Aktuálně

Přivezli jsme krásné 3. místo z republikového finále Štafetového poháru!

25. května vyvrcholil 10. ročník Štafetového poháru pro žáky 1. stupně ZŠ v Benešově u Prahy. Mladé atlety ze 14 nejlepších škol v republice přijela podpořit letošní patronka projektu Tereza Petržilková, která na letošním halovém mistrovství Evropy v Istanbulu vybojovala v závodě na 400 metrů páté místo a byla členkou štafety, která obsadila parádní čtvrté místo.

Družstvo osmi děvčat a osmi chlapců ZŠ Sportovní ovládlo okresní i krajské kolo a právem odjelo do Benešova reprezentovat Zlínský kraj. Na zdejším novém atletickém stadionu byly k vidění výborné vyrovnané výkony, ačkoliv nebyla nouze o krkolomné předávky a kolize. To vše se naštěstí týmu ze Sportovky vyhnulo a v závodu se ukázalo, že máme štafety nejlépe sehrané. Děti nechaly na dráze všechny síly, a ještě vylepšily své časy z minulých kol. Štafeta mladších žáků na 8 x 100 m skončila velmi těsně třetí s časem 2:08. Štafeta starších skončila na průběžném čtvrtém místě. Definitivní rozhodnutí pak přišlo ve štafetě na 8 x 200 metrů. I zde proběhla cílem jako první ZŠ Na Výsluní, stříbrnou pozici pojistili atleti z Tábora a třetí doběhla štafeta naší školy.

Vzhledem k průběhu celého klání nebylo pochyb o tom, že vítězi desátého ročníku Štafetového poháru se stanou reprezentanti Základní školy Na Výsluní z Brandýsu nad Labem. Jejich vítězný součet časů činil 8:23.06. Stříbro vybojovala ZŠ Zborovská z Tábora a na bronzový stupínek vystoupali naši žáci ZŠ Sportovní s časem 8:30.93.

Školu skvěle reprezentovali:
mladší žáci: Pavič B., Garšicová K., Stejskal T., Vránová E., Hrdlíková D., Bureš D., Elfmarková S., Zelina S.

starší žáci: Elfmark Š.,Tichánková A., Železník L., Žišková L., Sukupová V., Šuranský J., Vymazalová K., Michelfeit A.

Patří vám, děti, obrovská gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci školy!