Aktuálně

Sportovka po dvou letech znovu ovládla McDonald’s Cup

Po vítězství v Teplicích v roce 2022 a 3. místu na domácím stadionu v minulém roce prodloužili naši kluci ze 4. a 5. třídy medailovou sérii z finále McDonald’s Cupu senzačním a nečekaným vítězstvím v nové Malšovické aréně, která je domácím stadionem FC Hradec Králové.

Svou cestu turnajem začali kluci proti ZŠ Jablonec nad Nisou, kterou po nervózním, a ne příliš přesvědčivém výkonu, porazili 3:0. Další utkání se ZŠ Edisonova Teplice už bylo ale o něčem jiném, když kluci zvítězili 9:2. V posledním utkání základní skupiny, které mělo rozhodnout, z jaké pozice budou vstupovat do ošidného čtvrtfinále, čekal velmi silný soupeř – ZŠ Heyrovského Olomouc. I přes průběžné vedení 3:1 kluci podlehli těsně 3:4, což jim přihrálo jako soupeře pro čtvrtfinále ZŠ Klegova Ostrava. Utkání, o kterém se říká, že je hranicí úspěch a neúspěchu, kluci zvládli v poměru 5:2. Tím skončil první hrací den.

Po slavnostním nástupu týmů v úvodu druhého hracího dne jsme už spřádali plány, jak vyzrajeme na domácí ZŠ Server Hradec Králové. Tradičně úspěšná škola tentokrát Svátek fotbalu pořádala a my jsme si uvědomili, že domácí tým to má vždy ještě o kousek těžší než všichni ostatní. Sami jsme se o tom přesvědčili v minulém roce, kdy nám účast ve finále unikla jen velmi těsně… V samotném utkání jsme tahali za o něco mále delší kousek a dovedli ho k vítězství 5:3. „A proti komu že budeme hrát finále?“ Ptali jsme se sami sebe. Výsledek druhého semifinále budil respekt. ZŠ Heyrovského Olomouc – ZŠ Březové Hory Příbram 7:0!

Ano, ve finále nás čekal tým, se kterým jsme prohráli v základní skupině. Ale víte, co říká jedno nepsané turnajové pravidlo? Dvakrát se stejným týmem na jednom turnaji neprohraješ. A tak se i stalo. Kluci bojovali jeden za druhého, nic nevypustili, strašně moc chtěli vyhrát, a právě ten obrovský chtíč a touha po vítězství byli tím rozdílovým faktorem, který přihrál již druhý titul ze Svátku fotbalu do našich rukou. ZŠ Sportovní UH - ZŠ Heyrovského Olomouc 3:2!!!


Školu reprezentovali:

Matyáš Franta – Tobias Shumulikoski (C), Sebastian Zelina, Adam Basovník, Denis Bartončík, Šimon Franta, Patrik Bartošík, David Vaněk, Adam Bičan, Dominik Otrusina, Adam Kunovjánek, Jonáš Měrka


Děkujeme všem hráčům za skvělou reprezentaci školy, trenérům 1. FC Slovácko za výbornou práci s mladými talenty a vedení 1. FC Slovácko za zajištění dopravy do Hradce Králové.


Odkazy na další články:

https://hradecky.denik.cz/fotbal-kraj/mcdonalds-cup-svatek-fotbalu-hradec-kralove-fotbal-deti-osobnosti-celebrity.html

https://www.denik.cz/fotbal-perlicky/mcdonalds-cup-svatek-fotbalu-hradec-kralove-fotbal-deti-osobnosti-celebrity.html

https://slovacky.denik.cz/fotbal-kraj/dortik-a-audience-u-reditele-sumulikoski-a-spol-slavi-triumf-v-mcdonald-s-cupu-2.html

https://slovacky.denik.cz/fotbal-kraj/svedomity-zak-prirozeny-lidr-sumulikoski-jednou-muze-byt-lepsi-nez-tata-20240605.html


Petr Chvojka

Jiří Kodrla

Marek Stojaspal