Aktuálně

Slavnostní vyhlášení sportovních úspěchů a výsledků Ekosoutěže ve sběru

Stalo se pěknou tradicí, že se v posledním školním týdnu sejdou všichni žáci školy se svými učiteli v našem atriu, abychom si připomněli a ocenili vynikající sportovní výsledky našich žáků na celorepublikové úrovni a také slavnostně vyhlásili výsledky celoroční Ekosoutěže ve sběru druhotných surovin.
Úvod patřil podmanivému tanečnímu vystoupení žáků 8. C pod vedením Natálie Čtvrtníčkové a pak už se slova ujal p. uč. Chvojka, aby představil všechny úspěšné sportovce. Z rukou pana ředitele a obou paní zástupkyň všichni převzali poukázku do papírnictví a pamětní list. Oceněni byli nejprve úspěchy 1. stupně: mladší i starší dívky a chlapci za 3. místo ve finále Štafetového poháru v Benešově a šikovní fotbalisté ze 4. - 5. roč. za
3. místo ve finále Mc Donald´s Cupu, které proběhlo v Uh. Hradišti. Na 2. stupni dosáhli obrovského úspěchu mladší i starší chlapci v soutěži Atletický čtyřboj, když obojí vybojovali 1. místa a dovezli zlaté kovy z Opavy.
Dařilo se i starším chlapcům ve Svitavách, kde proběhlo finále Poháru rozhlasu. Přivezli si pohár a medaile za 2. místo. A že máme i skvělé vytrvalce, dokázali mladší i starší chlapci ve Žďáru nad Sázavou, kde se uskutečnilo republikové kolo v přespolním běhu. Kluci přivezli bronzové medaile.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pak už pódium patřilo nejlepším sběračům 13. ročníku školní Ekosoutěže ve sběru papíru a dalších surovin, kterou organizují Sběrné suroviny. Letos žáci odevzdali 26 tun i přesto, že SS nepřijímaly obalový materiál a kartony. A kdo byli nejlepší sběrači jednotlivci? Na 1. místě se umístil Zdeněk Pelikán / 1205 kg/, 2. příčka patří Julii Jarkové /1161 kg/ a třetí skončil Adam Bičánek /881 kg/. 40 nejlepších sběračů odjede 7. září zdarma na exkurzi do ZOO Lešná.
Nejlepšími sběrači se stali žáci 3. C /5454 kg/, 2. místo obsadila třída 3. B /4242 kg/ a třetí skončila třída 4. C /2043 kg/. Po zásluze si všichni smlsli na výborných dortech a oceněny byli i další třídy.
Děkujeme všem, kdo podpořili tuto naši ekologickou aktivitu a přispěli tak ke snaze nás všech chránit životní prostředí. Moc si vaší podpory vážíme a děkujeme.