunuli do nedalekého muzea pod širým nebem Wealdand Downland Living Museum, kde jsme zhlédli historické venkovské budovy ze 13. - 19. století. Odpoledne jsme navštívili historický námořní přístav Portsmouth. Večer jsme se vrátili do rodin.

Poslední den nás čekala celodenní návštěva hlavního města Londýna. Tu jsme začali plavbou vyhlídkovou lodí po řece Temži kolem Tower of London, Tower Bridge a City of London s mnoha moderními architektonickými budovami k Westminsteru. Dále jsme pokračovali pěšky pod vedením našeho sympatického průvodce a navštívili Trafalgar Square, Houses of Parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Downing Street, Buckingham Palace, Piccadily Circus a Leicester Square. Měli jsme ještě poslední možnost na zakoupení dárků a suvenýrů. Vrcholem potom byla jízda na obřím vyhlídkovém kole London Eye s překrásným výhledem na celý osvícený večerní Londýn. Po ní jsme se vrátili metrem k O2 aréně, kde na nás čekal zaparkovaný autobus. Potom už byla před námi jen zpáteční cesta do ČR. Ke škole jsme dorazili v pátek kolem sedmé hodiny večer.

Zájezd se nám moc líbil a těšíme se na další.