Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce 2022

Žáci naší školy se tradičně zúčastňují jazykové konverzační soutěže v německém jazyce.
I letos
předvedli soutěžící pěkné dovednosti v poslechu s porozuměním a  v konverzaci s porotou na témata z běžného života.

A kdo jsou ti nejlepší?

1. ZOE TAFTOVÁ, 9.A
  2. DENISA KUBÍKOVÁ, 9.A  a DANIEL HÁNA, 9.A
  3. KLÁRA VYSLOUŽILOVÁ, 9.C

Wir gratulieren.

Mgr. Zdeňka Brehmerová

Okresní kolo  konverzační soutěže v německém jazyce

proběhlo i letos online formou. Soutěžilo se ve dvou částech - popis obrázku a konverzace na vylosované téma, v obou částech k tomu patřily spontánní konverzační reakce na porotou kladené otázky.

Naši školu reprezentovala ZOE TAFTOVÁ  (9. A)  a prokázala velmi dobré konverzační dovednosti v němčině. Po náročném zápolení vyhodnotila porota nejlepší němčináře okresního klání. Po součtu všech bodů a vyhodnocení obsadila skvělé čtvrté místo s nepatrnou ztrátou jednoho bodu ,a to za značné konkurence.

K tomuto umístění jí srdečně blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy , oceňujeme snahu a přípravu na soutěž

a přejeme další úspěchy nejen jazykové sféře.

Mgr. Zdeňka Brehmerová