Sportovka poprvé v historii ovládla McDonald’s Cup

V minulosti se o vítězství na největším školním fotbalovém turnaji v republice snažili v dresu Sportovky například Michal Sadílek, Lukáš Sadílek, Vlastimil Daníček, Michal Kohút, Matěj Kovář, Michal Beran a spousta dalších výborných fotbalistů, kteří se prosadili v 1. lize či dokonce reprezentaci. Povedlo se to až teď partě kolem kapitána Matěje Vojáčka, který byl nejlepším střelcem a jednoznačně nejlepším hráčem turnaje ve starší kategorii (4. a 5. třída). Skvělé výkony ale podávali všichni hráči. Naši kluci prošli od okrskového kola přes okresní a krajské finále až k 1. místu na republikovém finále bez ztráty jediného bodu a zcela zaslouženě se na teplických Stínadlech stali šampiony 23. ročníku McDonald’s Cupu. Ve finále si před kamerami O2TV poradili s hráči ZŠ J. Šoupala Ostrava 5:1 a mohou se tak těšit na zářijové utkání české reprezentace proti Portugalsku, na které se pojedou podívat.

Zapomenout nesmíme ale ani na naše kluky mladší kategorie (1 – 3. třída), kteří procházeli soutěží podobně suverénně jako jejich starší kamarádi. Stopku jim vystavili až v semifinále hráči ze ZŠ Příbram Březové hory, kterým podlehli po napínavém a velmi vyrovnaném souboji 1:2. Na utkání o 3. místo se po semifinálovém zklamání dokázali zkoncentrovat a vybojovali krásné bronzové medaile po vítězství 6:3 nad ZŠ Mikulova Praha.

Starší (4. a 5. třída)

• sestava: Václav Marek, Matěj Vojáček, Šimon Vrána, Ivan Zlatý, Štěpán Vagdal, Patrik Vaněk, Patrik Botek, Adam Michelfait, Ondřej Vařecha, David Jamný, Denis Vaněček, Vojtěch Závodný
  • výsledky v republikovém finále:

skupina               ZŠ Edisonova Teplice      13:0

ZŠ Jablonec nad Nisou    11:1

ZŠ Kuřim                             16:1

čtvrtfinále           33. ZŠ Plzeň                       7:2

semifinále           ZŠ Hradec Králové            4:0

finále                   ZŠ J. Šoupala Ostrava       5:1

Mladší (1. – 3. třída)

• sestava: Robin Zlatý, Jonáš Vojáček, Tobias Shumulikoski, Adam Kunovjánek, David Vaněk, Patrik Bartošík, Adam Basovník, Jonáš Měrka, Matyáš Szkibik
  • výsledky v republikovém finále:

skupina               ZŠ Roudnice n./L.            11:0

ZŠ Klegova Ostrava          4:2

ZŠ Olomouc                      8:0

čtvrtfinále           ZŠ Pionýrů Sokolov         16:2

semifinále           ZŠ Příbram                        1:2

o 3. místo           ZŠ Mikulova Praha           6:3

Děkujeme všem hráčům za skvělou reprezentaci školy, trenérům 1. FC Slovácko za výbornou práci s mladými talenty a vedení 1. FC Slovácko za zajištění dopravy do Teplic.

Odkazy na další články:

Petr Chvojka